Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

dzudka
16. dec 2011

@katarina104 ale ved to splnam na matersku idem az okolo 4.2. a podmienka je splnena 28.1. cize je to splnene 😀

dzudka
16. dec 2011

@katarina104 jedine zeby som predcasne porodila ale isli sme do toho rizika uvidime ako dopadneme ale verim ze aspon do 36t vydrzime pokope dufam

tita201
16. dec 2011

@luckabj82 tak chod na UPSVR na sekci socialne davky a tam najdeš tabulku je to pod nazvom prispevok na starostlivosť o dieťa tak to pani uradničke vytlač nech vydi čierne na bielom to nie že taka davka nie je ale oni o tom nevedie pred tym ako som sa presťahovala som bola na urade v inom okrese a tiež nikdy nič nevedeli ja som ich musela upozorniť na nove zmeni a v michalovciach som veľmi spokojna vedia poradiť a su velmi mile

tita201
16. dec 2011

@dnpo ja by som to určite skusila nikdy nevieš niekedy to zavisi od ochoty pracovničky na urade za skušku nič nedaš a 82 eur na ceste nenajdeš

katarina104
16. dec 2011

@dzudka ok, ak máš obidve podmienky splnené tak dostaneš z maxima 😉

dzudka
16. dec 2011

@katarina104 no tu podmienku 26t jedine nesplnim zeby som skor porodila ale snad neporodim ...
ale clovek nikdy nevie...
inak splnam k 1.2. vsetko ak sa nic neudeje a ak nahodou daco zas nevymyslia... 😠

mirkave
16. dec 2011

babulky,v mojom pripade mam jasno.ale pre znamu potrebujem vediet-dokedy sa da prihlasit na dnp po starom? len do konca tohto roka alebo sa da az do konca januara 2012?hladala som to,ale nejak sa k tomu neviem dopracovat 😒 .dakujem 🙂

titinkaa11
16. dec 2011

On to fakt podpisal ☹

lubkasungirl
16. dec 2011

@jany71 nemam slov,ved pride na psa mraz-budeme nato pamatat, az budu prezidentske volby 😠 😠 😠 😠

titinkaa11
16. dec 2011

Myslim ze v tychto volbach im to riadne spocitame!

lubkasungirl
16. dec 2011

@titinkaa11 a ako? volbou SMeru? no dakujem krasne za take riesenie... ☹

anjelikbobo
16. dec 2011

Ahojte dievčatá! Chcem sa spýtať: DNP mám splnených 270dní. Platím si ho z maxima. Chcela by som otehotnieť,len akosi sa nám nedarí 😠 Ak otehotniem niekedy v marci 2012, tak bude sa mi rátať ešte materská z maxima? Treba niečo aj na sociálke zmeniť? Ja som z týchto vecí puk 😅

lubkasungirl
16. dec 2011

@anjelikbobo nie,nebude, musis otehotniet este predtym,nez ti zanikne DNP zo zakona /31.1.2012/, radsej sa prepoisti nanovo - zrus a daj si znova,nevyhodou ale bude,ze prvych 26 tyzdnov,ak by si sla na PN-budes ju mat z minima, az po 26 tyzdnoch z maxima a taktiez aj matersku z maxima...

lubkasungirl
16. dec 2011

@anjelikbobo pokojne chod aj teraz na PN-mala by si mat z max.pokial si maximum platis od zaciatku tvojho terajsieho DNP 🙂 marodku môzes tahat max.52 tyzdnov, medzitym môzes sa odhlasit a prihlasit na DNP a marodka ti pôjde dalej /pokial ju teda budes tahat nepretrzite/ z maxima. Ak ju prerusis a das si nove DNP-marodka ti pôjde prvych 26 tyzdnov z minima...

lubkasungirl
16. dec 2011

som nejaka taka sklamana,baby - ked si vezmete, kolko si lekari vybojovali penazi, my-ucitelia mame take na prd zvysenie a samotne DNP nie zeby upravili logicky proti spekulantom, ale im este nahrali do kariet... a znova nato doplatia len pracujuci a maminy na MD a RD ☹

natalia777
16. dec 2011

@oskvarka ahoj mozem sa opytat, v minule si sa tu pytala ze ako budu na sp vediet ze zena je tehotna a nezanikne jej dnp automaticky k 1,2,2012 dostala si odpoved? neviem to najst a tiez to potrebujem vediet ci tam mam ist a nahlasit im ze som uz tehotna alebo co mam robit aby mi to nezrusili automaticky ja budem mat splnenu podmienku koncom aprila 270 dni a platim max

dnpo
16. dec 2011

@tita201 anib toto mi pisala jedna kocka tak asi sa to na mna nevstahuje,ci ano?nie som DNP. @luckabj82 tento príspevok môže poberať len zárobkovo činná osoba, preto ak by nebolo uvedené, že aj poberanie materského do 6týž. novonar.dieťaťa je poberanie materského poberané za zárobk. činnosť, tak by žiadna mamička čo poberá materské nemala na tento príspevok nárok.

v žiadosti o materské je uvedené v časti A (mám tlačivo SPÚ 535 VI/10):

Poistný vzťah: zamestnanec, povinne nem.poistná szčo, dobr. nem. poistená osoba.
Dnes o 08:52 • 1 dieťa - čaká bábätko, termín má v decembri 20

tita201
16. dec 2011

kočky jedna otazka ked som teraz na materskej možem sa z DNPO odhlasiť ked my z neho ide materska a prihlasiť sa v januari pytam sa pre to že by som chcela mať narok platiť po starom kym nesplnim 270 dni može my niekto poradiť

tita201
16. dec 2011

@dnpo je pravda že ja som mala DNPO a nrok na matersku a naozaj neviem ako to je z mamičkami ktore su na rodičovskej možno tie narok nemaju nemam s tym skusenosť ja som pisala moj pripad aby si niekto pomohol lebo ma narok ale nikto mu to na urade nepovie

jasminet
16. dec 2011

baby ked som zamestnana, momentalne na RD+ si platim DNP z minima, 1.2.2012 mi dnp automaticky zanikne ( 26tt aj 270dni mam splnenych) a som v ochrannej lehote 8 mesiacov (tehotna som).

ked by som ale napr. medzi 1.2.2012 a nastupom na matersku isla na PN alebo OCR, mam na ne narok?
niekde som tu zachytila info o ochr. lehote 7 dni na PN, tak neviem ci sa to tyka aj mna, alebo ci to vobec ma nieco spolocne s DNP.
nepridem potom o tu matersku, ked by som najskor "vyuzila" PN?

z.vrablova
16. dec 2011

kolkeho v mesiaci vam vyplacaju zo Socialky nemocenske z DNP? Neviem to nikde najst. Dakujem, tento mesiac cakam 1x za november.

mirkave
16. dec 2011

@natalia777 ty v pohode budes platit nadalej az do dosiahnutia 270 dni.dnp ti zanikne az potom.
1.2.2012 to zanikne len tym osobam,ktore uz maju splnenu podmienku 270 dni.
o tej ochrannej dobe pre tehotne to zistim v stredu,ked pojdem na socialku.ale podla mna ked im donesiem papier na materske,tak im nejaky program ukaze,ze mam narok v ochrannej dobe......

karinkaeich
16. dec 2011

@lubkasungirl presne moja rec, nemam slov ☹ som verila, ze nepodpise ☹

mirkave
16. dec 2011

@jasminet ja mam tiez splnene podmienky a som na pn,potom chcem hned nastupit na matersku.podla mna by v tom nemal byt ziadny problem.ale tiez sa na to este popytam v stredu.ak budem vediet,tak sem napisem.

lubkasungirl
16. dec 2011

@jasminet ty mas ochrannu lehotu 8 mesiacov, lebo si tehu - aj na Pn, ocr a matersku :P

evickav
16. dec 2011

@titinkaa11 ahoj,,, a kde si to vyčítala,že to podpísal,,, ja som teraz volala na sociálku a tam to ešte nevedia

zfidorka
16. dec 2011

@evickav uz je to na stranke www.prezident.sk ze podpisal...

annieb
16. dec 2011

takže teraz, buď čo najskôr otehotnieť :D alebo sa prihlásiť nanovo pre získanie viac času ak sa nepodarí :D lebo inak populácia neporastie 😝

natalia777
16. dec 2011

@mirkave dakujem 😉