Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

oskvarka
23. nov 2011

@poisonblu to hej ale ty si pisala ze pracovny pomer ti konci az na konci roka moze sa to stat ze uz sa to potom nebude dat takto urobit zrusit a znovu zalozit... len na to si treba dat pozor inak v pohode... lebo zrusit sa bude isto dat ale ci aj znovu zalozit...

oskvarka
23. nov 2011

@pata31 no ak uz mas splatenych tych 270 dni a si platca DPN aktualne a si zamestnana (alebo 7 dni po ukonceni prac. pomeru) tak mas narok na 2 rozne PNky... jednu z prace ta sa rata podla minuleho roku a druhu z DPN

poisonblu
23. nov 2011

@oskvarka aha, jasne..ale ak sa nic nezmeni, tak sa bude dat...ved este stale to nie je iste...no ale ak budem nezamestnana, tak mam narok na DNP a tusim si musim potom platit aj DPvN...takze dat sa to urcite bude dat, ide iba o to, ze co vsetko a kolko budem musiet platit..no uvidime, nechame sa prekvapit....

pata31
23. nov 2011

@oskvarka ja som na rodicaku a platim si dnp z maxima, 270 dni uz mam splnenych...takze sa mi bude pocitat z toho hej? potom to je super 🙂 chcela by som ostat na PN az do nastupu na matersku v marci niekedy...

poisonblu
23. nov 2011

mna len viacmenej zaujima jedna vec, ze teda ked budem nezamestnana, tak by som mala mat ochrannu min. tych 7 dni....lenze ak dostanem tu vypoved pocas PN (firma zanikne) tak som stale chranena, nie? nie iba tych 7 dni, ale az kym mi PN neskonci a ja plynule neprejdem na MD...ci? strasne ma to teraz zaujima, lebo nastali u mna nejake komplikacie, a tiez v praci, tak ozaj by som nerada zostala iba na rodicaku aj pocas MD...to by bol dost pruser

mokilko
23. nov 2011

takze odporucam pozriet http://www.ta3.com/clanok/4387/tb-po-skonceni-r... jedna sa o prvu cast od 10 min. a 40 sekundy, je to posledna cast kladenej otazky.....

poisonblu
23. nov 2011

@mokilko takze nic nie je iste....super 🙂

oskvarka
23. nov 2011

@poisonblu hej ak nastupis na PN pocas zamestnania este alebo aj v tej ochrannej lehote potom mas narok na PN celu tu domu co si na PN ale teda neviem ze ako je to s tym prechodom na MD to mi neznie moc pravdepodobne...

mokilko
23. nov 2011

@poisonblu tak iste nieje nikdy nic, tu ide o to, co je menej alebo viac pravdepodobne........... je pravdebodobne viac poslancov, ktori su proti zruseniu DNP ako ti za ...... taktiez sa neda schvalit v skratenom legislativnom konani, .... nuz, je to loteria, ale vyzera to tak, ze s dost vysokym kurzom na zruseni DNP, ktoru umelo vyvolavaju aj niektore media, no nie? ja osobne idem na socialne a k 1,12. si idem zacat platit DNP, a uvidim :D
ak sa nezrusi velmi dobre, ak aj hej, aj tak dobre (samozrejme len v tom pripade, ze za obdobie december-januar sa nam podari tehu :D

poisonblu
23. nov 2011

@oskvarka lenze ja za to nemozem, ked ma vyhodia..cize DNP by som si proste platila a cerpala materske potom z DNP...no uvidim, ako skoncim v praci a potom pojdem do SP, nech mi nejaka tetuska poradi....

ono to ma byt tak, ze firma by mala k 31.12.2011 skoncit (aj ked to su iba sefove plany) a mali by vsetci zamestnanci prejst do novej firmy. len ja neviem, ci so mnou este bude chciet uzavriet novu zmluvu, kedze som teraz na PN a chystam sa otehotniet, tak jemu sa neoplati ma preniest do novej firmy

mokilko
23. nov 2011

neviete mi niekto dat link na presne znenie tej novely? ja to totizto nemozem na stranke uradu vlady najst, ci to bolo schvalene/nebolo schvalene..............

mokilko
23. nov 2011

http://www.rokovania.sk/Rokovanie.aspx/Nezarade...
ak by to niekedy niekomu pomohlo, aby ste mohli vyhladat tu novelu, tu je link presne na nu, dnes bola z rokovania NR uplne vypustena.... ale zaujimave je precitat si, co ten nas dosluhujuci minister PSVAR presne zamysla a ako to obhajuje :DDDD

ursula5
23. nov 2011

@mokilko pekné čítanie 🙂

lucicek1
23. nov 2011

Takže z diskusii na TA3 dnes ktorú dávali sa Mikloš vyjadril že povoli zvýšenie materskej pretože tým pádom sa zruší DNP a nepríde o prachy 😒 Tak že sa to ma este prerokovávať budúci týždeň myslím že na 80% to schvália a tým pádom zrušia DNP ☹ No ale naťahujú to strašne a neviem ako to bude dalej čo s tými čo si to platia roky a bude im chýbat pár dni musia predsa určit niejakú ochrannú lehotu či to surovo stopnú jednoducho všetkým no katastrofa!!! No neviem na čo ženám ktoré napríklad su nezamestnane vyšiu matersku diky za takú pomoc 😠

oskvarka
23. nov 2011

@poisonblu ved este niesi tehotna... ci ty si im uz povedala ze planujte.. ved mimi sa nemusi podarit niekomu ani neviem ako dlho.... to je podla mna diskriminacia ze by ta nezobrali len pre to ze mozno otehotnes podla mna...budem ti drzat palce aby ta radsej zobrali aj do novej firmy... lebo byt po materskej bez prace je horsie ako planujuca mamicka bez prace teda aspon v tom ze najst si pri dietatku robotu aby ta niekde aj zobrali...

poisonblu
23. nov 2011

@oskvarka ja som uz tehotna bola, ale som potratila..takze sef pocita s tym, ze coskoro otehotniem znovu...a co sa tyka mojho navratu po materskej, tak to asi nechcem, ja mam aj zivnost, takze sa chcem potom venovat tomu...hadam mi to vyjde podla predstav...

mokilko
23. nov 2011

@ursula5 ja uz to mam preluskane a preto sa smejem 😉

emogeon
23. nov 2011

kocky ak si platim len DNP a mam splnenych 270 dni mozem ist s dcerou normalne na Ocr ?

oskvarka
23. nov 2011

@poisonblu uf no neviem pre mna by to bol asi psychicky stres ... mi sa len tak nenasilne snazime od jula a teda nezda sa mi ze by to bolo na zelanie... a to uz som z toho mala mierne stresi ze som si povedala aj z muzom ze nejdeme tlacit na pilu nechame to na osud lebo ten psychicky stres co ma clovek z toho ze sa tak velmi tesi , ocakava a potom je sklamany podla mna sposobi ze to neide ... a keby ze si mam este povedat ze neidem do prace lebo planujem tehu... ale tak vam sa to snad podari drzim palceky 😉

oskvarka
23. nov 2011

@emogeon normalne mozes ale nic z toho nemas...

emogeon
23. nov 2011

@oskvarka preco ?

milena35
23. nov 2011

@oskvarka preco nic z toho nema...ak si plati dnp...ma splnenych 270 dni....narok na platenu ocr jej vznikne

milena35
23. nov 2011

@emogeon narok ti vznikne...

mimkaa2607
23. nov 2011

@mokilko a čo si sa dočítala?...mne sa už malá zobudila a nemám čas to preläskať ☹ .... tu kričí, jačí 😀 ...

emogeon
23. nov 2011

@milena35 ...podmienka by mala byt taka ista ako pri PN?..ci sa mylim...ci treba si aj Np k tomu platit?

milena35
23. nov 2011

@emogeon POZOR...ty si platis dpvn....nie dobrovolne nemocenske ci co si vlastne platis? upresni

emogeon
23. nov 2011

@milena35 dobrovolne nemoc. si platim

poisonblu
23. nov 2011

@oskvarka ja uz do tej prace nechcem ist najlepsie nikdy..mam z toho psych. problemy a najradsej by som sefa uz nikdy nevidela ani nepocula...novu pracu si nehladam, lebo nemam sancu, kedze som s 30tkou na krku a bez deti, tak urcite budem diskriminovana...je to na hovno situacia..jedine, ze sa mi podari poriadne rozbehnut zivnost a ta by ma zivila kym nepojdem na MD...ja viem, ze planova dieta mozem, a nepride to, ale obaja sme zdravi a prve tehu bolo na prvy sup, tak dufam, ze bude aj druhe...a dufam teda, ze aj skonci uspesne

milena35
23. nov 2011

@emogeon tak potom kludne mozes ist na ocr

emogeon
23. nov 2011

@milena35 tak fajn ..dakujem a ci si myslela to dpvn ?