Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

jolo25
4. dec 2011

@kima2 mas narok na PN, hned sa daj vypisat

jolo25
4. dec 2011

@jaja101 ano 😅

milena35
4. dec 2011

@jolo25 A? VED ja tu tabulku poznam...a podla mna to aj tak bude

ikula2
4. dec 2011

@nattii dakujem takze mozem ist do socialky a zacat si platit a vo februari mi umoznia doplatit co mi chyba? Dievcata tu pisu o tych 26 tyzdnoch a velmi tomu nerozumiem to sa zmenilo z 270 dni? Lebo tych 26 tyzdnov by som este splnala platit.

jolo25
4. dec 2011

@spanihelka alebo sa daj terz na PN a co najdlhsie to vyuzi z DNP, cca mesacne 600€ 😀

jolo25
4. dec 2011

@milena35 myslela som ze tuto vec hladas :D ano aj podla mna.... ☹

peha81
4. dec 2011

tu máte odpovede aj na svoje otázky .... 😉 http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodi...

lubica69
4. dec 2011

Prosím Vás pekne neviete mi poradiť či aj počas PN sa dajú vykonávať zmeny v DNP?Resp pripoistiť sa aj na iné poistenie v SP
Ďakujem krásne

simika26
4. dec 2011

@jolo25 dakujem ti velmi pekne za informacie, velmi mi to pomohlo v rozhodovani 🙂 takze predsa to platenie nebolo zbytocne 🙂

goralenka
4. dec 2011

@jolo25 babulka nevies mi prosim poradit? zjavne sa v tom vyznas a ja cim dalej to cele citam, tym vacsi debil som z toho.. keby si bola taka zlata, budem rada, ak nemas cas alebo sa ti nechce, tak zelam aspon pekny den 🙂

jolo25
4. dec 2011

Baby to znamena ze otehotniet musime do konaca decembra? kedze to zanikne uz k 1.1.2012, tie co u maju splnene 270 dni...

jolo25
4. dec 2011

@goralenka a co ta zaujima? skus napisat mozno budem vediet 😉

lucicek1
4. dec 2011

@millada Ahoj som v tej istej situacii DNPsi paltim od sept. toho roku som na RD a snažíme sa otehotniet tak kopirujem ti co mi tu odpisala jedna babenka 😉 Keby si zistila niečo ine daj vediet budem vďačna 🙂
........
môžeš si DNP doplatiť až do splnenia podmienky 270dní. v tej výške, ako platíš aj teraz. ak otehotnieš do toho termínu splnenia 270dní, tak budeš v ochrannej lehote 8 mesiacov a budeš mať nárok na materskú z DNP. ak neotehotnieš do toho dátumu, tak budeš môcť len do 7dní nastúpiť na PN a tak čerpať aspoň PN z DNP

emogeon
4. dec 2011

@jolo25 do 31.1. 2012...

goralenka
4. dec 2011

@jolo25 pisala som to vyssie, tak snad sa nikto nnahneva, ak to sem hodim znovu:
kocky prepacte ja mam trosku nespecificku situaciu, snad mi niekto poradi
zamestnana som od 1.9. tohto roku a platim si DNP od 9.9. tohto roku...
predtym som chodila po umelych oplodneniach a bola som nezamestnana od jula roku 2010.
na matersku by som mala nastupit v lete alebo na jesen buduceho roku, kedze sme poziadali o adopciu, od leta sme zaradeni v poradovniku a povedali nam, ze cakacka je asi rok, mozno 13 - 14 mesiacov.. takze to isto bude rok 2012.
270 dni budem mat niekedy v aprili... teraz neviem ci to zrusit alebo platit dalej, ked buduci rok idem na matersku (v momente ked nam sud priklepne babatko, co bude niekedy v lete alebo na jesen 2012)
neviete mi prosim niekto poradit? platit dalej ci su to vyhodene peniaze?
keby som to otocila, tak v podstate som uz teraz "tehotna" a platim si DNP od jesene...

jolo25
4. dec 2011

@emogeon no ale v tom prispevku to pisu inak http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodi...

sunnysummer
4. dec 2011

@milena35 ahojte baby, chcem sa spytat na pripad mojej kolegyne, lebo neviem, ci som jej poradila spravne. je zamestnana a DNP si nikdy neplatila. buduci rok by uz aj chceli dieta. ako je to v jej pripade? do konca januara by si mala zacat platit DNP ( cim neskor, tym asi lepsie?) a v priebehu tych 270 dni by sa mali zacat snazit otehotniet? rozumiem tomu dobre? aby jej vznikol narok na materske v tej ochrannej dobe 8mes. dakujem za odpovede

emogeon
4. dec 2011

@jolo25 ja som tu citala ze do toho datumu.. no idem link precitat....

jolo25
4. dec 2011

@goralenka uuu tak to ja neviem, ako je to v takych prípadoch, ak "skutocne" tehotna niesi, dufam ze mi prepacis ... ale ak by to tak brali... tak si doplatis 270 dni po starom co by bolo myslim 6.6.2012. No a dovtedy by si mala "otehotnieť" resp. ist na matersku v tvojom pripade... dufam ze som to neskomolila... Ale myslim ze si velmi specificky pripad a otom by som urcite poradila s odbornikom... 😒 tak asi 😉

goralenka
4. dec 2011

@jolo25 napisem ti do posty ak mozem... 🙂

emogeon
4. dec 2011

@jolo25 nie kazdy lekar ta necha cely mesiac doma.. na to musi byt aj prislusna diagnoza....to by bolo velmi easy..

deni73
4. dec 2011

Ahojte, uzatvorila som DNP 4.10.2011, asi v 7 tt, do pôrodu vy som mala mať asi 225 dní zaplatených. Predtým som volala do SP, kde ma ubezpečili, že sa to oplatí, lebo sa pripočítajú dni z predchádzajúceho zamestnania... Mám to platiť naďalej, alebo je to zbytočné?

kamka78
4. dec 2011

Dievčatá treba isť protestovať pred prezidenský palác aby prezident vedel o čo nám ide ,lebo on o DNP nemá asi šajnu.Mihaľ to zrušenie DNP skryl pod zvyšenim materskej,trebalo by mu to vysvetliť,čim nás bude viac tým lepšie však ide o naše drahé deti!!!Najlepšie by to bolo čim skôr lebo veľa času nám nezostáva(pondelok,utorok),treba sa dohodnuť na nejakom termine a čase!!!!!!

jolo25
4. dec 2011

@emogeon easy neeasy, vsetko je mozne.... berme teoreticky ze si platis poistenie 9 mes (cca 270 dni) zhruba 25€ x 9 = 225€ si zaplatila za tu dobu, co ak budes vypisana cca 10-15 dni sa ti vrati... to je problem na chripku, prechladnutie alebo??

mokilko
4. dec 2011

kocky niektora ste tu pisali, ze aj SMER hlasoval ZA.... tak je to blud, pozrite si link
http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze...

jolo25
4. dec 2011

@mokilko fasa 🙂 taze zas do toho polozili SDKU, SaS, KDH, Most.... vyborne.... 😠

andusa
4. dec 2011

ahojte, zaujima ma, ci to co tu pisete je dobrovolne nemocenske PRIpoistenie ???ja si to priplacam uz asi 3.rok,
bola som zamestnana,som do konca augusta na RD, planujeme v januari druhe babo , a firma stale funguje, cize sa budem mat kde vratit po RD. ako je to v tomto pripade?

mokilko
4. dec 2011

@jolo25 no samozrejme :D ked sa ti mali zmrdi daju dohromady, tak im prejde vsetko. ale je pekne vidiet, ze naozaj NIKTO zo SMER-u nezahlasoval za.... proste je to tak

millada
4. dec 2011

@lucicek1 , dakujem ti velmi pekne za odpoved 😵