Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

ludinka
11. okt 2011

@gapa ahoj prosim ta mohla by som sa ta opytat ako sa urcuje materska v pripade keby som stihla porod do konca roku 2012, momentalne som zamestnana uz 4. rok, od februara si platim aj DNP z maxima(co sa tyka toho tak viem ze sa caka na schvalenie toho zakona, podla ktoreho mi bude asi prd platne), ale trapi ma to ze od buduceho roka budem asi bez roboty, preto ma zaujima ci sa materska aj v takom pripade pocita z vymeriavacieho zakladu rok predtym alebo nebudem mat vobec narok na matresku??- pytam sa cisto hypoteticky lebo tehotna zatial nie som a neviem teda ci stihnem do konca roku 2012 porodit, velmi pekne dakujem za odpoved alebo pripadnu radu

tinka9075
11. okt 2011

čipri tejto situácii dobrovolné zostane 🙂č aute kočky už nad tým nepremýšlajte dnes asi padne vláda tak nebudú mat čas riešit či to zrušia alebo nie 🙂

tannia87
11. okt 2011

ahojte chcme sa spytat postrehla som e maju byt zas zmeny v materskych davkach 😠 ja si paltim dnp od jula ale som zivnostnik planujem s priatelom mimco al ezatial sa nezadarilo neviete ako by sa to malo zmenit pre zivnostnikov ved predsa ja pracujem za mna to nema kto paltit tak si musim sama

duratlicka
11. okt 2011

Baby, nechapem, preco sa stresujete, ked ta danovo-odvodova novela este nie je schvalena. Pockajte, co prejde parlamentom a potom sa pytajte. Aj tak je zbytocne riesit nieco, co nie je schvalene a netusime, aku bude mat konecnu podobu. Kludne si dalej platte to dobrovolne poistenie a po novom roku sa uvidi, ci sa budete musiet poistit nanovo alebo nie.

luciqixina
11. okt 2011

No ak to schvalia bude mi nic sa od noveho roka prihlasit nanovo, pretoze do porodu miminka nestihnem ziadnym zazrakom splnit 270 dni co znamena ze pridem nielen o matersku ktoru som planovala 100% investovat pre svoje miminko ale este ma obrali aj o peniaze ktore som tam vlozila ......ak to prejde ja to len tak nenecham ... ....ktosi tu pisal ze mozno dnes padne vlada a ze by bol tomu aj celkom rad.....takze asi nemusim pisat aky by bol moj nazor....

gapa
11. okt 2011

@monika2606
malo by to byť u teba ok, ak ti vychádza 270dní do konca roku a ak ti zrušia dnp, tak """podla toho čo navrhujú"""" by sa ti neoplatilo prihlásiť (by nanovo sa rátalo 26týž, tj. minimálna materská). Ale bacha, toto nie je rada, ktorá musí platiť!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lebo zákon nepoznáme, len prvotný návrh a tam budú zmeny.

gapa
11. okt 2011

@ludinka
ak budeš tehotná k 31.12.2011, tak by to malo byť ok. Inak je ťažko posúdiť, aký bude zákon.

luciferova
11. okt 2011

@gapa prosim ta a nezamestnani si budu moct priplacat dnp v akej vyske?

06lienocka
11. okt 2011

ahojte kočky chcem sa opýtat ako by to bolo s tým navrhom zakona keby padla vlada? 😀 potešte ma že to nestihnu schvalit 🙂

06lienocka
11. okt 2011

@gapa ahoj šikulka ty všetko vieš ako to bude ked padne vlada??????????????????

e.skovka
11. okt 2011

@06lienocka ak padne vlada vsetky rozpracovane reformy idu bokom, nikto tam nikoho nebude mat chut podporit.

tinka9075
11. okt 2011

@e.skovka baby ak padne vláda tak bude vládnut Smer a ten na socialne výhody a dobrovolné nesiahal to môžme dakovat len týmto nenažrancom čo sú vo vláde a dúfam že už dlho nebudú 🙂

06lienocka
11. okt 2011

@tinka9075 dufam že maš pravdu aspon v niečom nech mame šťastie 🙂

06lienocka
11. okt 2011

@e.skovka myslíš jaj Bože nech to je pravda lebo takto by vybabrali len s mamičkami ktoré si chceli investovat do svojich detičiek a nie to zneužívat na ine potreby ako niektorí občania tohto štatu , ktorí ani nemusia investovat a štat im platí všetko

e.skovka
11. okt 2011

@06lienocka urcite, volila som sice tuto vladu ale ak by padla tak by som bola len rada, nielen kvoli tejto socialnej reforme ale aj kvoli zivnostenskej. kedze jedna sa tyka mna a druha manzela. takze by nas to zasiahlo plnou silou 😒

06lienocka
11. okt 2011

@e.skovka aj ja som ich volila ale tie pripravovane zmeny su vyslovene proti strednej vrstve a mladým rodinam tak nech padne amen

tinka9075
11. okt 2011

baby vyzerá to tak že ozaj tá vláda padne no konečne ved je to svinstvo aby zobrali peniaze rodinám ktoré majú malé deti ved nech dajú dobré platy a nikto nebude rozmýšlat nad tým aby sa pripoistil

06lienocka
11. okt 2011

@tinka9075 moje slova ja som ekonomka a moj muž učitel takže u nas doma je teraz rušno a planujeme druhe babo na prve sme nedostali ani príspevok ani vyššiu matersku tak ak nam pán Boh požehna snad teraz to bude lepšie a držim nam všetkym palce

tinka9075
11. okt 2011

@06lienocka presne si to napísala aj my sa snažíme o bábo platím si to už dva roky a teraz to len tak chcú zrušit a peniaze si pekne nechajú lebo asi majú málo chudáci no musíme len verit nech vláda padne a budú mat iné starosti ako riešit dobrovolné 🙂

kavaapalma
11. okt 2011

@tinka9075 ja si to tiez platim uz tri roky a styri mesiace a nedari sa mi otehotniet...a teraz kolko som im tam poplatila a oni to len tak zrusia? to snad nie...a to som rozmyslala dopredu,aby nam vyslo,ked budem na materskej,lebo hyposka na krku,stale prerabame a oni to tak chcu poriesit? hanba im a cuduju sa,ze porodnost klesa,alebo rodiny ostavaju len s jednym dietatom...... 😠

tinka9075
11. okt 2011

@kavaapalma no ved presne tak a ked sa dá pomôct tak si pomôžeme len ma jeduje ked čítam že to ludia využívajú ale ved si platíme tak nechápem aj my máme hypotéku lebo prerábame dom ano čudujú sa že je nízka pôrodnost ale ked ludom nedajú viac tak čo sa čudujú a dieta stojí peniaze 🙂

kavaapalma
11. okt 2011

toto co si clovek priplaca,ked chodi do roboty aby to potom mohol investovat do babatka,ked si nebude moct zarobit a oni sa do toho montuju 😠 riadne ma to stve...naco to potom dali? aby bolo co rusit?

kavaapalma
11. okt 2011

@tinka9075 presne tak ,ved ja uz mam 33r. a to stale tu ti treba na nieco peniaze,tu este s babom pockajme,lebo nam tu treba dalsie peniaze a tak sme cakali az teraz mam problem otehotniet...a ked to tak pojde dalej,tak to bude zle 😖 tiez by som nato kaslala na pripoistenie,keby som viac zarobila a mohla si odlozit usporit...ale v dnesnej dobe ha ha ha 😀

dzudka
11. okt 2011

Len nech ten zakon neprejde nech ho nechaju tak ako je lebo ja platim tiez velke peniaze a takto by som mala namiesto maxima uplne minimum ak by bol iny zakon ...

Dufam ze padne vlada...teraz to asi vela ludi chce...

veronicka1901
11. okt 2011

No baby neviem, ked padne vlada, ci to bude vsetko az take skvele 🙂. Stat je nehorazne zadlzeny a verim tomu, ze opasky sa budu pritahovat tak ci tak a urcite sa bude zacinat uplne "odspodu".

tinka9075
11. okt 2011

@kavaapalma a ja mám 37a mala som zdravotné problémy tak teraz je všetko ok tak skúšame len to nie je lahké tak som si začala platit tak dúfam že to aspon využijem pred týždnom som bola na iui tak dúfam že sa podarí 😉

06lienocka
11. okt 2011

@veronicka1901 to je jasne že nebude super ale toto im nemôže prejst ved kolko maminiek si tie peniažky museli naozaj zarobit a teraz maju prepadnut štatu lebo niekto si to zmyslel my len veríme že ten zakon neprejde a ostane to tak ako je teraz

sevzuz
11. okt 2011

@gapa ahoj pisem rovno tebe lebo ked napisem neadresne tak mi nikto neodpise 😒 len taku drobnost od dnes som vypisana na PN normalne tu PN-ku len zanesiem na socialku, bolo tam treba niekde aj pisat ze je to pre socialku,lebo dr. som nespominala ze to davam do socialnej a nie zamestnavatelovi. dakujem za odpoved

datanka
11. okt 2011

dufam,ze do konca mesiaca budeme vediet na com sme...lebo zbytocne do konca roka tam vrazit este 100eur len tak sa mi nechce,to si ich radsej odlozim 😠

e.skovka
11. okt 2011

@sevzuz bolo tam treba zaskrtnut policko ze si DPO ak teda si DPO. inak sa tam nevypisuje ze to ide na socialku. len sa tam do kolonky zamestnavatel nenapise nic