Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

bubinko83
7. jan 2012

Prosim vie mi niekto poradit ako je to s DNP kedže by som si začala platit až teraz a tehotna niesom ale snažime sa? Tam plati na mna ta lehota 8 mesiacov či nie? Ja si DNP platim ale kedže som splnila 270 dni už davno k tomu 1.2. mi zanika automaticky . Preto by som chcela jeden den zrušit druhy den uzavret nove.
A druha vec .Kamaratka tehotna neni a plati si DNP od oktobra čo bude s jej peniazmi kedže nieje tehotna a novy balik nechce? Dakujeeeeeeeeeeeeem

adka12
7. jan 2012

@bubinko83 ja som sa bola prihlásiť 28.12. a až kým nedosiahnem 270 dní poistenia, budem si platiť po starom. ak dovtedy otehotniem, začne mi pĺynúť 8 mesačná ochranná lehota, takže ak budem v septembri tehotná, budem mať nárok na dávky. ak tehotná nebudem, budem si musieť plaťiť ten kompletný balík 😠

miskab
7. jan 2012

@elise ahaa dakujem moja 😉

bubinko83
7. jan 2012

@adka12 takto ti to bolo povedane na soc .poistovni? dik

adka12
7. jan 2012

@bubinko83 ánoo 😉

adka12
7. jan 2012

baby a nevadí ak som DNP uhradila z iného účtu, ako mám na prihláške. ten osobný identifikátor som dala ako variabilný symbol

lindusik
7. jan 2012

ahojte, este by som potrebovala poradit ohladom PN... na PN som od 5.12.2011 a stale trva. buduci tyzden poslem manzela na soc. odhlasit / prihlasit DNP.
otazka znie: mozem pokracovat v PN? alebo sa odhlasit aj z PN? Ak by som pokracovala ako sa mi bude ratat? PN by som chcela cerpat aj februar, marec.
DNP si platim od roku 2009 a nikdy som to nezneuzivala,ale teraz som dost nahnevana na cely "system".Som SZCO a uz teraz si platim dost vysoke odvody a to nove poistenie je nerealne!
S druhym babatkom sme chceli pockat dlhsie,ale "system" to za nas vyriesil...takze to bude (ak to vyjde) skor...

luciferova
7. jan 2012

@adka12 isto nie, hlavne, ze to mas zaplatene a platbu vdaka variabilnemu symboli spravne priradili 😉

annie6
7. jan 2012

@lindusik sa mi vidi, ze kludne mozes byt PN a sa odhlasit/prihlasit, az po skoncenie PNky sa ti bude vyplacat tak ako zacalo...

lindusik
7. jan 2012

@annie6 cize ak by som bola PN az do marca, tak aj februar aj marec mi pojdu zo stareho DNP? alebo pojdu uz iba z minima?

annie6
7. jan 2012

@lindusik podla toho co tu uz bolo pisane, tak este zo stareho az pokial neukoncis

lindusik
7. jan 2012

@annie6 dakujem za odpoved 😎 uz som z toho magor 😀

annie6
7. jan 2012

@lindusik ale to určite nie si sama, a aj zajtra ti mozno este niekto odpise, alebo aj hodia link nejaky 😉

mirkave
7. jan 2012

@lindusik pn ti bude vyplacana pocas celej doby trvania tak,ako ti vypocitali na zaciatku pn

zabkakatka
7. jan 2012

prosim vas ako to teda je ked som teraz DNP ale z minima a chcem ist v tomto roku na MD, ale chcela by som si zvysit na VZ na max?
lebo teta na SP mi povedala ze uz sa to nebude dat o 1.2....., ale podla tohto fora sa to da obist......, tak ak sa to da, poradte mi prosim co robit aby som ziskala ten narok z maxima.

DAKUJEEEM

rubinka
8. jan 2012

@zabkakatka - pokiaľ viem tak rozhodujúcim obdobím za ktoré sa ti vypočíta materské je rok predchádzajúci pôrodu, ak budeš rodiť v roku 2012 tak dôležity je rok 2011 a ked si si platila v ten rok len z minima tak ti nepomôže zmena VZ v tomto roku aj keby sa to náhodou dalo. Materská sa ti vypočíta z toho čo si platila v roku 2011.

Ak tehotná ešte nie si tak si daj odhlášku predošlého nemocenského a znova sa naň nahlás do 31.1 s tým že otehotnieť by si mala tak aby si dieťa porodila až v roku 2013 aby sa ti ako rozhodujúce obdobie rátal rok 2012 v ktorom by si si mala platiť z maxima.

evina0
8. jan 2012

@adka12 citala som tvoj prispevok preto sa chcem s tebou poradit..
ak sa teraz do 31.1. este prihlasim do stareho systemu DNP tak mi to ukoncia az ked nesplnim tych 270 dni a potom plynie este 8 mesacna ochranna lehota-myslim ze toto spravne chapem.
neovplyvni to ze som v minulosti 3 roky platila DNP ale 10. augusta 2011 som to zrusila vtedy som uz mala splnene podmienky .ked sa teraz prihlasim nebudu to brat ze uz som mala k 31.1.2012 splnene podmienky a neukoncia mi to automaticky?lebo kdesi som citala ze to spocitavaju tych 270 dni aj uz ukoncene DNP za posledne 2 roky.

alebo mate niektora ten isty ptoblem,viete mi poradit??dakujem

janulap
8. jan 2012

@rubinka
@elise......mam podobnu otazku.Ja by som mala ake rozhodujuce obdobie,ak by som si to zacala platit teraz v januari,aj by som mozno hned ostala tehu a tym padom by som aj v tomto roku porodila?Ci mne by sa ratal len tento rok,kedze som si doteraz dnp nikdy neplatila?

elise
8. jan 2012

@janulap tentop rok z DNP a ak máš zamestnávateľa tak vlanajší od neho

l_ucia
8. jan 2012

@lin123 Ďakujem za radu, prosím ťa ešte mám otázku, do kedy musím najneskôr otehotnieť, keď sa pojdem teraz prihlásiť na SP, aby sa mi to rátalo? (v roku 2011 som si platila DNP od 13.5. do 5.10. z max. VZ). A ako je myslená tá ochranná lehota, vzťahuje sa to len na ťehotné?

merry_v
8. jan 2012

@elise
ziadost o materske je tlacivo, ktore mi dajú priamo na pobocke SP, to si treba on poziadat hned ako nahle zistim ze som tehotna??????

janulap
8. jan 2012

@elise.....momentalne som na neplatenej predlzenej RD.Co mi bude treba vsetko so sebou zobart,ked sa pojdem prihlasit na DNP?

angelika_2
8. jan 2012

@janulap

viete mi tu niekto poradiť všetky finty ohľadom PN??? kedy na nu ist- kedy naopak nie? dakujem 270 dni si uz platim vyse 26 tt, dik

elise
8. jan 2012

@merry_v je to tlačivo ktore ti dáva tvoj gynekolog a odnáša sa zamestnávateľovi a na sociálnu poisťovnu

kikusik88
8. jan 2012

baby mozem zaplatit dnp aj po 8 dni v mesiaci? natrasila na jedna pani zo socky ze ak budem meskat nemusim potom dostat MD ... ako to je?

angelika_2
8. jan 2012

@janulap
@elise

aj mna by zaujimalo co sa pyta merry_v ako poziadat o materske a kedy???

elise
8. jan 2012

@janulap v pobočke si vypýtaš tlačivo registračný list fyzickej osoby (pre istotu si ho vytlač aj z ich vebovej stránky, nič ine nepotrebuješ

elise
8. jan 2012

@angelika_2 o matrske žiadaš 8-6 týždnov pred pôrodom

angelika_2
8. jan 2012

@elise
viete mi tu niekto poradiť všetky finty ohľadom PN??? kedy na nu ist- kedy naopak nie? dakujem 270 dni si uz platim vyse 26 tt, dik

merry_v
8. jan 2012

@elise
diky 😉