Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

domika007
12. dec 2010

@moncicip tvoja odpoved bola adresovana mne? 😅

moncicip
12. dec 2010

@domika007 ano ano tebe, sorry som zabudla adresovat 😝

domika007
12. dec 2010

@moncicip nie v pohode, ja len, aby nedoslo k omylu 😉 a to co povedali tej mojej kamoske je blbost ze? ved ona tych 270 dni urcite tiez splni

moncicip
12. dec 2010

@domika007 podla mna ano lebo ja to chapem tak ze akokolvek dlho cize aj prerusovane to mozes platit, len podmienka je tam za 2 roky spolu 270 dni DNP, teda aspon tak to chapem ja.

domika007
12. dec 2010

@moncicip velmi pekne dakujem za odpoved, si mi pomohla 😵

moncicip
12. dec 2010

@domika007 potom daj vediet ci som ot dobre pochopila, lebo vies ako uradnici su vydzbani astale si vymyslia preco nie, ono najlepsie to bude najst na nete a presne si to vytlacit a s tym ist ked sa budu vyhhybat tomu aby to v danej vyske vyplacali

tinara23
12. dec 2010

@domika007 myslím si, že v tvojom prípade je to ok, záleží od toho kedy sa išla kamoška poistiť a či je zamestnaná. Ak je zamestnaná musí splniť 270 dní poistenia, ak už tam išla tehotná asi by túto podmienku nesplnila.

domika007
12. dec 2010

@moncicip jj, ako mne to ta pani na socialke tak povedala, ako jasnu a konecnu odpoved, tak dufam , ze s tym nebude problem 😒

a hned idem pisat aj kamoske, nech sa s nimi trosku pohada, lebo je to hlupe, ze jedna povie tak a druha inak 😠

lucka1987
12. dec 2010

ahojte zienky.. pri prvom tehu som si nestihla platit DNP, aj tak to nevyslo ☹ ale teraz by sommozno aj zacala kedze sa zacneme snazit tento mesiac asi.
ale pracovny pomer mam na dobu urcitu do marca ak mi nepredlzia a pojdem hned na urad prace a budem nadalej si platit maximalne DNP.. potom aj tak budem mat narok na matersku? ked oehotniem napr o rok a budem na urade prace? 😕 😕

mirkamurko
12. dec 2010

Ahojte chcem Vás poprosiť o radu,platím si DNP popri zamestnaní a teraz od 6.12.som PN a neviem koľko si mám zaplatiť za december,kedže si mesačne platím 30€,tak to mám rátať 5x?

moncicip
12. dec 2010

@domika007 fakt mas na to narok ak do dna nastupu na MD splnas podmienku tych 270 dni za tie 2 roky takze ak jej tvrdia nieco ine tak nech tam pekne ide a nech sa s nimi vyhada

domika007
12. dec 2010

@tinara23 kamoska dostala vypoved k 30.11.2010 a pripoistit sa chcela teraz od decembra...

domika007
12. dec 2010

@moncicip sak to, ako som pisala o prispevok vyssie, ona ma vypoved k 30.11.2010

moncicip
12. dec 2010

@domika007 tu ti posielam link kde je presne znenie za akych podmienok mas narok
http://www.socpoist.sk/materske/1293s?&lang=sk

tinara23
12. dec 2010

@domika007 tak to nech radšej preverí 😒

domika007
12. dec 2010

@moncicip vdaka,prave som ta o to chcela poprosit 😀

domika007
12. dec 2010

@tinara23 ok, odkazem jej a aj tebe dakujem za pomoc 🙂

moncicip
12. dec 2010

@domika007 xi telepatia 😀 najlepsie bude ked si to vytlaci, zvyrazni a s tym tam pojde, sice oni maju presnu evidenciu vo svojom systeme ale aj tak je lepsie ked tam ides s priamym dokazom

domika007
12. dec 2010

@moncicip 😀 jasne, cim viac mas toho v rukach, tym lepsie...

lebo tu sa pise toto :
Podmienky nároku
*najmenej 270 dní nemocenského poistenia v posledných 2 rokoch pred pôrodom
*započítava sa predchádzajúce obdobie akéhokoľvek ukončeného nemocenského poistenia

moncicip
12. dec 2010

@domika007 no ved presne cize aj ked dostala teraz vypoved a porodi bnuduci rok a za posledne dva roky pred porodom bude tych 270 dni nemocensky poistena tak bude mat na to narok aj ked v case nastupu na matersku bude nezamestnana

domika007
12. dec 2010

@moncicip ok, super super, idem jej to hned napisat 😵

moncicip
12. dec 2010

@domika007 oki bez bez a potom daj vediet zajtra laebo kedy ked budes vediet co jej povedali, budem zvedava

domika007
12. dec 2010

@moncicip a este otazocka, na socialku treba tesne pred porodom odniest nejaku ziadost, aby zacali vyplacat tu matersku ci ako to funguje?
ja som v tomto fakt laik, preto sa tolko vypytujem

daniela1974
12. dec 2010

@moncicip
@domika007
ale zaroven s 270 dnami nemocenského poistenia v posledných 2 rokoch pred pôrodom musi byt splnena podmienka 26 tt pred nastupom na MD byt nemocensky poisteny a z toho sa vypocita aj vyska materskej davky.
Aspon ja to tak mam lebo mna vyhodili v aprili ale tehotna som ostala v auguste. Takze 270 dni mam a platim si DNP nech mam aj tych 26 tt pred MD.
mne tak poradili damy na socialke v DS 😀

domika007
12. dec 2010

@daniela1974 pockaj a toto nie je nemocenske poistenie? 😕

moncicip
12. dec 2010

@domika007 toto ti presne povedat neviem ale vcera som sa docitala ze ziadost o materske by ti mali dat spolu s rodnym listom dietata, lebo ten zvysok davky teda porodneho dostanes az ked sa dieta dozije 28dni zivota takze si myslim ze to je aj matrerske s tym v jednej ziadosti takze to asio az ked sa dieta narodi, len niesom si uplne ista ci som to tiez pochopila

daniela1974
12. dec 2010

@domika007 je - len sa mi zda, ze kazdy mi hovori ine, tak ja robim tak ako mi povedali na socialke a snad dufam verim modlim sa, ze mi to povedali dobre. Lebo potom ked nedostanem matersku si to asi pojdem hodit do Vahu.

domika007
12. dec 2010

@moncicip tak asi opat zbehnem na socialku sa popytat pripadne tam zavolam a spytam sa

domika007
12. dec 2010

@daniela1974 ved to, ja som tiez v soku, kolko roznych informacii clovek ohladom tej istej veci dostane 😔

daniela1974
12. dec 2010

@domika007 napis im poziadavku na ich web stranku a potom tu odpoved si nechaj a ked budes mat problem, tak sa tym mozes ohanat. Ak Ti to pomoze 😀 😀 😀 .