Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

janka9900
26. okt 2012

@dnpo pisala mi jedna baba, ze volala na socialku, ci je povinnost ich nahlasovat, vraj je. dve baby poslali priamo od lekara, nech si idu nahlasit vychadzky. pisala som, ze neviem, ci sa to musi nahlasovat vsade 😉 ked lekar nekaze, tak asi netreba- NEVIEM 😉

dnpo
26. okt 2012
ivka1983
27. okt 2012

@dnpo Ano, pišem,len ak ťa to zaujíma. No, prechodku som mala nosiť,lebo hoc mi DNP končilo 19.tého, prechodku treba,ak PN trvá. Tak mi eurá vyplatili po pár dnoch:-P som rada. Teraz vraj stačí už iba ukončenie PN na soc.poisťovnu.

ivka1983
27. okt 2012

19.9.mi skončilo DNP, som PN ďalej. Posledné peniaze zo soc.poisťovne mi uhradili v oktobri. Kedy mám požiadať o dávku z úradu práce? tento mesiac,alebo až na ´další. Ak to niekto vie.

obcansr
27. okt 2012

@skajkaze neviem o tom či sa ide zdanovat

dnpo
27. okt 2012

@ivka1983 a kedy ti konci pn?mas uz 52 tyzdnov ?

karinkaeich
27. okt 2012

Baby asi hlupa otazka no pre istotu. Prihlasila som sa na balik od 24.10.,no bola som tam 23.10. a pani pri okienku mi vypocitala alikvotnu cast za oktober 10 dni, nie 9. Poslat radsej viac? Ved sa pocita od datumu na novom RLFO, ci? Dala som si aj potvrdit kopiu, keby nahodou. Prosim o vas nazor

mariazdt
27. okt 2012

@ivka1983 .Ahoj.Uz si chod to poziadat.Mne koncila 20 septembra a este som bola v septenbri poziadat o RP

mariazdt
27. okt 2012

@ivka1983 .Ahoj.Uz si chod to poziadat.Mne koncila 20 septembra a este som bola v septenbri poziadat o RP
@ivka1983 Sorrysom si to nejako pomylila.Ale myslim si ze tiez by si uz to mala poziadat.

tatolu
27. okt 2012

Možno taká blbá otázka. Iba tak zvažujem... Mám 3 deti, bývajú dosť často choré, do apr.2011 som bola na riadnej RD (aj so zamestnaním), potom do novembra 2011 na predĺženej zo zdravotných dôvodov (aj so zamestnaním), v tom novembri sa prehodnocoval zdravotný stav syna a vzniklo hluché obdobie, kedy mi z práce dali výpoveď dohodou, zobrala som odstupné a na 1/2 roka som sa stala nezamestnaná a od júna 2012 som RP zo zdravotných dôvodov syna. V januári bude mať znovuprehodnotenie a ktoržvie, čo bude... Doma mám maminku po porážke v dosť vážnom stave, ale opatrovné dostať nemôžem... Deti bývajú choré dosť často, vždy jedno za druhým... Čo myslíte, oplatilo by sa mi prihlásiť na balík z minima a začať využívať OČR? A ešte jedna otázka, čo ak by som ostala znovu tehotná? Kedy by som mohla dostávať materskú z minima, keďže teraz nemám spísanú s nikým pracovnú zmluvu?

dnpo
27. okt 2012

@tatolu platila si niekedy DNP?

tatolu
27. okt 2012

@dnpo ešte nie...

dnpo
27. okt 2012

@tatolu mas to dost komplikovane .snad sa ti ozvu sikovnejsie co to lepsie ovladaju aby som ti zle neporadila.

tatolu
27. okt 2012

@dnpo 😉

mini29
27. okt 2012

Dievcata prosim poradte, mam splnenu podmienku 270 dni dnp-este po starom,plynie mi ochranna lehota...lekar ma chce vypisat na rizikove tehotenstvo(porod v marci).v priebehu roka som bola zamestnana a platila som si dnp z minima,potom som zostala nezamestnana (urad prace)a zmenila si dnp z maxima az doteraz,resp.teraz mi skoncilo. Ake papiere si mam od lekara pytat,mam mu len povedat,ze chcem PN z dnp? Alebo sa tam zapocitava aj to poistenie ked som este pracovala, v tom pripade si mam pytat 2 pnky?...som z toho uz mimo. A co potom spravit s papiermi, treba zaniest na soc. aj urad prace?daaaakujem velmi pekne za vsetky rady.

janka9900
28. okt 2012

@mini29 ahoj, bola si tehotna, ked si dostala vypoved v zamestnani? v kolko tyzdni tehotenstva si bola, ked si sa prihlasila na balik z maxima?

mini29
28. okt 2012

@janka9900 ano janka, uz som tehotna bola, ked som dostala vypoved v zamestnani a zmenu z minima na maximum som si zmenila, ked som bola asi v 4 tyzdni tehotenstva.

dusika11
28. okt 2012

dievcata nestiham citat vsetky stranky tak prepacte ked ste to uz riesili preplaca nieco doplnkove na ocr?? ja ho nemam ale mnapadlo ma ci sa mi vyplati si ho zalozit este/...aky by som mala ja z neho uzitok ked zu deti mam.

janka9900
28. okt 2012

@mini29 ahoj, ked si bola tehotna v case prepustenia, tak mas narok na PN z prace aj z DNP. aj na matersku budes mat narok aj z prace aj dnp... (trvalo ti povinne poistenie zamestnanca viac ako 270 dni?)
dr. by ti mal vypisat dve PN-ky. jednu pre socialku a druhu ASI treba zaniest zamestnavatelovi. neviem to isto, ale asi jemu ju treba dat 😅 mozno sa ozvu este baby, co s tym maju skusenost, alebo sa spytaj na socialke, ked pojdes zaniest jednu PN im 😉 na urad prace staci dat iba kopiu PN.
... dr. povedz, ze potrebujes jednu PN ako zamestnanec a druhu ako dobrovolne nem. poistena osoba. vzadu na PN-kach zaskrtni, ze si uplatnujes PN aj z ineho poistenia 😉

janka9900
28. okt 2012

@dusika11 ahoj, mala si uz niekedy dnp? ak ano, kedy koncilo? ak si nemala, tak to moc vyhodne nie je 😒

lubkasungirl
28. okt 2012

no baby, ak prejde novela zakona o socialnom poisteni,budu dost velke zmeny,novy minimalny vymeriavaci zaklad pre dobrovolne poistenie bude 393eur...teda poistne 138eur a nieco...

mini29
28. okt 2012

@janka9900 ...daaakujem ti velmi pekne janka, takto by mi to nikto polopate" nevysvetlil...a velmi si vazim takychto ludi, ktori aj takymto sposobom pomahaju, este raz velke dakujem;)

lubkasungirl
28. okt 2012
janka9900
28. okt 2012

@mini29 nemas zac, nech ti to dobre dopadne 😉 prijemne tehulkovanie 😉

atkazaj
28. okt 2012

ahojte. prosim vas o radu. mala som zaplatene dobrovolne pripoistenie. je pravda, ze mozem pocas dvoch rokoch vyuzit? brala som matersku max. a teraz som uz len na rodicovskom prispevku. mozem ist teraz bez akychkolvek papierovaciek na marodku? a budem potom poberat aj rod.prispevok aj marodku ? a kolko asi to bude? dakujem velmi pekne za odpovede. ja sa v tom uz vobec nevyznam

tinara23
28. okt 2012

@lubkasungirl aj je niekde návrh zákona, nemáš link ?

lubkasungirl
28. okt 2012

@tinara23 tu je to rozpisane - nech sa paci 😉 http://www.pp.sk/1571/Zmeny-v-socialnom-a-zdrav...

apena
28. okt 2012

@floppy25
Ja som volala minulý týždeň na sociálnu poisťovňu na informácie ohľadom nemocenských dávok na číslo, čo majú uvedené na internetovej stránke sociálnej poisťovne v kontaktoch a povedala mi, že platný bude aj 270. deň prihlásenia.

majka2205
28. okt 2012

@wingsseven
@dada2007
@janka9900 ahoj baby, tak mali ste pravdu, dá sa to, bola som vo štvrtok, pri okienku bola iná pani a zobrala prihlášku bez prolbémov 🙂

janka9900
28. okt 2012

@atkazaj ahoj, ak ti poistenie koncilo maximalne pred 1 rokom a 3 mesiacmi, mozes ist na PN, OCR, ale musis sa prihlasit na balik aspon v den zacatia PN, OCR alebo den vopred a ukoncit balik poslednym dnom poberania PN, OCR. davky budu ratane z min. VZ 340€ ... OCR 10 dni 55% z VZ (cca 6,1€/den) a PN prve tri dni 25% a dalsie dni 55% z VZ.