Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

martina2001
2. dec 2011

@milena35 no nebudem platiť toľko dobrovoľne, iba si doplácať k tomu čo platím, lebo po materskej musím začať pracovať, a odvody platiť musím
@katula77 nemáš mi čo závidieť, jednoducho je taká realita

jankohrasko
2. dec 2011

@bobocka
@oskvarka ano, pardon myslela som 23.12.2011. Dakujem baby, odlahlo mi, lebo nikde som sa o tom nedocitala, tak som nevedela.

dzudka
2. dec 2011

Inak neviete preco to DNP rusia k 1.2.2012 preco prave tento datum?
@katula77
@solinkarka
@milena35
@gerdusha

monr
2. dec 2011

ono ešte ked sme pri nezamestnaných, kopec robí na čierno, tak tí nebudú mať problém si to zaplatiť a patrične využiť. a toto nedomysleli zrejme

oskvarka
2. dec 2011

@len22ka skoro len podla mna sa ochranna lehota rata od 1.2 takze len do konca septembra.. ale zase na matersku sa nastupuje 2 mesiace dopredu takze do toho novembra asi porod...

katula77
2. dec 2011

@martina2001 , presne, realita je taka, ja to beriem tak, este stale moze byt aj horsie 🙂

renata1973
2. dec 2011

Novinári nevedia na čo sa pýtať, lebo to som si všimla aj pri tom keď nám sťahovali peniaze na 190,- rodičovský príspevok. Sú fakt slabí a hlavne tá z TA3 stráňavová.

dzudka
2. dec 2011

Cize DNP budem platit aj za januar a potom ked mam nastupit na MD od 4.2.2012 tak uz neplatim do toho dna lebo DNP je od 1.2.2012 zrusene??????????????

bobocka
2. dec 2011

ozaj,by ma zaujimalo,ci sa teraz este moze niekto do toho 2.1.2012 pripoistit.kedze az odvtedy zakon plati,tak aj ta co si dnp zacne platit k 30.1.2012 by mala mat pravo si dopoistit tych 270dni,nie? 😅

milena35
2. dec 2011

@martina2001 Ale ako zamestnana si uz nemozes doplacat nic....pre teba dnp skoncilo....

oskvarka
2. dec 2011

@milena35 ale ak je zivnostnicka ak som to spravne pochopila tak ona si moze.. ja som zamestnana ja si nemozem :(

katula77
2. dec 2011

@milena35 to je presne ta veta ktora vystihuje tento zakon

oskvarka
2. dec 2011

inak by ma fakt zaujimalo ci daju nejaku ochrannu lehotu aj na tie PN... lebo ja nebyvam chora vobec a ked ma chyti nejaka chripka tak vescinou na jar.. :(

toxity
2. dec 2011

Baby a co s tymi 26tyzdnami co musime byt poistene pred nastupom na md? Mozeme si ich doplatit? Ked napr.idem na md az v maji

lenkaga
2. dec 2011

@riami78 lebo je populista a chcel sa dostat co najvyssie...teraz ked je ministrom tak na obycajnych ludi kasle....

roberta31
2. dec 2011

ale ak som ja spravne podla týchto clankov pochopila,tak si budu moc platit ten balik aj povinne poistene osoby,teda zamestanane...ci sa mýlim?

katula77
2. dec 2011

@oskvarka tak to asi nie, preco by prave zvyhodnovali zivnostikov? nezda sa ti to nespavodlive? taku chybu by zase mihal nespravil

bobocka
2. dec 2011

@toxity zalezi iod toho kedy budes mat vplatenu podmienku 270dni...

bubinko83
2. dec 2011

a kolko vyjde ten balik? ako sa to rata?

natalia777
2. dec 2011

caute kocky
pozerala som teraz ten vstup a velmi som nepochopila , ja si platim od 1 augusta 2011, a 270 dni dovrsim 27 aprila, dostanem DNP este ci uz nie????? booooozeeeeeee termin porodu mam 17 juna a nastup na matersku 5 maja

dakujem za odpovede

oskvarka
2. dec 2011

@katula77 no tak to bolo povodne navrhnute co si pametam teraz este neviem ako to premyslely ale ja ratam ze tak ako to bolo povodne "vymyslene"

len22ka
2. dec 2011

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/115052/Materska-...

tu píšu že súbeh poistení sa neruší...takže aj dobrovoľné aj povinné môže byť...teda aj zamestnané

bobocka
2. dec 2011

@natalia777 ano,budes mat narok na matersku,len si budes musiet do toho aprila platit.mas dobre ze si uz tehu.tebe to vyjde.ja si platim tak isto ako ty,ale babenko este necakame ☹

katula77
2. dec 2011

@oskvarka nie , aj zamestnanec aj zivnostnik si to bude moct priplatit ale ako cely balik poisteni, teda tu sialenu cenu, cize spravodlive ale nerealne pre vsetkych...

anjelik007
2. dec 2011

tak už len ostať do januára tehu a doplatiť 270 dni...

roberta31
2. dec 2011

@len22ka tak som dobre pochopila.možno pri tých,co su nezamestnane to nebude až taka strasna suma...

elian
2. dec 2011

@natalia777 ano dostaneš.........
teda ja som to pochopila, tak, že tie ktoré sú DNP a k 1.2 2012 nesplnia podmienku 270 dní....tak pre nich sa nič nemení a DNP im trvá až kým nedosiahnu 270 dní poistenia a potom môžu z neho ešte v ochranej lehote 8 mesiacov čerpať ????

natalia777
2. dec 2011

@bobocka boze moj to je strasne ☹ diky za odpoved
je to fakt hrozne ked musia ludia takto rozmyslat ze treba otehotniet teraz rychlo kvoli tomuto statu.....aby nejako financne vysli
nech sa vam napriek vsetkemu zadari cim skor 😉

martina2001
2. dec 2011

@milena35 ja zamestnanec nie som, a pre SZČO som nepostrehla aby to skončilo

oskvarka
2. dec 2011

@katula77 no super a predpokladam ze ak mi v marci prejde tych 270 dni a rodit budem mat v novembri tak dovtedy si tu uzasnu sumu budem musiet platit iba ak nestiham ochrannu lehotu alebo aj ak ju budem stihat (lebo to by som zase nebola poistena v case nastupu na MD a teda nemala narok .. ci ako ?)