Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

mirkamurko
9. dec 2011

@milka24 aj keby sa menil tak to je len minimálny rozdiel

milena35
9. dec 2011

@milka24 ked si zvolis vym.zaklad 1000e...budes platit 350e mesacne.....z toho vyjde podpora 500e.....ja som to prepocitavala..ale nijako sa to neoplati...pokial nebudes na peen dlho a nasledne na materskej...za to obdoie sa poistne neplati..ale sa rata......inak to nema vyznam..jedine dlhodoba Peen...a tu si snad nik nezela

veronka
9. dec 2011

@milena35 kľudne sa môžem ísť prihlásiť na DNP (do 31. januára po starom?), aby som si doplatitla 270 dní a mozeme sa zacat snazit?
co v pripade ze zostanem tehotna a porod bude vychadzat na začiatok roka 2013? kedze budem este v ochrannej lehote, tak mi bude vyplacana materska z DNP? dakujem za rady

milka24
9. dec 2011

@milena35 a min bude??plati tych 119 e

milena35
9. dec 2011

@milka24 35% z 339e.......snad nova vlada s tym nieco spravi

milena35
9. dec 2011

@veronka ano,prihlas sa este v januari...270platis a po skonceni ti trva 8mesacna lehota na to,aby si v tom case nastupila na matersku

milka24
9. dec 2011

@milena35 plati to pre vsetkych ??aj mamickam na RD?? 35% ??

milena35
9. dec 2011

@milka24 bohuzial...dufala som,ze tam bude % nizsie...je to velmi nespravodlive....ale to je SaS

kamaj
9. dec 2011

Ahojte baby. Som už 1 a pol roka prihlásená na DNP. Čiže 270 dní mám už splnených. Ešte však nie som tehotná a chcem sa opýtať či by bolo možné sa v januári 2012 odhlásiť z DNP a na druhý deň sa zasa prihlásiť/ podľa terajšieho zákona/. Začala by mi znova plynúť doba tých 270 dní, ktoré musím splniť od začiatku vzniku počas, ktorej by som teoreticky otehotnela - mala by som nárok na materskú aj z DNP, kedže je tam ešte aj tá ochranná lehota 8 mesiacov? Alebo mi zrušia DNP od 1.2.2012?Ďakujem

lubkasungirl
9. dec 2011

@gapa preco by to bolo materske z minima? ved mala by nepretrzite poistenie, lebo by si ho dala hned od 1.2.2012,nie? tym padom by sa jej materska mala ratat z r. 2011-teda z maxima???

elian
9. dec 2011

@kamaj nie tak sa to nedá bohužiaľ už máš splnených 270 dní poistenia a tak od 1.2 ti začne plynúť tá ochranná lehota 8 mesiacov ....tak len čím skôr otehotnieť ......

milka24
9. dec 2011

@milena35 este posledna otazka na teba,este mi ozrejmi ci som dobre pochopila,ze ked od 1.2.2012 zacnem trebars platit min.119 e,a pojdem v roku 2012 na pn alebo ocr,budu mi dennu davku pocitat z max VZ ktory som mala v 2011,kedze som si to platila z max???dakujem

sabrinka26
9. dec 2011

ahojte baby, mozno sa tu najde niekto kto tomu rozumie viac ako ja .. platim si DNP od 1.juna to znamena,ze az 1.3. budem mat splatenych tych 270 dni.. to doplatim este po starom a potom mi DNP zanikne automaticky.. potom zacina ochranna doba 8 mesiacov.. a to je to comu nerozumiem..to staci ked v ramci tejto doby otehotniem alebo uz musim stihnut dobu 6 tyzdnov pred nastupom na matersku - a to vsetko vratane tych 8 mesiacov? Je mi jasne,ze to prezident este nepodpisal,ale tak je lepsie vediet co bude aj ta horsia alternativa pride.. dakujem strasne moc..

veronka
9. dec 2011

@milena35 a tiez sa da urcit ten vymeriavaci zaklad ze ako po starom. v priebehu tych 270 dni musim otehotniet, ze? dokedy by bolo najlepsie aby som zacala dostavat matersku 6 tyzdnov pred planovanym porodom? ak ju zacnem dostavat az od dna porodu tak tych 34 týždnov? a ako to je ked som slobodna, nie sme zobratí? predlizi sa mi ta doba vyplacania materskej ci nie?

darinkazv
9. dec 2011

@sabrinka26 musíš do 8 mesiacov nastúpiť na materskú 😉

sabrinka26
9. dec 2011

@darinkazv dakujeeeeeem, teraz v tom mam uz konecne jasno.. 🙂 si zlata..

elian
9. dec 2011

@sabrinka26 DNP ti zanikne keď splníš 270 dní poistenia teda 1.3 a potom neplatíš už nič a plynie ti ochranná lehota 8 mesiacov, v ktorej musiš nastúpiť na MD....

sabrinka26
9. dec 2011

@elian velmi pekne ti dakujeeeeeem 🙂

milena35
9. dec 2011

pre nezamestnane je aj ina moznost,,,nebudem pisat na sklo......ak niektora chce vediet aka....napiste spravu

natalia6
9. dec 2011

maminky a buduce maminky.🙂 prave mi odpisali zo socialnej poistovne, ze je to tak, ako to radila pani Navratilova, tj. za starych podmienok mozte platit 270 dni od posledneho prihlasenia na DNP. cize ak si niekto DNP zrusil (napr. k 31.10.2011) a opat sa prihlasil (k 1.11.2011) moze si platit nadalej 270 dni od 1.11.2011. snad vam to pomoze.🙂

milena35
9. dec 2011

@kamaj ano..v januari sa odhlasis a nanovo prihlasis na dnp.....platis po starom,kym nesplnis 270dni ..potom plynie 8mesacna lehota,pocas ktorej musis nastupit na matersku

miah
9. dec 2011

ak by som sa teraz odhlasila a prihlasila aby som si znovu mohla platit tych 270dni z akeho VZ by mi bola ratana PNka a ocr?

kamaj
9. dec 2011

@milena35 dakujem 🙂

michaelapillarova
9. dec 2011

@milena35 a plati aj pre mna to ze budem platit po starom ked som zacala 22.9. 2011platit DNP 25,08 VZ mi vysiel asi 570 a som na RD, ale pracovny pomer mi trva, HM 606 Dakujem vemli pekne. Miska

lubkasungirl
9. dec 2011

@natalia6 a prave pracovnicka na SC mi vcera tvrdila, ze sa to nerata odznova...kocurkovo šuvixxxx 😒 😒 😒

natalia6
9. dec 2011

@lubkasungirl ja som na pobocku radsej ani nesla, lebo predpokladam, ze este nemaju ziadne informacie. pisala som do poradne socialnej poistovne a tam snad uz nieco vedia.🙂

mima595
9. dec 2011

@lubkasungirl - nerozculuj sa...podla mna ie panie nemaju chudiny vobec lepsie info ako my...treba vyckat minimalne do polky januara....

ajka4
9. dec 2011

Baby chcem sa spytat, chcela by som vyuzit dnp, a do kedy by som mala otehotniet, platim si tri roky, potrebujem aby ste mi to nejak jednoducho napisali. dakujem

silvia123
9. dec 2011

@miah no toto by zaujímalo aj mňa, predpokladám že do 26tt by som dostávala OCR-ku, prípadne PN-ku z minimálneho základu a potom už z toho na ktoré som sa nanovo nahlásila nie? Ale neviem či sa náhodou viac neoplatí pre tie čo nechcú otehotnieť a platili si DNP kvôli náhodnej PN,alebo OCR si to prestať platiť a keď mám choré dieťa, ísť na Socku nahlásiť sa na DNP, potom k lekárke vybrať 10 dní OCR a po OCR-ke sa rýchlo odhlásiť...aj takto to tu niekto písal...zdá sa mi to byť zvláštne, ale zrejme je to tak...

stojdulka
9. dec 2011

baby ja ked tak počítam, to ked žene k 31.1. zanikne DNP a začne sa ochranná lehota 8m to ešte nemusí byť tehotná, kedže sa na materskú nastupuje 6týž. pred termínom, či? zle počítam?