Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

miruska7979
13. jan 2016

@zalka ahojko, poradila by si mi, chce to priatelka...
Robim na polovicny uvazok
Som aj na rodicovskom
Ci mozem ist na PN
Skade sa mi to bude ratat ta pn
Materska sa rata do prijmu?
A ak kde nesiem PN
dakujem mooc

zalka
14. jan 2016

@miruska7979 PN z príjmu sa vyráta ... teda z pol vúäzku ..
nie MD sa neráta do príjmu ... PN odovzdáš zamestnávateľovi

r1000
18. jan 2016

ahojte kamoske konci teraz rodicak v aprili chce ist na ten neplateny, to bude za nu stat odvadzat zdravotku a dnp moze mat nezrusi sa jej?

r1000
19. jan 2016

@zalka ahoj zalka ak bude kamoska na neplatenej rodicovskej , tak moze mat dnp?nezrusi sa jej to s pracou nema nic spolocne. dakujem za odpoved
aky je teraz najvyzsi vz s dnp ja mam este 1205e a je uz vraj 1238e?

zalka
19. jan 2016

@r1000 1287e VZ .. a na DNP neplatená RP nemá vplyv

r1000
19. jan 2016

@zalka dakujem zalka a vz na nemocenske s dnp je 1770e cca? a presnejsie vies mi poradit.pekny vecer

zalka
19. jan 2016

@r1000 VZ pre max. PN a MD v roku 2016 je vo výške 1287 eur ... píšem už neviem koľký krát

r1000
19. jan 2016

@zalka prepac zle som napisala mislela som podporu s dnp tam je okolo 1770e neviem presne uvidim co mi zajtra povedia na socialke.a prepac este raz velkanske dakujem pekny vecer ahoj

zalka
19. jan 2016

@r1000 rado sa stalo

danielle37
19. jan 2016

@zalka
chcem sa opytat, znama je tehotna cca 2 mesiac, je zamestnana na dobu neurcitu mzda 850v hrubom, fyzicky jej býva zle na ceste do práce aj z práce.... rôzne arómy, pracuje ako logistka vo fabrike... na PN nechce ísť, ale v prípade, že sa to zhorší /diabeticka/ pôjde na PN chcela by max. matersku, je mozne ak by neisla na PN sa zamestnat na dohodu, aby jej pocitali materske aj z dohody? Má možnosť prekladať texty... Je to mozne, zeby jej plynula materska z PP aj z dohody? Vopred ďakujem

zalka
19. jan 2016

@danielle37 a z dohody do dna pôrodu získa 270 dní poistenia? .. má nejaké ukončené poistenie za posledné dva roky? ...
lebo si treba uvedomiť, že tehu trvá 280 dní ...

danielle37
19. jan 2016

@zalka hm to neviem... to sa opýtam, mne znama povedala, že tiež musí mať dohodu dlhšie, alebo jedine mať dohodu a počas dohody sa dať na PN, to jej ide PN s dohody aj mateské a súbežne z PP Pn a materské, je to pravda? mne sa to nezda....

zalka
19. jan 2016

@danielle37 PN dostane z dohody aj zamestnania
ale MD len zo zamestnania .. lebo ak dohodu nemala pred otehotnením tak nemá šancu stihnúť podmienku a mať MD z dohody

danielle37
19. jan 2016

@zalka dakujem za vysvetlenie, a v pripade, zeby jej dali zmluvu aj na tom druhom mieste /určitu, alebo neurčitú - je to možné mať od nich materské? Musí oznámiť svojmu zamestnávateľovi druhý PP?
na živnosť nechce prejsť, pretože, do práce sa potom chce vrátiť, len nevie kam, či na pôvodné alebo toto druhé.... čo jej bude viac vyhovovať....

zalka
19. jan 2016

@danielle37 už tretí krát píšem ... nemá šancu získať 270 dní poistenia z dohody
je tehotná v 2 mesiaci .. tj. je tehotná 56 dní ...
a tehotenstvo trvá 280 dní ...
tj. do pôrodu jej ostáva 224 dní ... ako získať 270 dn í? nestíha

danielle37
19. jan 2016

@zalka ďakujem

zalka
19. jan 2016

@danielle37 rado sa stalo ( dvoma dohodami dalšími, pričom jedna skončí a dalšia bude trvať ak v súčte bude mať 270 dní poistenia tak dostane aj MD )

r1000
21. jan 2016

@zalka ahoj zalka, dnes som si bola zmenit vz materska a pn je 1287 a tiez aj maxim. v nezamestnanosti je cca 1770e . no sprosta som sa neopitala kolko budem mesacne platit. teraz som platila cc 420e. prosim ta nevies kolko budem teraz platit mesacne ,zatial som na pn , tak k 1.2 som si dala tuto zmenu. peknny den prajem ahoj

zalka
21. jan 2016

@r1000 hm... tak to ti neviem povedať lebo neviem o tom, že by mohli byť rozdielne poistenie nemocenské a v nezamestnanosti ale šak do 8.2. máš čas si to zistiť a opýtať sa na SP

moniqueeee
27. jan 2016

@zalka Ahoj zalka minuly rok sme si uz pisali. To som este nevedela ze sa to tento rok konecne podari som tehotna asi 4 tt. Ak mozes tak mi prosim porad ci by som mohla mat matersku z dnp. Som szco odvody neplatim, no min. Rok som mala tri x dnp raz z min. Potom z max. (To asi nie je podstatne) v decembri som

moniqueeee
27. jan 2016

@moniqueeee
Ich ukoncila no mam dokopy 95 dni zaplatene. Co by som mala teraz urobit?

moniqueeee
27. jan 2016

@moniqueeee
@zalka v decembri som ich ukoncila no dokopy mam 95 dni zaplatene. Co by som mala teraz urobit? Vopred Ti dakujem za odpoved...

kika691
27. jan 2016

@zalka ahoj ak sa smiem spytat. Som szco, odvody platim z mina. Vseda sa pise o tych 270dnoch. No ja som marodovala prve 2m tehotenstva. Mesiac pracujem a teraz az do konca pojdem na rizokove. Bude to mat nejaky vplyv na matersku?

zalka
27. jan 2016

@kika691 nie lebo poistenie ti beží aj ked si na PN ...

zalka
27. jan 2016

@moniqueeee ako si mala poistenia napíš od kedy do kedy za posledné dva roky

kika691
27. jan 2016

@zalka jaj a kolko v mojom pripade bude materska?a ako dlho sa pobera dakujem

zalka
27. jan 2016

@kika691 70% z minima
34 týždnov

kika691
27. jan 2016

@zalka dakujem

r1000
27. jan 2016

ahojte baby prosim vas kolko dni sa moze pn s dnp? viem ze sa to tu uz spominalo nejakych 360dni ci je to viac alebo menej?dakujem krasne

mijo53
27. jan 2016

@r1000 52 týždňov, musíš byť stále poistenia, sociálna poisťovňa Ti zašle list, že Ti konči doba PN