Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

kukucg
14. sep 2011

@tinara23 hej pozeram teraz nejake info, a tiez neviem co dalej, ci platit, ci cakat ci to schvalia alebo ako... no nic, rozculovat sa nejdem, mas pravdu, uvidim....

sashabb
14. sep 2011

@ketere a ako je to s tými týždňami? Veď poistenie musí trvať tych 26tt, no keď sa zruší k 31.12.2011 a niekto porodí napr v máji tak čo? to už si ako od januára nebude platiť? či?

ketere
14. sep 2011

@sashabb neviem, je v tom nejaký chaos 😠

nikaivka
14. sep 2011

@luna22 Ďakujem za odpoveď. Pokiaľ viem, tak keď je OČR, tak kontroly nechodia. Len v prípade PN. Ahoj. 🙂

kaaaty
14. sep 2011

@ketere Ahoj prečo nám musia brať aj to málo na čo máme nárok? Ak to bude takto teda s 8 mesačnou ochrannou lehotou stíhaš platiť 270dní?

nikaivka
14. sep 2011

@lucia.kl Ďakujem krásne za odpoveď. 🙂

luna22
14. sep 2011

@nikaivka a nevieš ako je to z PN to ju platia od 1. dňa až po koniec , keď som na rodičovskom?

pauli1
14. sep 2011

@rosaria ahoj, no mne včera tiež z toho učtu prisli korunky.dnes som si aj volala na nemocenské oddelenie, lebo som bola z toho jelen a rozhodnutie mi ešte neprislo. materská a aj PN by mala byť z tohoto učtu vyplatená- dohromady. ale najlepšie je si tam zavolať a oni ti to povedia presne čo to je. a inak ja idem na to tiež 21.9. SC, tak sme na tom rovnako.drž sa. 😀

rosaria
14. sep 2011

@pauli1 no už som to zistila, bolo to za PN, plus časť materskej, ale iba z toho čo platil zamestnávateľ. Lebo vraj mali nejaký problém a nestihli materskú z DNP spracovať príde až v októbri so septembrovou.

jasterica25
14. sep 2011

ahojte, kocky chcem sa opytat na vas nazor, lebo mam mensi ohladom vyplacania DNP....
som dobrovolne nemocensky poistena od 5.2.2010. 1.12.2010 som DNP zrusila a 28.12.3010 som sa znova prihlasila, toto DNP trvá doteraz. v oboch pripadoch som si platila z VZ cca 484 alebo 485 eur....na centy to zial presne neviem. takze podmienku DNP mam splnenu. a to obdobie 26 tyzdnov pocas ktoreho musim platit z urciteho VZ ale davky mam len z minima mam uz tiez za sebou. momentalne poberam rodicovsky prispevok.
otazka znie:
v auguste som bola s malou 12 dni na Očr, viem, ze sa preplaca len 10.
kolko by mi podla vasich vypoctov malo prist za tych 10 dni očrky penazi???
podla mojich vypoctov cca 88-89 eur. je to tak, alebo sa mylim?
mne prislo len 60,40 eura. ☹ od decembra sa ma pokusili oklamat uz asi treti krat a ja uz na nich nemam trpezlivost, neustale su s nimi iba problemy, hoci si nakoniec chybu priznaju.
kto ma pravdu? kolko penazi by som mala dostat?
v pripade, ze mam pravdu, som odhodlana sa ist stazovat, lebo toto uz je neunosne...viete mi niekto poradit, kam???dakujem vopred

lucka227
14. sep 2011

Ahojte,neviete mi povedat ci chodi PN a z dobrovolneho dokopi?Lebo mi prislo nejak malo a som z toho vykolajena 😲 😲 😲 😲 😲 😲

poki10
14. sep 2011

@lucka227 ako myslis PN a z dobrovolneho dokopy? ako PN zo zamestnania a PN z dobrovolneho ci chodi dokopy alebo ako?

poki10
14. sep 2011

kocky nehodite sem niekto link na tu novelu zakona o DNP? ja to nikde na nete nejako nevidim. dakujem

lucka227
14. sep 2011

@poki10 ano,zo zamestnaneckeho a dobrovolneho poistenia

dominikuska
14. sep 2011

Ahojte, prisiel vam nejaky papier o tom, ze si platite dobrovolne nemocenske poistenie? Od jula si ho platim, za 7 mesiac / 41.20 eur a za 8 mesiac / 49.13eur. nevadi, ze neprisiel ziaden papier zo socialky?

luna22
14. sep 2011

@lucia.kl ahoj keď mám očr nemusím prvý papier vôbec zanášať na poistovnu?Stačí teda až po skonšení oba naraz?

elinocka
14. sep 2011

@ gapa prosim ta o radu:od dnes som nezamestnanana,Zamestnana som bola presne 1 rok.Zaregistrujem sa na urade prace a chcem ist na PN-ku. Chcem sa opytat ,ako to bude s platenim mojej PN-ky?Mala by som sa dat dobrovolne nemocensky pripoistit,aby som si zvysila vysku PN? Z akeho vymeriavacieho zakladu?PN budem max. 2 mesiace.vopred dakujem za radu

elinocka
14. sep 2011

@lucia.kl ahoj lucia, dakujem krasne za radu...takze ked tomu spravne rozumiem nema vyznam, aby som si dala DNP...PN mi bude aj tak pocitana len z platu, ktory som zarabala.dobre som to pochopila?

poki10
14. sep 2011

@lucka227 prvych desat dni ti plati zamestnavatel, takze podla mna ti pride zo socialky zvlast a zo zamestnania zvlast...podla mna zamestnavatel ti zaplati PN-ku vo vyplate...

poki10
14. sep 2011

@megan999 ja teda neviem, ale vobec tomu nerozumiem 😅 som z toho jelen...oni to chcu uplne zrusit? ci co s tym chcu urobit? nerozumiem vobec nicomu z toho, co som si precitala 😢
ja som uz teraz na rodicaku a sem-tam ked je mala alebo ja chora, tak poberam pnku alebo očrku z DNP....aj to chcu zrusit? ci nevies mi povedat...
budem vdacna za kazdu info 🙂 dakujem

lucia.kl
15. sep 2011

@elinocka mala by si tam mať aj z DNP, tým že splníš 270dní ale len z minima by si ti rátalo... ale počkaj si ešte či sa k tomu aj gapa vyjadrí... takýto prípad som ešte neriešila tak neviem na 100%

lucia.kl
15. sep 2011

@luna22 áno stačí na konci priniesť oba...

janastanova
15. sep 2011

@lucia.kl dakujem,,,,,,,takze, ked budem odchadzat z prace 11.11. mam poziadat zamestavatela o vypisanie tlaciva na materske na 2 tlacivach, aj ked do 11.11.to nebude 270 dni, tie budem mat az 19.11.2011, do terminu porodu 270 dni stiham

lucia.kl
15. sep 2011

@janastanova tlačivo na materské ti dáva gynekológ, jedno odnesieš zamestnávatelovi a druhé si vypíšeš ty a odnesieš do sociálky aj keď nemáš 270dní...

jasterica25
15. sep 2011

@lucia.kl prosim ta, nevies mi nahodou poradit? trosku vyssie mam prispevok a nezda sa mi postup socialnej poistovne a vyska vyplateneho osetrovneho...

lulu1988
15. sep 2011

ahojte, potrebujem poradit...uz som zufala, hladala som na internete prispevky k mojmu problemu ale presnu odpved som nenasla...
Som dobrovolne nemocensky poistena od septembra 2010, momentalne budem musiet ist na PN, avsak moj problem je v tom, ze som mala nedoplatok na poisteni za tri mesiace ( zle nastaveny trvaly prikaz), uz mam vsetko v poriadku, tak by som chcela vediet, ci mi vznikne narok na PN ak tam bol predtym nedoplatk ale uz je vsetko v poriaku. A moja druha otazka znie, snazim sa otehotniet DNP si platim z maxima, ked by som isla na matersku, nebude problem pri vyplateni mojej materskej vzniknuty nedoplatok ktorý som mala? VELMI PEKNE DAKUJEM VOPRED ZA INFO A RADY!!!!

adrioska
15. sep 2011

@lulu1988 Ahoj, nebude z toho problem, dolezite je, aby si mala vsetko poplatene, ked uz budes odovzdavat papiere, ci uz na PN alebo na matersku(alebo vtedy zaplatit pri odovzdavani, ak by si mala nejake nedoplatky). Kedze uz mas, tak z toho nebudu vyvodzovat negativne dosledky ani teraz ani v buducnosti... 😉

lulu1988
15. sep 2011

@adrioska jaaaaj dakujem ti velmi pekne za tvoju potesujucu opdoved....asi by ma slahlo keby mi z tohto nepatrneho dovodu nic nedali 🙂 kedze si to platim uz rok z maxima...ani nevies ako si ma potesila...DAKUJEM 😉

lucka227
15. sep 2011

@poki10 stale sa nerozumieme 🙂
ja som to myslela tak ze som zamestnana,takze do socialky odvadza aj zamestnavatel aj ja si platim dobrovolne.Uz som druhy mesiac na PN.Minule mi prislo vsetko dokopi,aj to povinne co odvadza zamestnavatel aj dobrovolne.Lenze tento mesiac mi prislo zo socialky nejakych 179 eur asi dva dni skor ako chodilo predtym.Tak som sa zlakla ze co to je,ked som mala minuly mesiac 400 eur.Takze ma zaujima,ci chodi oddelene to povinne a dobrovolne,teda ci by mi malo este prist z toho dobrovolneho 😵