Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

iwuliatko18
14. nov 2011

som nezamestnana ale na UP sa nechodim hlasit. ZP aj DNP si platim sama.

michaelapillarova
14. nov 2011

@domeli dakujem, je to na porazenie, keby sme my boli dlzni peniaze, tak nas zavru, hruza

zuzana612
14. nov 2011

ja som z toho uz tiez jelen, kazdu chvilu to menia. Pokial si pamatam prvy navrh, tak chceli DNP nechat ale s tym, ze by sa neplatilo len nemocenske, ale vsetky odvody ako ked je niekto zamestnany. A tym padom by to bolo pre nas neunosne, lebo keby sme mali zaplatit 20 percent z maxima, tak by to bolo vyse 200 euro mesacne, co pochybujem ze by si mohla nejaka mamicka na materskej dovolit 😖

@lias ja si myslim ze o chvilu nebude uz ani prispevok pri narodeni dietata, teda tych 650 euro ci kolko to bolo, ale ostane uz len tych 190. Niekto by si mal fakt uvedomit, ze takouto podporou porodnosti na Sk tu u par rokov budeme mensina, lebo nas pravazia cigani!!! 😠

nelika666
14. nov 2011

@lias ja som to pochopila rovnako ako ty, dokonca sme aj v rovnakej situacii.. 270 dni mam, datum splnenia podmienky 26tyzdnov nepretrziteho poistenia mi vyprsi tyzden pred tebou, momantalne som nezamestnana.. snad sme to pochopili spravne a budeme mat narok na matersku z max. vymeriavacieho zakladu.. 😒

darinkazv
14. nov 2011

@hadassah materskú by som dostala, ale len zo zamestnania ☹ idem si pozrieť ten článok

darinkazv
14. nov 2011

@gapa ak to správne chápem, tak pre mňa by to ešte znamenalo, že by som mala nárok čerpať DNP, keďže 270 dní splním k 3.2.2012?

bronika
14. nov 2011

Ahojte. Od 2008 na RD (zamestana), od 2.9.2010 do 28.10.2010 zamestnana u rovnakeho zamestnavatela, od 1.11.2010 do 8.7.2011 na RD. Od 9.7.2011 na UP. Som tehotna a pojdem na PN. Mam sa dobrovolne poistit este pred nastupom na PN, aby som dostala nejake peniaze? Staci z minima? Co mam urobit, aby som mala narok na matersku? (PDP18.5.2012). Dakujem

katka9900
14. nov 2011

@bubinko83 tak to neviem 😕

milena35
14. nov 2011

Mne den debil..respektive jeho podriadena aj odpisala.......................som na rodicovskej dovolenke...nezamestnana..platim si dnp aj dpvn....dochodkovo poistena statom do 6.rokov dietata....takze u mna ziadna zmena nenastane......ak to vobec prejde.....ocr som v zivote necerpala....dnes som si jednu dala vypisat...buduci mesiac dalsiu....aj v januari..aj vo februari..............mam dietatko r z razstepom a ocr som nechcela zneuzivat...nuz,sprosta som bola............ked stat nam robi toto,treba mu to vratiat.................

bubinko83
14. nov 2011

@milena35 akože zmena nenastane?

milena35
14. nov 2011

@bubinko83 nema aka...pretoze balik poistenia splnam...ked platim dnp aj dpvn..a dochodkovo poistena statom....tak mi to napisali do mailu....max tych 19%....teraz platim dokopy...cca 90e...plus dph...bude to cca 108e...ale ako vravim..vyuzivat..vyuzivat...vyuzivat...ako sa len da....

darinkazv
14. nov 2011

@hadassah ak mi trošku rozumu ostalo, tak by to pre mňa znamenalo, že si dnp môžem ešte do toho 3.2.2012 doplatiť, aby som získala 270dní a mala tak nárok na materskú. to by bolo fayn. rozumnejšie riešenie, než to predtým. aby si takto mohli ženy doplatiť, čo im chýba. 🙂

janadl
14. nov 2011

ahojte, ja už mám z toho hotový mišung 😢 ja som nezamestnaná, platím si dnp asi 3 roky. pre mňa to znamená čo? že si ešte doplatím v nezamestnanosti a dobrov. dôchodkové?

bubinko83
14. nov 2011

@janadl ano oni to chcu dat do jedneho balika ale bude to podstatne drahšie takže sa to "neoplati" už to tu niekto vysvetloval.

janadl
14. nov 2011

@bubinko83 mňa by zaujímalo, ked budem platiť tú vyššiu sumu, budem musieť byť zas od znova poistená 270 dní, alebo nie...

bubinko83
14. nov 2011

@janadl toto neviem bohužial.

milena35
14. nov 2011

@janadl ..ak nie si na rodicovskej tak balik poistenia....ale ja to nevidim az tak cierno....jedna vec,ale asi bude na 100% schvalena...ten,kto je zamestnany nebude si moct platit dobrovolne.....rozmyslam,ktorej vlady bol dnp napad....za Fica to normalne fungovalo.....tak a jeho vidim ako vitaza marcovych volieb....tak to asi neprejde.....

bubinko83
14. nov 2011

@milena35 ak vyhra Fico ten to nezruši.

sonazitnanova
14. nov 2011

@martinkasman dakujem za odpoved ano mam dve PN vystavene uzsom to dnes doniesla vsetko je OK pekny vecer 🙂

lenculka55
14. nov 2011

Ahojte. Chcela by som sa opytat, či je potrebne pokračovať v priplacaní dobrovolneho pripoistenia, ak mi konči materská dovolenka. Bude sa tých 9 mesiacov(270 dní) zaplatených zohladnovat napr. pri očr alebo PN, alebo je potrebne znova si priplacať. Dakujem 🙂

darinkazv
14. nov 2011

@milena35 len problém je, že fico príde k vláde najskôr po voľbách, čo sú v marci. a títo to chcú dať do účinnosti od februára. myslíš, že on to potom narýchlo bude vracať späť? ja som len rada, že to zakomponovali tak, že ešte doplatím poistenie do 270dní (čo je u mňa 3dni) a budem mať potom materskú aj z DNP. lebo už som infarktové stavy chytala, že kvôli 3 dňom prídem o peniaze. 😝

toxity
14. nov 2011

@nelika666 ja mam tu istu situaciu,270dni mam,ale 26 tyzdnov budem mat az v aprili splnenych.. co teraz? A to som na urade prace..

monny89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janadl
14. nov 2011

@monny89 máš to tam 🙂

janadl
14. nov 2011

@milena35 na rodičovskej nie som, som nezamestnaná, teda ak fakt bude mesačná platba okolo 100€ tak to bude troška drsné 😢

martinkasman
14. nov 2011

@lenculka55 počas materskej si oslobodena od platenia... po prechode na rodicovky si povinna platit, pokial si to sama nezrušiš. ak by si nahodou nastupila na pn bude ti vyplacane pn len z dobrovolneho /ak by ti poistne trvá pocas vzniku pn/ zo zamestnania ti narok na pn vznikle len do 7 dni po prechode na rodičovsky, od januára 2011 je mozne v pripade pn poberat aj pn-ku a aj rodičovské (predtym to nebolo mozne)

monny89
14. nov 2011

@janadl jéé, děkuji moc 🙂

elizabeth1011
14. nov 2011

ked to ma mat ucinnost od 1.2. tak uz to rovno mozu nechat na novu vladu...

milena35
14. nov 2011

@janadl 76e priblizne vychadza len na dochodkove....celkovo to nechapem....jasne to vedie k uplnemu zaniku dobrovolneho poistenia.........nas nezamestnanych na rodicovskej dovolenke,respektive starajucich sa o dieta do 6rokov sa to este ako tak bude dat.......odporucam ti ist na ocr,ak mas s kym ist...potom sa daj na peen....nech mas aspon cosi z toho....

janadl
14. nov 2011

@milena35 presne tak to urobím.... nech sa aspoň niečo vráti do mojej kasičky 😉