Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

murkodm
22. nov 2011

@gapa neoplati sa mi zamestnat je to zbytocne ked si mozem platit dnp nijako mi sa to nezmeni ani nepomoze.potrebujem az potom len mna uz nikde nezoberu ked budu vidiet ze mam brucho... platim si maximum 49,13€...len neviem ako to je s PN ak by som nastupila na PN do 1.2. 2012 ci by vlastne neplatil stat za mna pocas PN aj ked to zrusia.... hovorilo sa ze by sa dalo poistit aj po 1.2. ale suma by rapidne narastla na okolo 827€ mesacne a to by boli vsetky poistenia aj dochodkove aj v nezamestnanosti aj nemocenske...

mariynka
22. nov 2011

kocky, tak co?vieme nieco nove???? 😒 😒 😉

milena35
22. nov 2011

@eva580 Prepacte..ake tohtorocne???

milena35
22. nov 2011

@eva580 ..ano dajte foto..nerada diskutujem s obrazkami..... 🙂 🙂 🙂 🙂

milena35
22. nov 2011

@murkodm s poistnym po 1.februari to tak nie...teda suma..pocitali to z max.vym. zakladov....mne to vyslo cca 136e..s tym,ze maximalny vym.zaklad len z nemocenskeho..... 🙂

mokilko
22. nov 2011

@milena35 Eva tam asi 5 min. mala profilovu fotku, ale odkedy som sem hodila ten link, tak fotka zazracne zmizla

milena35
22. nov 2011

@mokilko Ja uz som sa na nu nachystala....aj za selmu som sa dala..... 🙂 🙂

mokilko
22. nov 2011

@milena35 ach ano, sledujem...... ze co to za cicu, tak sa asi pani Evka Čontošová http://sk-sk.facebook.com/search.php?q=Eva+Cont... a http://www.organizacie.com/45232326-eva-contosova zo Spisskej Novej Vsi zlakla :DDDDDDDDDDDD

murkodm
22. nov 2011

@milena35 tak to by bolo fajn... tych 800 je vazne moc...

eva580
22. nov 2011

@mokilko mna nezaujima tvoje meno tvoj zamestnavatel tu sa bavime skoro inkognito a ak vies co je to zneuzitie udajov , tak urcite vies co s tym spravim

milena35
22. nov 2011

@eva580 Prosim Vas pani Eva,ak sa nudite ,najdite si inu pracu......a nie pisat sem...dakujem za pochopenie...

gapa
22. nov 2011

@murkodm
ak by si bola na pn, nie si zamestnanec a prihlásiš sa hned od 1.2.2012 na dnp (teraz opomeniem z akého vym.základu), tak ak si dobre pamätám návrh??, tak by sa malo pokladať dnp za bez prerušenia, tj. predpokladám nemali by sa nanovo rátať 26týž. a aj rozhodujúce obobie by mal byť pre teba rok 2011 z dnp (tj. je nepodstatné čo budeš platiť v r.2012). A ak budeš poberať nemocenskké z dnp, tak neplatíš žiadne dobrov.poistenie (tj. ani nem, v nezam, ani dôchodkové).

s tým zamestnaním je ozaj vela nepresností, neistoty, ale už som počula taký prípad, že dni brali dvakrát (ak by si mala súbeh dnp+zamestn. a zamestnanie skončilo tesne pred ukončením dnp pre istotu alebo tiež by skončilo pred nástupom na md (bolo by to ukončené NP a malo by sa k dnp prirátať. Ale osobne neviem, či by som sa do toho pustila, je to ozaj už dosť ... :(

milena35
22. nov 2011

@gapa Gapa,a ako je to ked po ukonceni pracovneho pomeru..narok na pn,ocr vznikne z dnp po 26tyzdnoch to mi je jasne..ale pocas peen ,resp. ocr...sa poistne na dnp musi platit? ked nie je splnena podmienka 270 dni z dnp....dakujem...

eva580
22. nov 2011

@milena35 vobec sa nenudim,ale napisat svoj nazor vidim niekedy ide o zivot🙂), nebuedm jasne uz pisat vidim ze padla kosa na kamen dobru noc prajem

luciqixina
22. nov 2011

@maminka142 no tak tam hadam by bola ta 8 mesacna ochranna lehota...

mima595
22. nov 2011

@milena35 - stale plati zasada...ak ti priznaju davku z DNP, tak pocas PN, OCR nemusis platit DNP a ani DPvN napr.

ak mas PN zo zamestnania, ale z DNP nemas splnenych 270 dni, teda nemas PN aj z DNP, tak musis DNP platit...
ak si platis DNp, DPvN a cerpes davku z DNP, tak pocas cerpania davky neplatis ani DNP, ani DPvN

gapa
22. nov 2011

@milena35
záleží presne od konkrétnych dátumoch trvania prac.pomeru (od do), vzniku dnp (od ...) a vzniku pn.
Nikde nie je písané, že máš nárok na dnp po 26týž, to nie je podmienka, podmienka je napr. splnenie 270dní a aj dni akéhokolvek ukončeného nem.poistenia sa prirátavajú ku dnom trvajúceho nem.poistenia.

26týž. pri dnp je podstatných len pre výpočet nem.dávky, ked už nárok vznikne, no nemá vplyv na samotný vznik nároku.

milena35
22. nov 2011

@gapa Dakujem,nebolo mi to uplne jasne..pp od 1.4 2010...skoncil 1.7.2011....dnp vznik...1.6.2011...

poisonblu
22. nov 2011

kočky, od dnes som PN, neviem ako dlho, predpokladam, ze minimalne do konca roka a mozno aj dlhsie..som zamestnana 4 roky, zaroven si platim od 11/2011 DNP. Zaujima ma toto:

1. k 31.12.2011 bude pravdepodobne koncit firma v ktorej pracujem....je mi jasne, ze ak v tej dobe budem tehotna, tak mi plynie 8 mesacna ochranna lehota a budem mat na rok na materske..ale co ak nebudem, v tom pripade budem v ochrannej lehote iba 7 dni? ale ak v tej dobe vypovede - teda v mojom pripade skor dohody budem na PN, tak o materske nepridem, nie? neviem ako sa zariadit v tom pripade, ak budem musiet podpisat dohodu, pripadne ak dostanem vypoved....mam zrusit sucasne DNP a zalozit si nove z max. vymeriavacieho zakladu pre max. matersku? ide mi totiz o to, aby som aspon nejaku matersku dostala...nech to nakoniec neskonci iba na rodicovskom

viete mi poradit?

gapa
22. nov 2011

@milena35
takže 270dní máš v pohode splnených vdaka ukončenému prac.omeru. Ak by si išla na pn, očr v období do 7dní od ukončenia prac.pomeru, tak by si mala nárok na nemoc.dávky z dnp z minima + zo zamestnania v ochr. lehote rátané z vym.základu v obd. 1.4.-31.12.2010. Teraz už nie si v ochr. lehote a si asi tesne pred splnením 26týž. tj. ak vznikne pn, očr do 26týž, tak sa bude rátať z minima. Ak najskôr na 183tí den dnp, tak už z vym.základu z dnp. V júni si mala súbeh dnp + zaemstnanie, tak záleží z akého vz si sa prihásila a aký si mala v zamestnaní, či ti nepresiahol súčet maximum, potom by za tento jeden mesiac=jún vym.zákald z dnp bol rozdiel medzi maximom a vym.základom z dnp a nie ten, čo si z neho prihlásená.

milena35
22. nov 2011

@gapa v juni som bola peen....

gapa
22. nov 2011
katula77
23. nov 2011

vcera vecer som citala pravdu a tam bolo ze prezident mal stretnutie s mihalom, gasparovic urobi vsteko pre to aby sa zvysila a predlzila materska ako navrhuje mihal, takze pozor, staci aby smer podporil mihalov navrh, moze to byt uplne mimo vladu a miklosa a prezident to okamzite podpise, takze uz nedavam dnp velke sance.

mokilko
23. nov 2011

@eva580 Evka, neviem naco sa tu ohanas s ochranou osobnych udajov 😀 vygoogli si aj ty mna 😀 ja mam tiez nick vsade rovnaky a takisto ti velmi rada oznamim moje ctene meno: volam sa Marianna Jančeková, takze nech sa paci 😀

hencidlo
23. nov 2011

@gapa prosimta mam na teba 1 otazocku nam sa nedari otehotniet viac ako 6 rokov teraz mam ist na IVF, ale neviem ci sa mi to podari stihnut do konca roka, tak teraz neviem ku akemu datumu najneskor musim otehotniet, aby som bola v tej ochrannej lehote 😅 ? DNP si platim od 6/2010 a zamestnana som stale. Vies mi prosim poradit? dakujem moc 😉

milena35
23. nov 2011

Tak..admin mi zrusil moju foto,kde som namalovana ako selma ..majsterkou Slovenska....vraj na fotke musi jasne vidiet tvar........preto sa pytam preco
,teda nemaju vsetci foto..ale iba krezby..................... ☹ ☹ ☹

mokilko
23. nov 2011

@milena35 no to je teda nepekne :( admin konal na zaklade podnetu? ci?

sashabb
23. nov 2011

@zuzkadf neviem či ti už niekto odpísal, nakoľko ešte musím dočítať asi 3strany 😀 no už som tu čítala také, že neuznali PN z DNP keď PN nadvezovala. Čiže by bolo dobré aby si starú PN ukončila a potom šla na novú už aj z DNP