Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

kocica43
23. nov 2011

@darinkazv neviem ale ja som citala aj gapa mi to potvrdila ze to je nove poistenie, ked sa jeden den odhlasis a druhy den prihlasis.

miah
23. nov 2011

@darinkazv dakujem za odpoved, aj ked ma nepotesila 😠 dufam, ze to neprejde 🙄

kocica43
23. nov 2011

@darinkazv ja som presne taky isty pripad. dufam, ze sa gapa nemyli

darinkazv
23. nov 2011

@kocica43 teraz neviem, ku ktorému komentáru si to písala 😒

kocica43
23. nov 2011

@darinkazv k tomu zuzanamatko

v555
23. nov 2011

tak pozerali ste správy na Markíze ?,p.Radičová je proti zrušeniu DNP..... a ešte sa budú o tom debatovať s ministrom na budúci týždeň 🙂

darinkazv
23. nov 2011

@kocica43 je to nové poistenie, ale dni sa ti z oboch zrátavajú. aspoň čo sa týka tých 270dní. horšie je to potom so splnením 26tt od posledného prihlásenia. ale ona ak by šla na materskú dakedy cca v júli, tak to bude mať 26tt od posledného prihlásenia.

mimkaa2607
23. nov 2011

@darinkazv ja sa ťa chcem opýtať..platila som si DNP od 8.6.2009 do 23.6.2010 ... dcérka sa mi narodila 18.12.2009, zvýšená materská mi nevyšla, ale od 14.11.2011 si platím DNP v plnej výške...(ešte nie som tehotná) myslíš si, že my vyjde zvýšena materská?...ja tu stále čítam tie komentáre a už niečomu nechapem ☹

darinkazv
23. nov 2011

@v555 no, len či radičová proti nim všetkým dačo zmôže. 😉

kocica43
23. nov 2011

@v555 ano pozerali

kocica43
23. nov 2011

@darinkazv vsak hej , uz som z toho jelen. ale potom by mala vyjst materska aspon z toho stareho pripoistenia ked som uz vtedy bola tehotna nie? tam uz je ta ochrana doba 8 mesiacov.

darinkazv
23. nov 2011

@mimkaa2607 ak by si bola tehotná v tom čase, kedy začnú platiť tie zmeny, tak tam máš tú ochrannú lehotu 8 mesiacov

v555
23. nov 2011

@darinkazv ,úprimne,nemám ju rada ale keď to dotiahne do nášho úspešného konca tak zmením na ňu názor.Ja som tiež za sprísnenie podmienok a asi nie som jediná....či sa už bude na mňa niekto hnevať alebo nie

zuzanamatko
23. nov 2011

@darinkazv a pokial by som si platila ten balik aj s dochodkovym,,takby mi dnp pokracovalo, a nemala by som prerusenie,alebo sa to uz teraz tak nenavrhuje?Ďakujem

darinkazv
23. nov 2011

@kocica43 uf, tak ale teraz neviem, že odkedy si to ty platíš a ako? tak mi je ťažko. zas tu nechcem dačo trepať, keď dobre neviem 😉

darinkazv
23. nov 2011

@v555 ak je sama proti všetkým, tak neviem, či dačo zmôže ☹

v555
23. nov 2011

@darinkazv veď áno,ja to nevidím ružovo

darinkazv
23. nov 2011

@zuzanamatko toto by ti asi skôr gapa napísala, či sa to tam bude brať ako pokračovanie alebo potom ako nové poistenie. ale ten balík ževraj bude veľa vychádzať, tak neviem. neviem ani koľko, lebo ma to nezaujímalo, keďže sa ma to netýka ☹

kocica43
23. nov 2011

@darinkazv ja si to platim od 21.6.210 rozdielu z PN. ked som ukoncila pracovny pomer tak som si to zvysila na max teda teraz 26.10.2012 a to som uz bola 9 tyzdni.

darinkazv
23. nov 2011

@kocica43 tak ale ty si si nedala odhlášku a potom prihlášku. len si zvýšila ten vz. nie? tak tam by to malo byť ako súvislé platenie, nie ako nové poistenie a tým pádom by si mala aj 270dní splnených aj 26tt od posledného prihlásenia.

kocica43
23. nov 2011

@darinkazv nie ja som dala odhlasku aj prihlasku, v aprili budem mat tych 26 tyzdnov

darinkazv
23. nov 2011

@kocica43 a budeš mať pri nástupe na md splených 26tt? kedy máš vyrátaný nástup na md? myslím, koľkého apríla a koľkého apríla splníš tých 26tt?

zuzanamatko
23. nov 2011

gapa@prosím ta ak schvalia tieto aktualne zmeny v dnp budem mat nárok na pn a matersku z maxima, ked si budem platit cely balik poistenia,teda aj dochodkove.Dnp si platim od 1.2.2011 z minima , v novembri som si dala odhlasku a na druhy den som sa prihlásila z maxima,takze 26 tyzdnov noveho poistenia budem mat zaciatkom mája,alebo v tomto návrhu uz nie je ten balik a zrusia to uplne.A kolko vlastne výchadza ten balik poistenia?Ďakujem

kocica43
23. nov 2011

@darinkazv no mne tobolo povedane ze to je ku dnu porodu. 26tt mam presne 25 aprila a porod 29. maja. na socialke sme to riesili. ona mi tak poradila. ja som si chcela najprv zvysit a potom mi poradila ze bude lepsie odhlasit a na druhy den prihlasit

akika
23. nov 2011

A nemá ísť zvyšovanie a predĺženie MD súčasne? Prečo na Markíze ukázali tabuľku, kde má byť zvýšenie MD v roku 2012 predĺženie MD až v roku 2013?.....

darinkazv
23. nov 2011

@kocica43 ja neviem, mne bolo povedané, že 26tt musíš stihnúť do nástupu na md a do pôrodu 270dní.

v555
23. nov 2011

@akika ťažko povedať,všade to prezentujú ako vedia

darinkazv
23. nov 2011

@akika tak toto aj mňa prekvapilo, že teraz len dvinú materskú a až o rok predĺžia o 6t 😒

kocica43
23. nov 2011

@darinkazv vidis a teraz som z toho jak debil. mne tam vychadzalen necelych 5 tyzdnov

kocica43
23. nov 2011

darinkazv@
ako da sa dohodnut aj z doktorom ze ti da neskorsi termin, uz som to zazila, tak o to sa nebojim