Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

milagros
30. nov 2011

@slabejka22 to je dobry napad...lebo nie som si sice ista
ale myslim ze mozes poberat aj rodicak aj PNku

bubinko83
30. nov 2011

@milena35 ty si vždy optimistka to sa mi pači 😉

milena35
30. nov 2011

Poberanie RP a nemocenskej davky sa nevylucuje......

renata1973
30. nov 2011

to znamená, že ak je prerušené, že asi by už nemali zatiaľ o tomto návrhu rokovať a do volieb by malo ostať pri starom? Nemôže to prejsť cez poslanecké návrhy?

milena35
30. nov 2011

@renata1973 No,ja si od zaciatku myslim,ze sa to nezrusi....ono,to nie je take jednoduche.....a ako pisem,neni cas.....a pani Radicova,aj ked ju nemusim....si nas zastala...ale volit ju nebudem....

fide
30. nov 2011

Ahojte mamicky ako to vlastne je najnovsie? alebo nikto nic nevie? Ja som volala na soc. poistovnu, mám tam tetu a tá mi vobec nic nevedela povedať. Totiž som od septembra DNP a teraz v decembri si idem zvysovat na maximum. No a volala som jej ze ako to vlastne teraz s tymi zakonami je ci vobec dostanem v juny 2012 zvysenu matersku alebo nie (som nezamestnana). Ona mi vravela ze na soc. nic nevedia ze ci sa to nebude rusit uplne a teda neviem ci si mam teda zvysovat z minima na max alebo co.... predsa je to dost penazi.

Kamoska sa chcela teraz v novembri poistit a na soc jej povedali ze sa jej to uz neoplati, ze sa jej peniazky nevratia...

zuzicka1710
30. nov 2011

Dobry den mohol by mi tu niekto pomoct mam v hlave s toho strasny chaozz.Pri prvom dietati som bola dnp od 10.12.2008-31.1.2010 vo vyske 28 eur potom som nastupila do prace a od 1.1.2011 som platila na odporucenie soc.poist iba z minima tj asi 15 eur a ako som zistila ze som tehotna zacala som si platit viac .Od 1.9 som si zvysila na 3O eur.Ale od 19.8 som pn a az teraz som zistila ze som si mohla ulpatnit s Dnp aj pn tak som isla k lekarovi a ten mi spatne vcera vystavil pn od toho augusta.Som zamestnana s prijmom hrubym asi 425 eur.Termin ma matersku mam koncom februara.Teraz uz nemam platit dnp lebo som pn tak neviem ci mi nevratia aj tie 3 mesiace od septembra co som platila s toho vyssieho kvoli tej pn-ke.Aka by mi vobec vychadzala pn z dnp a materska ???Nemam ak sa to bude dat ist tu pn-ku zrusit s dnp?Ja by som radsej mala vyssiu matersku ako pn.Fuuu uplny chaoz a nedostatok informacii.Prosim pekne o radu co robit.

anjelik007
30. nov 2011

@fide nechápem panie na sociálke, ktoré takto radia, keď sa stále nič nevie. Som zvedavá, že ak sa nič meniť nebude a tvoja kamoška ostane tehotná a bude lamentovať, prečo sa v novembri nepoistila, či sa jej tá pani ospravedlní, že však ona nevedela. Nemám rada takéto pracovníčky, ktoré figu vedia a tvária sa ako veštice. Ja som sa práve v novembri poistila a radšej si zbytočne zaplatím 2 mesiace ako pre 2 mesiace plakať.

fide
30. nov 2011

@anjelik007 Aha takže mi v podstate teraz nikto nevie povedať ako to bude... aspoň približne....no ved ja v podstate to mozem tiez tak urobit, ze dam sa poistit z maxima ale doba splatnosti kazdeho mesiaca je do 8 kazdeho noveho mesiaca tak pockam do zaciatku januara a ak sa to naozaj zrusi tak uz z maxima nezaplatim ale ak sa mi to oplati tak si to este do toho 8.1 stiham zaplatit....lebo mne z maxima vychádza nejakych 45 a to je dost oproti tomu ze teraz platim 15 eur

kacenkaharris
30. nov 2011

Dievcence, neviete, ako by to bolo, keby schvalili ten novy zakon a ja by som nemala k 1.2.2012 ukoncenych 270 dni? Ako platitelka DNP, ale ako nezamestnana neevidovana na urade prace. Viem, ze ak zanikne nem.poistenie pocas tehotenstva, vztahuje sa na zenu ochranna lehota 8 mesiacov . Ale co tie, co si cele nem.poistenie platia samy (cize nedoplacaju len rozdiel, aby si navysili matersku)? Ved to by si kazda zaplatila len 270 dni a potom prestala platit na tie dva roky a potom zase zacala... viete co myslim? 😅 Bude potom platit tiez to pravidlo 8 mesiacov, ci ako to myslia, ze si doplatis tych 270 dni a potom uz nesmies platit dalej (ak by to schvalili)? Ja STALE tomu nerozumiem! 😕

jankohrasko
30. nov 2011

@milena35 ahoj, dufam, ze neotravujem, mozem sa spytat, som na RD (TPP mi stale trva) s prvym dietatom (ma 2 roky) teraz nastupujem na druhu matersku 23.12.2011. Chcela som sa spytat, ci by som mala narok na PN zo zamestnania ak ma doktorka vypise od 12.12.2011-22.12.2011. Dakujem za kazdu info

milena35
30. nov 2011

Podla mojich najnovsich informacii...navrh bol stiahnuty...a uz sa s tym nebude nic robit......tak sa vsetky teste..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

oknosmas
30. nov 2011

@milena35 takze si spokojne mozem platit dnp zatial? nebudu to rusit, ako bolo avizovane? troska mi odlahlo, ak je to tak.. 😲

mima595
30. nov 2011

@jankohrasko - to by si musela najpv nastupit do zamestnania, až tak by ti vyplatili PN zo zamestnania...len neviem, či len z minima, alebo aj potom neviem, ci by si nemala problem s materskou, lebo tu by ti tiež musel platit zamestnavatel, ale z VZ nie pravdepodobneho....no neviem, ci si to zbytocne neskomplikujes...skus sa spytat Gapy, ale predpokldam, že bude chciet viac udajov

mianc
30. nov 2011

Kočky poraďte! Som na PN počas RD od 3.11. moja obvodná lekárka mi dala posudkovú komisiu na 7.12. to bude mesiac.. ešte som sa s tým nestretla, môže byť pri posudkovej komisií problém, že som na RD a poberám PN?
Diagnozu mám potvrdenú aj u neurologa ohľadom chrbtice a aj pravidelne chodím na rehabilitácie!
Prosím Vás poraďte alebo hoďte svoje info! Vďaka!

jasminet
30. nov 2011

@jankohrasko eli ak sa nepletiem, tak mas narok na pn z dnp. zo zamestnania urcite nie, ved co s tym ma zamestnavatel ked si na rd...

jankohrasko
30. nov 2011

@jasminet Dakujem Jani za info, lebo v SP mi nevedela povedat, a tiez sa branila, ked som sa jej pytala o DNP, islo to z tety ako z chlpatej deky.. Vsade citam nieco ine, tak mam trocha chaos 😠

jankohrasko
30. nov 2011

@mima595 Dakujem za info 😉 Dam si len PN z DNP a potom sup na MD 🙂

mirkave
30. nov 2011

dnes som si bola zaniest pn z dnp na socialku.zapocula som rozhovor tetusky spoza prepazky,co vysvetlovala panicke predo mnou,co si chcela zalozit dnp,ze nic neni iste a nevie sa ako to dopadne.ale to bolo rano pred rokovanim.snad uz daju pokoj s tymi zmenami,ved takto clovek nerozmysla nad nicim inym 😒

bobocka
30. nov 2011

@milena35 odkila to vies? je to doveryhodne? uz by som sa konecne rada tesila 🙂

luna22
30. nov 2011

@mianc aký mali dôvod dať ťa na posudkovú?

mianc
30. nov 2011

@luna22 že som na PN už mesiac.. nič iné..

luna22
30. nov 2011

@mianc veď mesiac nie je taká dlhá doba, kto kto vyberá ľudí na to?

mima595
30. nov 2011

@mianc - kamoska bola na operacii stitnej zlazy /ale este v r. 2009/..marodovala potom skoro 3 mesiace, a potom jej dr. povedal, že jej už musi ukoncit PN, lebo bude musiet ist na posudkovu...a tiež brala rodicak, aj PN z DNP....ale na posudkovej nebola

evitaa777
30. nov 2011

Maminky,neviem,ci poznate tuto stranku,ja ju sledujem a su tam pravodelne aktualne informacie o DNP..

http://moje.hnonline.sk/node/8167?page=8#commen...

darinkazv
30. nov 2011

@kacenkaharris ak by to tak schválili, tak si môže doplatiť do 270dní. ale ochranná doba 8 mesiacov je len pre tehotné. čiže ak by si v tom čase nebola tehotná, tak sa na teba ochranná doba 8 mesiacov nevzťahuje (8 mesiacov je ochranná doba do nástupu na materskú)

ivka_alex
30. nov 2011

no ked to nasa vlada zrusi tak su total obr pííííííííííííííííííp ... ja som politiku nikdy neriesila ale miesto poisteni aak ho zrusia zainvsetujem do bilbordov a vylepim im to rovno pred ministerstvo s odkazom ako si ich deti papkaju kaviar a tie nase veci z vypredaja, hovada !!! lahko sa im rozhoduje ked maju plne konta demnti grrr 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

kacenkaharris
30. nov 2011

@darinkazv Vdaka. No tehotna sa byt posnazim 😉 . Len som sa bala, ci sa ta ochranna lehota vztahuje i na tehotne nezamestnane a neevidovane na urade prace alebo len na zamestnane, ktore si doplacaju DNP. Cize ak si doplatim v lete 270 dni, tak vobec nebude vadit, ze na matersku nastupim az povedzme v novembri a nebudem medzitym na PN alebo nieco podobne??
A ak sa v 2012 nic nezmeni v zakone, tak je to tiez tak, ze staci len doplatit 270 dni, alebo musim platit az kym nenastupim na matersku? 😕

bobocka
30. nov 2011
https://www.youtube.com/watch?v=BmFcqQq5BWk

baby toto si vypocujte .spravy o dnp na radiozurnal.je to kratke cca dve a pol minutky 🙂 .este stale to nie je uuuplne ok,ale ... lepsie ako drotom do oka 😀 😀 😀

slabejka22
30. nov 2011

@mima595 to by nebol problém, kedže predchádzajúce 2 tehotenstvá som mala rizikové