Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

bobocka
4. dec 2011

@sak to ti je na dve veci,kedze sa ti uz rataju aj zaplatene dni. 😒

bobocka
4. dec 2011

@katula11 len fakt neviem ako sa pocita ta ochranna lehota 7 dni.lebo mne napr zanikne dnp +ochranna lehota 7dni cca 3.5.2012. a ak sa dozviem,ze som tehu dakeho 10.5.tak co? som v ochrannej lehote ci nie? kedze tehotenstvo mi v tom pripade zacina niekedy v polke aprila,kedz som este dnp bola... 😕

vanilka1802
4. dec 2011

@katula11 takze aby som aspon niake peniazky naspät dostala, tak hned ako mi ubehne 270 dni mam sa dat na OCR alebo PN? A PN mozem cerpat aj dlhsie ako tych 7 dni?

katula11
4. dec 2011

@sak ak planujes ostat tehotna tak urcite to nerus, do marca cas a snad sa do vtedy zadari. Bolo by to hlupost rusit, pretoze ty budes mat moznost si to do marca doplatit este tou sumou 49,13 eur, alebo kolko si platis. Ked to teraz prerusis a nahodou ostanes tehotna nedostanes vobec nic, pretoze nebudes splnat podmienku 270 dni a potom si to ozaj platila uplne zbytocne a este aj budes tehu. 😉

bobocka
4. dec 2011

@katula11 pockaj,vsak ale ak by to teraz prerusila a prihlasila sa napr koncom januara,tak sa jej dni predsa zratavaju,ci nie?

katula11
4. dec 2011

@bobocka podla mna toto budu musiet este doriesit, ale myslim ze by sa to dalo aj papierom od gynekologa, ten ti tam presne uvedie tyzdne a zrejme podla toho. dajme tomu, ze toho 10.5. zistis ze si tehotna, pojdes ku gyndovi, ten ti to potvrdi a vystavi nejaky papier, ze si v 6-7 tt. Ale toto su uz len moje dohady, lebo inak si neviem predstavit, ze ako to chcu zistovat.

veronka
4. dec 2011

ahojte, potrebujem poradiť, keďže som na RD a chceli by sme druhe dieta, a samozrejme zvysenu matersku, tak keby som sa isla dat zajtra (alebo do 31.1.2012) poistit na DNP, tak by som si mohla doplatit tych 270 dní? ak áno, tak od 1.2.2012 by som si stale platila sumu na aku sa poistim alebo uz ten ich balicek? Otehotnieť musím do konca januára 2012 alebo kym mi neskonci tych 270 dní? keby som napr. otehotnela par dni pred uplynutim 270 dni, tak by som potom mala narok na matersku z DNP? či ako to je z tou ochrannou dobou? Prepáčte tolko otázok, ale potrebujem to lepsie vysvetlit. Vopred vám pekne ďakujem

katula11
4. dec 2011

@vanilka1802 myslim, ze ano....o toto som sa nejak nezaujimala, len baby tu o tom dost popisali, spominali PN, ze sa daju aj na jeden mesiac vypisat.

katula11
4. dec 2011

@bobocka dni sa zratavaju, ale uz by to nebolo 26 tyzdnov nepretrzite, co je dalsia z podmienok a to uz neviem ci by stihla. 😖

bobocka
4. dec 2011

@veronka ked sa teraz poistis,tak stale platia stare pravidla.urcis si vymeriavaci zaklad a z toho platis 4,4%mesacnu platbu.po 2.1.2012 ti umoznia uz len doplatit 270dni.ak sa ti dovtedy nepodari otehotniet,tak mas smolu.ak ano,tak si v 8 mesacnej ochrannej lehote a teda budes moct cerpat matersku z momentalneho dnp.pocas tehotenstva sa dnp neplati.aspon takto to ja chapem po tom,co to tu par dni sledujem 🙂

vanilka1802
4. dec 2011

@katula11 dakujem ze odpoved, budem musiet celu tuto temu preluskat, aby som vedela co mam potom podniknut.

zuzkaaa.g
4. dec 2011

ahojte... ako tu citam... ja len ze ci som to spravne pochopila... platim si DNP a 270 dni budem ma zaplatenych 12.7.2012... to ako ked stihnem otehotniet do tohto datumu budem mat narok na uplatnenie si materskej s DNP ??? dakujem 🙂

bobocka
4. dec 2011

@katula11 a tato podmienka 26tyzdnov plati aj po 2.1? ak ano,tak potom samozrejme neprerusovat 😉

pamaja
4. dec 2011

@moon1979 tiez som kukala tie tlaciva a nemohla som ich najst, babrosi ich stiahli ☹

katula11
4. dec 2011

@veronka cele si to pochopila spravne. 😉 musis otehu do konca 270 dni, potom nastava 8 mesiacov ochranna lehota a potom sa uz nastupuje na matersku.

bobocka
4. dec 2011

@zuzkaaa.g tak tak.sup ho plodit 😉

katula11
4. dec 2011

@zuzkaaa.g presne tak. 😉

katula11
4. dec 2011

@bobocka urcite ano.

pamaja
4. dec 2011

@mokilko skoda ze stiahli na nete formulare na DNP v elektronickej podobe, hnusni su ☹

zuzkaaa.g
4. dec 2011

jeee... tak to vam dakujem za uzasnu spravu 😀

katula11
4. dec 2011

Ja som strasne zvedava, ze co povedia tym co sa zajtra chystaju na socialku.

katula11
4. dec 2011

@zuzkaaa.g 🙂

veronka
4. dec 2011

@bobocka @katula11 ďakujem, este by ma zaujimalo, ze ked som bola tento rok v septembri DNP, ale iba 15 dni, tak sa to zaratava do tych 270 dni ci nie? mam moznost stihnut tych 26 tyzdnov nepretrzite?

katula11
4. dec 2011

baby viete si predstavit, ze tento mesiac nastane neskutocna vlna plodenia??? 😀 Ja cakam kazdu chvilu mrchanu, ale potom sa ide tiez na to. 😎

katula11
4. dec 2011

@veronka zaratavat by sa to malo. Tych 26 tyzdnov si vyrataj odkedy si to platis bez prerusenia.

bobocka
4. dec 2011

@veronka to sa sice rata,ale podla mna 26t stihas.26t je vlastne 182 dni myslim +15 je 197 a dnp je 270.

bobocka
4. dec 2011

@katula11 ja mrchanu koncim a uvidime ci bocian prileti 🙂

pamaja
4. dec 2011

@pamaja napriek tomu, ze som to dost dlho hladala, hladala som zle, vola sa to registracny list FO, to prve v linku maminky http://www.socpoist.sk/formulare-ohc/48016s

veronka
4. dec 2011

@katula11 @bobocka ja som sa prihlasila v polovici septembra a na konci som to zrusila, ked to mali zrusit, lebo druhe sme este tak moc nechceli,preto som bola poistena iba 15 dni, ale teraz nad tym opat rozmyslame, tak by som to este vyuzila. neviem ci sa mam ist dat uz zajtra poistit alebo este pockat a az v januari? poradte? ked otehotneniem v priebehu plynutia tych 270 dni, tak tie ostatne dni by som si mala doplatit, nie? čo poradíte, začať sa snazit hned ako sa poistim alebo az v roku 2012 ked mi bude plynut tych 270 dni? keby som otehotnela niekolko dnipred uplynutim tych 270 dni, tak porod by mi vychadzal az na 2013, dostavala by som matersku z DNP aj v 2013?

bobocka
4. dec 2011

@veronka ved ale ked sa pripoistits zajtra ,tak ti plynie 270dni od zajtra (teda -15,lebo tie si uz zaplatila).ak sa pripoistis od januara,tak ti plynu od januara.je na tebe odkedy sa chces zacat snazit.ak sa pripoistis k dajme tomu 15.12 2011 a v januari zistis,ze si trehu,tak si musis doplatit tych 270dni.ked doplatis,ziskavas narok na matersku z dnp.no cas otehotniet mas dovtedy,kym 270 dni zaplatis.