Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

dany85
21. jan 2012

@janulap no veď keby nezaplatím tak nezaplatím a behnem tam s tým že sa odhlasujem. V pláne to nemám ale možno to tak berú.. dám vedieť, nieje problém len sranda je, že mne vôbec nedocvaklo že by mi mali nejaké papiere prísť 🙂

dany85
21. jan 2012

@sloto a už si tehotná? ja som si to tiež ešte neplatila, začala som odteraz v januári ale tiež sa bojím či mi to vyjde ak by som už teraz v januári aj náhodou otehotnela

sloto
21. jan 2012

@dany85 včera som si robila prvý test, dnes druhý a na oboch je slabulinká druhá čiarka. akurát som fotku pridala do albumu.

dany85
21. jan 2012

@sloto aha, čítam že si... mne bolo povedané že ak sa idem nahlásiť s tým že už som tehotná tak je to zbytočné 😒

sloto
21. jan 2012

@dany85 veď to...že asi to bude zbytočné i umňa, ale hľadám nejaký spôsob ako si pomôcť teda...

katuska54
21. jan 2012

ahojte dievcata,potrebujem radu. DNP si platim a 28.1.2012 budem nat splnenu podmienku 270 dni a od 28:1.2012 sa chcem prihlasit znova aby som platila este po starom. ale mam taky problem,ze asi pojdem na PN-ku a chcem vediet ci mam narok z toho uz dosiahnuteho DNP na vyssiu PN-ku a dokedy by som mala nastupit na PN. a treba potom ziadat o vyssiu davku soc.poistovnu,alebo mi to vyplatia bez ziadosti.dakujem

janulap
21. jan 2012

@dany85 Lebo na tom papieri co mi dali na SP je napiseane:
Variabilny symbol-pridelene identifikacne cislo(IC)
a to mi povedala,ze mi pride postou 😕

dany85
21. jan 2012

@sloto no myslím že by ešte mohlo pomôcť zvýšnie platu, nie? mala by si vyšší vymeriavací základ... niekde som tu čítala že nejaká mamina sa dala "naoko" zamestnať u známeho na mesiac, odvody mu zaplatila, napísal jej mzdu okolo 1000 € a vyrátali jej z toho max materskú ale neviem či to tak naozaj môže byť

dany85
21. jan 2012

@janulap to mi všetko povedali do telefónu, mám číslo účtu, variabilný symbol, sumu na január a potom na ďalšie mesiace... takže vlastne mne nechýba nič, neviem či príde nejaký papier alebo nie 😕

sloto
21. jan 2012

@dany85 niečo také som mala na mysli.... či sa to dá spraviť.... ak áno ako najlepšie?

janulap
21. jan 2012

@dany85 no tak ty mas vsetko....uvidim,zavolam tam buduci tyzden 😕

dany85
21. jan 2012

@sloto no to ozaj neviem, ja som od skončenia VŠ nezamestnaná, pracovala som len cca 2 mesiace takže toto ja vôbec neriešim, to som len náhodou tu niekde na MK čítala

dany85
21. jan 2012

@sloto jaj a ešte vlastne písala že sa dala na PN-ku ...

annie6
21. jan 2012

@dany85 myslim, ze ked si zacala platit v januari a este nie si tehotna, tak v pohode by si mala stihnut(teda ak npr. neporodis predcasne) 😉

dany85
21. jan 2012

@annie6 no ja ešte dúfam lebo zarátať do tých 270 dní by mi mali aj cca 52 odvedených zamestnávateľom v minulom roku, to som si zisťovala od známej čo pracuje na sociálke takže snáď hej.. i keď pochybujem že by sa zadarilo už tento mesiac 🙂

annie6
21. jan 2012

@sloto ano, ak stihnes do 31.1 tak budes mat vsetko este po starom,...skus si npr. vypocitat 270dni ak by si isla hned v pondelok sa nahlasit a kedy by ti podla nejakej kalkulacky hoc na nete priblizne vysiel datum porodu a uvidis...

sloto
21. jan 2012

@annie6 ak som dobre ratala 270 dni mi vyslo na 18.10. a termin porodu mi hodilo 26.9. co sa mi zda akysik velky rozdiel

dany85
21. jan 2012

@annie6 ja sa teda tomuto príliš nerozumiem ale vraj už keď sa ideš nahlásiť s tým že si tehotná tak je to zbytočné

annie6
21. jan 2012

@dany85 ja tiez neviem , ale lepsie by bolo sa tu opytat niekoho kto sa viac vyzna...

dany85
21. jan 2012

@annie6 mne tak povedala tá známa zo sociálky, že ak už viem že som tehotná tak už sa mi neoplatí nahlasovať lebo je príliš reálne že to nestihnem

zuzik1983
21. jan 2012

@lilyen2011 nie ja som z dubnice nad vahom, okr trencin.alebo u nas cez tyzden skocim osobne, len pochybujem, ci budu cosi vediet, lebo asi pred 2 tyzdnami som sa bola pytat, ako to s dnp vlastne je a nevedela mi nic povedat, ze este nemali k tomu ziadne podklady a ze mam prist zaciatkom februara, co uz v tomto pripade je neskoro.

katie.2906
21. jan 2012

Ahojte.
Tie, ktoré ste už dávali zrušenie a založenie DNP nanovo k 1.1.2012, prišlo vám už vyrozumenie a výmer zo sociálnej poisťovne? Sa mi to zdá celkom dlho, :-/ Ďakujem.

lilyen2011
21. jan 2012

@silvuskaa niečo je na tom možno pravda, len mi nejde do hlavy jedna vec. predsa keď už idem na MD tak ma nezaujíma 8mesiacov ochrannej lehoty, veď ja som 8mesiacov v ochrannej lehote a potom až idem na MD nie?

- predsa keď idem na MD tak idem na MD od zamestnávateľa aj zo SP naraz a nie najprv od zamestnávateľa a po 8mesiacoch od SP..... veď to je jeden termín.... a aj predtým ak bola žena poistená aj zamestnaná tak to poistenie jej nezaniklo prečo by tomu malo byť teraz????????

janulap
21. jan 2012

@katie.2906 mne este nie,tiez sa mi to zda dlho....kedy si bola v SP?

lilyen2011
21. jan 2012

@zuzik1983 mne tiež nevedeli nič povedať... ja som sa poistila včera 20.1 (16.1 2012 mi skončila MD) a pýtam sa jej koľko mám za týchto 11dní uhradiť a ona, že nevie, lebo ešte nemám v systéme nahodené ukončenie MD!!!!

- mám si zavolať vo februári aby mi povedali koľko im mám zaplatiť... veď keď som poistená od 20.1 tak do konca mesiaca si to viem vypočítať z fleku nie? nekomentujem tety úradníčky.... čo by si oni hlávky trápili....

spisiacka
21. jan 2012

neviete niekto nahodou ako sa vypocitava ze kolko treba zaplatit ak zalozim napr 25.1. z maxima? Lebo isto ze vraj si to treba vyrata ale ako... to uz nepovedia... 50,75:31? x pocet dni do konca mesiaca?

janulap
21. jan 2012

@lilyen2011 ty ides na MD pocas tej ochrannej lehoty,...nie ze si 8 mesiacov v ochrannej lehote a az potom ides.. 🙂

silvuskaa
21. jan 2012

@lilyen2011 ja fakt neviem, ale kamaratka si platila DNP a od januara je na MD a isla na nu z RD a materska jej je vyplacana z DNP tak preco to tu baby pisu inak??????? aby som nezabudla stale jej trva PP....

zuzik1983
21. jan 2012

@lilyen2011 ja si tam pojdem pondelok a uvidim

lilyen2011
21. jan 2012

@janulap áno ja si to tiež myslím, len hovorím istota je gulomet a nevieš kedy vystrelí..... nemám to overené zo SP len som to niekde čítala, lenže čo už je v tejto republike 100%??? nič a radšej mať vrabca v hrsti ako holuba na streche ako sa hovorí.... treba mať krok napred pred nimi lebo si dačo ešte dopíšu a zmenia a potom sme všetci tam kde nechceme byť ....