Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

eva580
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimkaa2607
21. nov 2011

@milena35 no niečo pozitívne dnes čítam 🙂 ... ja som si to začala platit tento mesiac ... ked som sa pýtala, že či sa mi to vlastne oplatí platit tak mi iba povedal, že keby som nastupila do juna na matersku tak si to nemusim platit (ja som si to platila ked som čakala dcérku) ... no, ale my ešte nečakame babo tak som sa opytala, že či si to mam teda platit...a čo mi povedali bolo:,,média vypustia hocijakú blbosť, len aby mali sledovanosť,, uvidíme čo bude, ale treba veriť 🙂

darinkazv
21. nov 2011

@susi201 no, tak toto ti už neviem povedať. 😒

zuzanamatko
21. nov 2011

@gapa Ďakujem

z.vrablova
21. nov 2011

@darinkazv ... a mas uz splnenu podmienku 270dni platenia? mne bolo povedane, ze platit nemusim, a tych 26tt sa mi bude ratat

darinkazv
21. nov 2011

@z.vrablova ja budem mať až 3.2. splnenú podmienku, tak ani nečerpám pn z dnp. ale tak keď ti vyjde od posledného prihlásenia 26tt, tak potom nie je čo riešiť 🙂

milena35
21. nov 2011

@eva580 Jej Evicka...a co ta to tak rozculuje...je to prirodzene,zijeme v pravnom state..taketo nieco nie nic neobvykle ani v inych krajinach a to by si sa cudovala...............socialna poistovna nekrachuje...tak neurazaj .........sa stavim ,za aj ty mas dnp............. 😎 😎 😎

eva580
21. nov 2011

@milena35 moj muz si 10 rokov plati DNP a ja asi 3roky ani raz som to nezneuzila a prave kvoli tym ktorí to zneuzivaju tí,ktorí to brali vazne pridu o akusi istotu v chorobe

zuzana612
21. nov 2011

@eva580 a ty si myslis ze my si to platime koli comu, aby sme zarabali na vlastnych detoch? A akoze to ze je zena na materskej za blbych 230 euro s pridavkami, ktore jej maju stacit na cely mesiac na stravu pre 4 clenov rodiny, kozmetiku a vsetko co na chod domacnosti treba nie je stav nudze? Cela manzelova vyplata ide na uver, sipo a poplatky. Asi si este na materskej nebola, tak nemas ani sajnu co to je vyzit kazdy mesiac z takych penazi a dufat ze sa ti nic nepokazi. Aspon raz za cas sme si z toho mohli prilepsit. Ja som si DNP platila 8 rokov predtym ako som to zacala vyuzivat a nebola som za ten cas ani PN, ani OCR ani som nepoberala ziadnu inu socialnu davku

eva580
21. nov 2011

@zuzana612 bola som mam 3deti, ale zvazovali sme s muzom ci ich uzivime ci nie a vobec ma nenapadlo zneuzit medzeru v zakone, ok ak pracujuci si plati ok, ale ak to uneuzivaju nezamestnani a potom plodia deti no pohroma

z.vrablova
21. nov 2011

@darinkazv ... 270 dni platenia som splnila koncom oktobra. PN som od novembra. Prihlasila som sa 2.2, takze 26tt od prihlasenia samozrejme uplynulo... teda dufam... som to pochopila tak, ze po splneni podmienky 270dni platenia, ak som PN, platit nemusim a poistenie mi nadalej trva... tzn... ze podmienka 26tt trvania DNP pred porodom splnena bude... dobre to chapem? Dakujem.

eva580
21. nov 2011

@zuzana612 ok beriem ak to platis ako ty dlhodob, ale sa bvaim o tych co si presne narataju a platia 270 dni a potom zasa vyuziju system a dalej neplatia rozumieme si??

mojmacik
21. nov 2011

@eva580 moja zlata, kopec z nas ma minimalne mzdy,tak aka by bola materska?...a napr. ja som bola cele tehu pn,jednoducho je myslim uplne jasne,ze trojickovske tehotenstvo je snad rizikove,nie? tak ,co som zneuzila? Ja si to platim uz daleko dlhsie ako ty a urcite som to nikdy nezneuzila...alebo snad chodim s detmi do doktoroch a nasilu si pytam OCR?... sak snad lekar si tiez nedovoli riskovat a vypisovat na ocr so zdravym dietatom...sa zamysli nad tym co pises,kurnik sopa!!!!!!! 🙄

darinkazv
21. nov 2011

@z.vrablova malo by tak byť 😉

darinkazv
21. nov 2011

@eva580 prečo si to tu tak napísala, že vychcané mamičky? každá sa snaží si nejak prilepšiť tú materskú. ja som si to začala napr. platiť popri zamestnaní v máji tohto roku. no, žiaľ, dovtedy som o tom nemala ani tušenia, že je taká možnosť. a začala som si to platiť preto, lebo v práci drem ako blbá, mám slabý príjem a mať materskú 250eur pri hypotéke a iných poplatkoch... no, to by sme ďalšie dieťatko fakt nemohli mať za takých podmienok. túto možnosť platiť si ešte dnp do maxima mi poradila známa, ktorá pracuje v sociálnej poisťovni a sama si to už 3 roky platí. takže ešte predtým, než sme začali pracovať na bábätku, som si začala platiť dnp za účelom, aby som mala vyššiu materskú. aby sme mohli odložiť peniažky na horšiu dobu, keď už budem poberať len rodičovský - tých úbohých 190eur. a myslím, že je tu väčšina mamičiek takých a dosť aj takých, čo si to už roky platia, tak neviem, či tvoj útok na "vychcané mamičky" je na mieste. hm? 😉

z.vrablova
21. nov 2011

@eva580.... ja tiez nie som na rizikovom tehotenstve len tak pre pekne oci.... mam za sebou jeden MA a predchadzajuce tehu s dcerkou som prelezala dva mesiace pred porodom s vylozenymi nohami v nemocnici, aj tak sa narodila predcasne a nikoho som dovtedy nezneuzivala... rozodli sme sa mat dalsie dieta, tak som si zacala platit DNP kvoli vyssej materskej, je to hriech?... preto nesud ludi podla par prispevkov. Sme tu vsetci preto, aby sme si navzajom poradili, ked to uz niektore pracovnicky SP (zrejme) nemaju v popise prace.

sunnysummer
21. nov 2011

mne sa len nepaci, ze to idu zatrhnut zrovna tym pracujucim. lebo len a len z odvodov a dani pracujucich sa financuju davky pre nepracujucich. a ako oni k tomu pridu, napr. nejaka baba robi za pasom za minimalnu mzdu, a nie len, ze nema sancu na vyssiu matersku, ale vdaka jej odvodom bude mat nejaka ina nezamestnana 680€/mesiac. nezdsa sa mi to fer. to uz byt v takejto situacii, hadam aj kaslem na taku tazku robotu, idem na urad prace, zacnem si platit DNP a mozem PNkovat a byt na materskej do aleluja. nezamestnanym by som tu moznost tiez nebrala, mozno by som upravila podmienky, ale pre vsetkych.

milena35
21. nov 2011

@eva580 nooo to je pekne..je to vase slobodne rozhodnutie...a ked ste vy s manzelom aj s detmi zdravi,tak to je super......vies,moja dcera ma o 4dni 18naaast.....a si predstav ,v zivote som na nu necerpala ocr.................druha dcerka bude mat 5rokov ...ma kompletny razstep pery a podnebia a predstav si,tiez som v zivote na nu necerpala ocr...............ale preco by si mamicky nemohli prilepsit?..........naozaj to nie je stratove..............to len Mihal prezentuje,ako keby bolo......

jahody11
21. nov 2011

@sunnysummer moja, ja si hladam INTENZIVNE pracu uz skoro rok, stale som na rodicovskom a ver tomu, ze najst pracu tu na vychode je nemozne, mam vysoku skolu a hladam si pracu aj ked za pasom.... a ani tam nie je praca pre mna ☹ ......... ja nemam pravo na dalsie dieta???

kocica43
21. nov 2011

vsak uvidime, ja si dnp neplatim a som na pnke.mne bolo povedane ze ked som na marodke tak platit nemusim ze sami to zapocitava.ked si to platis tak potom by si mala mat preplatok

kocica43
21. nov 2011

@jahody11 ahoj kocka, zajtra sa uvidime

zuzana612
21. nov 2011

preco sa tu vlastne vsetky rozculujeme. Vsak za tie roky sme si mohli zvyknut na to ze vzdy na vsetko doplatia obyvajni ludia. Papalasov a nedotkne nic, lebo uz davno maju nakradnute. Cigani ovladaju zakony ako nikto z nas, ale len tie na co maju naroky a z coho maju vyhody, ale povinnosti ziadne 😠 Cely socialny system je tu na .......... Kazda strana ked chce hlasy tak si dava do programu podporu mladych rodin. A ktora vlada pre mlade rodiny nieco urobila??? Ani jedna a ani jedna neurobi, lebo kazdy pozera len na seba. To ze zdvihaju pridavky o par centov je skor urazajuce, ako osozne. Tu treba zmenit cely socialny system a potom by bolo penazi viac nez dost aj v soc. poistovni aj v statnej pokladni. Pre mna za mna nech aj celkom zrusia matersku a rodicovsky, ale nech muzi zarabaju tolko ze si zena bude moct dovolit ostat doma aj bez akehokolvek prijmu. A nie len 3 roky, ale aj 10. Ja by som rada isla do prace uz aj teraz, len to by som najskor nejaku musela najst. A po druhe som 150 km od mojich rodicov a rodiny, manzel uz rodicov nema, takze mne nema kto deti postrazit ani ked idem do obchodu, nieto ked ochoreju alebo budu mat prazdniny. A to ich mam chore min. kazdy druhy mesiac

sunnysummer
21. nov 2011

@jahody11 ale ved som napisala, ze ani nezamestnanym by som tu sancu nebrala 😲 ked, tak sprisnit podmienky ale pre vsetkych

jahody11
21. nov 2011

@kocica43 ty si tehotna??????? a zajtra nie, az v stredu

darinkazv
21. nov 2011

@kocica43 ak máš splnených 270dní, tak počas pn platiť nemusíš do dnp.

kocica43
21. nov 2011

@jahody11 no uz hej, a tom sme sa bavili v robote

jahody11
21. nov 2011

@kocica43 no si vravela, ze si potratila v maji... tak drzi, palce !!!!!!!!!

kocica43
21. nov 2011

@darinkazv no ja mam splnenych . ja som v novembri 2010 mala splnenych.ale v oktobri 2011 som si dala zmenu vymeriavacieho zakladu. by sa mi malo tak isto pocitat nie?

kocica43
21. nov 2011

@jahody11 no, dakujem, uz to budem musiet povedat aj sefke

darinkazv
21. nov 2011

@kocica43 uf, tak do tohoto sa už až tak nevyznám. toto by ti skôr gapa vedela povedať 😉