Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

katula77
2. dec 2011

@monr , ja cakam druhe na marec, mam dnp uz asi rok, ani neviem ako mam teraz postupovat, asi sa spytam gapy, to je expert 🙂

katkak88
2. dec 2011

Baby a koľko vlastne fungovalo to DNP.........myslim koľko rokov??????????????

anjelik007
2. dec 2011

kočky neviem či to tu už niekto dával http://www.ta3.com/clanok/4968/tb-zmeny-v-socia...

renata1973
2. dec 2011

tak a máme po radosti mamičky. Ktoré doteraz nemohli otehotnieť majú smolu a dostanú nie viac, ale menej, lebo platy sú biedne. Ďakujeme Vám pán minister, že sa tak staráte o pôrodnosť. 🙄

martina2001
2. dec 2011

baby pripoistenie dnp, nebolo pôvodne určené pre bežných ľudí, ale pre tie skupiny ktoré boli stratové pri pn, , čiže SZČO a malý podnikatelia, ktorých odvody po daňovom priznaní boli minimálne, stál sa s toho však bum. Možno to je sarkazmus pre niekoho čo som napísala, ale to je skutočnosť. Áno platili sme to aj my obaja doma a aj po tejto úprave to platiť budeme, v prípade pnky, príp. očrky, máme dve malé deti.

oskvarka
2. dec 2011

@bobocka no samozrejme.. ved to je chore... ale to vravim ze zamestnanym ktory zarabaju mizerne a tak si doplacaju aby mali nejaku PN tak tym to zrusili uplne ze nemozu platit balicek ani (aj ked taky sialenec sa asi nenajde skorej len ak by bol uz tehu niekto) a nezamestnanym to ako ze spasonosne nechali... fakt chore v tomto state .. asi sa mihal nad tym nezamyslel ze z coho si to muaju zaplatit... ale ocividne ich neplatime za myslenie ...

luna22
2. dec 2011

Mihál je typický politik zlú správu vychválil do nebies

monr
2. dec 2011

@katula77 ja si platím od 2006, pn a očr som nevyužívala, až potom v 2009 materskú. A po narodení malej očr-ky, bo bol ačasto chorá.
no podľa mňa, ty už nárok máš, tak vo februári normálne nastúpiš na materskú a budeš mať nárok aj na materskú z dnp. Aj jedna moja kamoška je presne tak isto ako ty, v marci termín, ale jej 270 dní vyprší teraz v decembri.

gapa bude isto teraz radiť, predsa je v tom viac doma.

cola1982
2. dec 2011

Mamičky sa môžu tešiť, od januára bude vyššia materská dávka

Tak a je to tu..a kto mi odpovie, ci pridu o peniaze aj tie, ktore nastupuju v tomto obdobi januar, februar na matersku a mali by konecne poberat matersku z tohto poistenia???vrrrrrrrrrr....zdvihlo mi to teda adrenaliin 😠

milena35
2. dec 2011

Skoda..verila som tomu...dcere som dnvp prave zrusila......a kto mozete sup sup na ocr peen....

solinkarka
2. dec 2011

@cola1982 nie neprides o peniaze

renata1973
2. dec 2011

poďme všetky na marodku do februára nech sociálna p. uvidí, čo je to vziať mamičkám. Keď lekári štrajkujú tak, prečo nie my mamičky takýmto spôsobom. A nech sa potom kontroly zbláznia. A hlavne nech pán minister. Prezident to podpíše, lebo nevie čo je to DNP a že to bolo pre mamičky dobré. 😠 😠 😠

emogeon
2. dec 2011

@milena35 necitala som vsetko spatne..tea aj DNP zrusia ? ci uz schvalili ?

solinkarka
2. dec 2011

Tu mate este raz ten lin z tlacovky...a pozrite si to cele nech nemate chaos http://www.ta3.com/clanok/4968/tb-zmeny-v-socia...

katula77
2. dec 2011

@martina2001, jasne ale tu navstevuju stranku vacsinou baby pre ktorych je to totalna utopia, to je ako v tej reklame 99% je nespokojnych, teda zvysne percento je spokojnych, zavidim ti a prajem ti to.

len22ka
2. dec 2011

Dobre to chápem? Ak by som otehotnela ešte tento rok a DNP 270 dní mi končí koncom marca a je tam ochranná lehota 8 mesiacov čo by bolo do konca novembra 2012, tak mi ešte vyjde vyššia MD??? či koniec nádejam..popri hypo si budem môcť dovoliť mať dieťa za 30 rokov

milena35
2. dec 2011

@martina2001 A povedz mi...ked si date vym.zaklad trevars 1000e...si ochotna platit 343e mesacne do poistovne???..to by ma zaujimalo,lebo takto to vraj ma byt

gerdusha
2. dec 2011

tak by som nadavala...TAAAAK BY SOM NADAVALA...ako moze ON povedat, ze ti,ktori to zneuzivali atd atd...hajzel, ved on sam radil ludom ako na to...

cudujem sa, ze sa ho niektori z novinarov neopytali, ako sa citi...ci sa neciti trapne...

katula77
2. dec 2011

@milena35 nechaj tak, skoda vysvetlovat, bud sa len pomylila alebo nato ma.

milena35
2. dec 2011

nooo..ja prerusim RD...zoberie si ju manzel......a kedze som po materskej prisla o pracu a nasledne zacala platit dpvn.....pojdem od 1.2...na urad prace........nedarujem im toto.......

oskvarka
2. dec 2011

@milena35 no tolko plati len nezamestnany ten co je zamestnany plati len z rozdielu tak jej to moze vyst menej ale pokial viem zamestnany nemaju narok ani na balicek...

jankohrasko
2. dec 2011

baby, ked nastupujem na MD 23.12.2012 tak budem od januara dostavat aj MD z DNP????? ci iba z HM??

bobocka
2. dec 2011

@jankohrasko ano,podla vsetkeho.teba sa tyka aj to zvysenie,teda ty jasat mozes 😉 myslela si 23.12.2011,vask?

oskvarka
2. dec 2011

@jankohrasko budes aj z DPN dokonca este aj o tych 5 percent viac od januara 🙂

riami78
2. dec 2011

@gerdusha Ja ti poviem, že keď som chodila na jeho školenia a prednášky, on bol prvý, kto nám túto "medzeru" v zákone ukázal a dal návod, ako si trochu prilepšiť. A teraz sa hrá na svätého, že ako on tomuto štátu ušetrí financie! Prečo nešetril štát aj vtedy, keď rozdával rozumy???
Chcela som ísť na jeho poslednú prednášku k novele toho úžasného Zákonníka práce a povedala som, že ak ma nevyvedie ochranka, tak za seba neručím. Na šťastie /pre p. Mihála/ som sa tam nedostala. By som sa ho opýtala, či mi vráti tie peniaze, ktoré som tam 3 roky posielala??? On nie je schopný vyžiť z 6 000 eur a tebe má materská stačiť pre dvoch ľudí?

milena35
2. dec 2011

Zamestnany o tuto moznost prisli......podla toho,co som citala a pocula....no a fakt ma zaujima,kto to bude platit z radov nezamestnanych....ani ja si to nemozem dovolit....

gerdusha
2. dec 2011

@jankohrasko ,
ak si vypocujes horeuvedeny link z ta3, tak budes vediet...

solinkarka
2. dec 2011

@jankohrasko ano dostanes 🙂

katula77
2. dec 2011

@monr, uvidime , ale aspon clovek uz vie na com je uz su dane pravidla, len nech to uz nechaju, len ludi stresuju, viem asi bude len horsie, fico si uz nemoze pozicat ako za minulej vlady, cize uz bude aj on len skrtat, ale preco sa odbavili prave na nas?