Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

bubinko83
4. dec 2011

@mokilko chapem ved to že som len taka znechutena teraz ,lebo tito čo dorobili za rok to je katastrofa. Ale určite pojdem volit hlavne kvoli zmene. 😉

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eva580
4. dec 2011

@elienka dofrasa , lebo ja este 6% som ochotna platit aj z maxima, ale 35 je vela to nie a kamoska zo socialky vobec este nic nevie ze vraj aj oni tvrdia , ze to nema ani hlavu ani patu a pridu o velke peniazky ja zasa neviem najst ten schvaleny zakon, kde ho najdem?

esika
4. dec 2011

kocky a uz je to na 100%?? este to musi podpisat prezident, že?

milena35
4. dec 2011

@evamarek77 Narok na podporu vudes mat aj po skonceni PP....tebe staci sledovat a popripade si pred skoncenim platit 26t..dpvn.....ale.....teraz este nevieme ako to bude vyzerat v tom roku..resp.v roku 2013....

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
toxity
4. dec 2011

Babenky a ako je to prosim vás v pripade, že mám 270 dní ale nemám tých 26 týždňov vkuse. Budem mať až v aprili. Keď si zaplatím ten celý balík bude sa mi to rátať ako nepretržitych 26 týždňov?

katula11
4. dec 2011

@milena35 aj ja tvrdim, ze pre nezamestnanych a studentov atd. budu musiet dat nizsiu sadzbu, neni mozne aby si student, alebo nezamestnany mohol dovolit platit 35 %.

milena35
4. dec 2011

podla mna najlepsie z toho vyjdu mamicky nezamestnane a na RD......tam bude najnizsie percento....19% budu nezamestnani vseobecne....35% zamestnani...........ani ja som to nikde nenasla.....musime pockat

bubinko83
4. dec 2011

@milena35 a čo znamena tych 19% pre tie nezamesntnae mamičky? Nerozmiem tomu. 😕

milena35
4. dec 2011

@bubinko83 podla mna...nezamestnana zena,ktora nepobera RD...alebo nie je na RD do tych 6rokov dietata...bude sa radit k nezamestanym a tam bude avizovaana sadzba 19%............no a mamicka ,ktora prisla o pracu pred,pocas materskej ,nasledne RD bude mat sadzbu najnizsiu....ale bude musiet platit dnp a dpvn......

milena35
4. dec 2011

@bubinko83 19percent z trevars 1000e vym.zakladu a to je 190e mesacne

miah
4. dec 2011

a co mamicky ktorym PP pocas RD trva, tie akoze mozu pocas RD platit 35% lebo su zamestnane?? 😀

milena35
4. dec 2011

@miah tam si mzslim,ze to bude rovnako..najnizsie percento..kym nenastupi do prace....to su moje uvahy,podla toho co som citala......

miah
4. dec 2011

@milena35 bodaj by si mala pravdu 😉 uvidime ako to dopadne, ci sa to este kvoli PN, OČR oplati platit 🙂

lola77
4. dec 2011

Ahojte. V správach som zachytila, že DNP rušia od 1.2.2012. Ja si DNP platím od januára 2011 v plnej výške a som v 11tt. Myslíte si, že mám nárok, aby som dostávala vyššiu materskú? /teda 670Eur/

bubinko83
4. dec 2011

@milena35 dakujem takže by som si musela platit tych 190 euro mesačne? 😕

michaela80
4. dec 2011

@milena35 ja som v podstate dobrovolne nezamestnana , som konatel spolocnosti a mam odmeny... a DNP si platima asi 7 rokov vkuse..teraz mam RP ale na socialke ma kvoli tomu ze som konatel neeviduju ako mamicku.... cize za mna stat neplati nic... od noveho roka budem platit 35 percent ci ako?

barenka007
4. dec 2011

ahojte. je tu niekto kto je szčo s zároveň na materskej (szčo nezrušená pre materskú) a tiež mu beží dobrovoľné nemocenské poistenie? lebo je vela roznych prípadov, tak ma zaujíma čo sa bude diať po 1.2.2012 práve v takom prípade ako som ja.

milena35
4. dec 2011

@michaela80 ..u teba si myslim,ze to bude tych 19%..ty si taky specificky pripad 🙂 ....ako pri nezamestnanych...

michaela80
4. dec 2011

@milena35 ale budem musiet platit vsetky tri "davky" asi... 😒 tento rok mi islo z minima kurnik kvoli tomu ze som cely minuly rok bola na PN a na materskej ..stacilo zaplatit jeden den a mala by som uz aj tento rok maximum..a teraz to idu menit... .

poisonblu
4. dec 2011

@lola77 ty si za vodou, sa neboj..si uz tehotna, takze budes v ochrannej lehote 8 mesiacov po zruseni DNP, takze pohoda...

lola77
4. dec 2011

@poisonblu ďakujem, si ma ukľudnila 🙂 A budem teda dostávať tých 670 Eur? 🙂

ada21
4. dec 2011

Caute, prosim Vas viete mi niektora poradit, pocas rodicovskej dovolenky som dostala vypoved z prace, koli zruseniu firmy. Takze som v podstate nezamestna aj ked este na rodicovskej d. Ak by som otehotnela a neplatila si to "uzasne poistenie" co teraz schvalili, kedze na to asi peniaze zbytocne mat nebudeme, tak nebudem mat vobec narok na matersku? Teda by sme dostavali iba ten prispevok co aj teraz pocas rodicovskej, vsak.

janka369
4. dec 2011

Ahojte baby,možno sa už spýtam to čo sa už niektorá pýtala,ale čím viac čítam,tým viac som z toho domýlená,takže moja situácia: Od 1.7.2008 som poistená ako SZČO z minima,od 1.9.2011 si platím DnP tiež z minima a od pondelka si chcem zvýšiť DnP tak,aby som dostávala max. materskú. Má to vôbec význam a kedy by som musela otehotnieť? Ďakujem veľmi pekne za radu a sorry ak sa opakujem

elienka
4. dec 2011
nella13
4. dec 2011

Ahojte, mozete mi prosim poradit? platim si DPN od novembra 2009 a teraz som 1.mesiac na PN koli rizikovemu tehotenstvu, rodit by som mala v juni. V podstate teraz prvykrat mi pridu peniaze aj z DPN, inak tam vkuse len platim. Ako to bude so mnou po 1.2.2012, ked budem stale na PN? a co materska? dakujem velmi pekne. 😉

poisonblu
4. dec 2011

@janka369 musis otehu do 1.2.2012, aby si potom bola v tej ochrannej lehote 8 mesiacov...

janka369
4. dec 2011

@poisonblu a má ešte zmysel zvyšovať si DnP?Ráta sa do tých 26 týždňov,čo musí trvať poistenie aj ochranná lehota?Neviem či som dobre rátala,ale vychádza mi to tak,že som to o týždeň prešvihla.Alebo nie?