Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

brkabra
2. dec 2011

znamena to, ze ked mam odist na matersku 24. februara 2012 a platim si DNP od augusta 2011 a som zamestnana. tak si mozem doplatit do tych 270 dni? teda 26tyzdnou to tusim musi byt? mala by zaroven platit ta 8 mesacna ochranna lehota ak som tehotna a platim si dnp? opravte ma ak sa mylim. 😖

mirkave
2. dec 2011

@oktavia no len aby aj tu ochrannu dobu nakoniec nezrusili.ale aj tak.je to sila.niekto to plati roky rokuce a nakoniec z toho nebude nic mat.to mi pride ako nejaka nebankovka 😒

luna22
2. dec 2011

podme štarjkovať, v tejto republike je mamička na poslednom mieste

luciqixina
2. dec 2011

volajte niekto prezidentovi nech to nepodpiseeee 😒

mirkave
2. dec 2011

@brkabra zevraj by to tak malo byt-doplatis si,potom sa ti to automaticky zrusi,ale bude ti plynut ochranna lehota........zas mame nad cim rozmyslat ☹

petuska86
2. dec 2011

babule ja si platim dnp len nieco vyse mesiaca lebo buduci rok chceme zacat riesit babatko. tak sme to tak vyratali ze som si to zacala platit.tie spravy som nevidela ale teraz to presne nechapem ako vas tu citam. mam to zrusit alebo ja ked si to platim tak este to mam dalej platit a mna sa to zrusenie netyka? ci iba ak by som uz bola tehotna? mam chaos v tom

milena35
2. dec 2011

zatial citam len o zvyseni materskej...kde mate ze dnp zrusili??

petuska86
2. dec 2011

@milena35 dufam ze mas pravdu

luciqixina
2. dec 2011

@milena35 teraz o tom na TA3 mihal hovoril.....len som to nevidela cele tak cakam na archiv

solinkarka
2. dec 2011

@milena35 aj na JOJ teraz o 12hod to hovorili

nelly3
2. dec 2011

baby povedzte,ze to nie je pravda 😕 ze sa to rusi DNP

brkabra
2. dec 2011

@oktavia tych 8 mesiacov myslis platenie materskej alebo v tom moze byt aj obdobie, kedy si mozem este doplatit dnp? 😖

roberta31
2. dec 2011

ale na JOJ hovorili zatial len o zvýsenej materskej...

domeli
2. dec 2011

aj ja som začula na JOJ iba o zvýšení (hoci nepredĺžení) materskej... DNP nespomínali...

brkabra
2. dec 2011

@mirkave dufam, ze aspon tak. 😒 . nemali cas sa tym piplat, ked teraz riesia lekarov.... tak to proste zrusili. mali to skor len sprisnit. co tie, kt zarabaju minimum? to im nevyjde materska ani 200 eur... 😢

mirkave
2. dec 2011

@brkabra ved to. tie co maju to stastie a chodia poctivo do prace,zarobia bohuzial len minimum,tak tym ani ta minimalna materske nevyjde ☹ .a to uz je aka spravodlivost?na jednej strane mam vyhodu,ze pracujem a na druhej strane mam nevyhodu,ze si nemozem prilepsit?to sa moze stat len u nas ☹

luciqixina
2. dec 2011

cca od 2min.20sec o tom hovoria

solinkarka
2. dec 2011

si to pozrite od 3 minuty a tam to mate vysvetlene pre tie co maju v tom chaos 😉

zuzanamatko
2. dec 2011

Ahojte, ja som prave čitala ze koalicia a pozicia sa dohodla na zvyseni materskej,ale o DNP, tam nic nebolo.Písali to pred 40 minutami.

domeli
2. dec 2011

tak už som si to vypočula celé ☹

monr
2. dec 2011

tak teraz ma mihál ale totálne nas.al.

bobocka
2. dec 2011

@luciqixina tak to je v piiip ☹ len par mamickam to padne ako dobra sprava. a dlhodobe snazilky sa mozu ist past ☹

katula77
2. dec 2011

@milena35 pamtas sa o com sme sa tu bavili take tri dni dozadu? prislo na moje slova, proste ja som videla ze podstatne strany sa dohodli, nebolo mozne to zastavit.
http://www.cas.sk/clanok/211942/mamicky-sa-mozu...

katkak88
2. dec 2011

Sú to nenažranci............a hlavne MIHÁL................................radšej sa nejdem ani rozčulovať.....................a koľko je zamestnaných čo si to doplácaju a teraz sa im to zruší..............no fuuuuuj........ty minister

bobocka
2. dec 2011

len ja by som chcela vediet ako to bude s tym doplacanim si 270dni dnp ak to k 1.2 2012 zena nestihne.ja mam 270dni 26.4.2012.dovtedy si budem platit.no ak chcem z toho cerpat matersku,tak musim byt tehu k 1.2 2012 ci k 26.4 2012?

luciqixina
2. dec 2011

@bobocka a takisto ti co si to platia niekolko rokov ako moja mama -ako poistku na vykritie uslej mzdy pri PN...a doteraz to nevyuzila.......takze tie peniaze kazdy mesiac hodila do kosa a to nieje prva ani posledna.....dobabral to poriadne....

z.vrablova
2. dec 2011

tak teraz ma cela SAS, hlavne s Mihalom napalili... ze plnime si sluby.... ale na ci ukor... !!!
Som zvedava ako to bude, ked DNP zanikne a ja ostanem na PN (rizikove), to mi zanikne PNka, ked mam splnenu podmienku platenia.... som na rizikovom, do porodu, nie z vypocitavosti, ale pre vazne priciny!!!! Je mi jasne, ze narok na MD mat budem, ale co moj narok na PN?