Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

ufa
22. nov 2011

@z.vrablova ahoj mozes ju zaniest najneskor do 4 dna nasledujuceho mesiaca, ja som vzdy chodila ku koncu mesiaca 😉

oskvarka
22. nov 2011

@eva580 ono takto ako pises to podla mna zneuzivanie je ale podla mna vseobecne na mamickach system skorej zarobi ako prerobi.. lebo pokial mi je zname neotehotnieva sa na heslo a malo komu sa to podari ... teda aspon co ja mam znamich a priatelov tak sa to nepodarilo nikomu takze si DPN platili minimalne 2-3 roky kim otehotneli a aj to len niektory niektorym sa to doteraz nepodarilo... nevidim nic zle v tom ak takto stat podporuje planovanie rodicovsto skorej naopak, lebo najst si len tak pracu v dnesnej dome hlavne ak doma uz nejake to dieta mas a nebyvas zrovna v tej zapadnejsej casti slovenska nieje asi take jednoduche ako sa na prvy pohlad zda.. a ak aj pracu mas tak s takym uzasnym platom (ako mam napriklad aj ja a to pracu mam a aj obore a mam aj vysoku skolu no co uz...) ti ta materska vide naozaj uchvatne vysoka.... ja som si tiez zacala platit mesiac pred svojou svadbou lebo planujeme mimi .. kedy sa nam podari neviem zatial zial na heslo to akosi nejde... a teda vobec sa necitim ako zneuzivac systemu a na PN dlhsiu ani kradsiu sa tiez nechystam... dokonca sa mi este nikdy za rok nepodarilo minut viac ako dva paragrafi... takze si myslim ze toto Mihal naozaj povedal zle a citim sa jeho slovami dotknuta, lebo ty co system zneuzivaju su presne ty co si platia len 270 dni potom prestanu a cakaju ci budu PN alebo neboda tehotny a zacnu si to platit potom na poslednu chvilu... t. j. jeden den pred PNkou kedze s tym materstvom to nieje take jednoduche vediet kedy porodis a nemyslim si ze to mamicky (okrem tebou spominanych) zneuzivaju s tym ze by riskovali ze porodia skorej...

mokilko
22. nov 2011

@mimkaa2607 vidis, ze eva580 prisla sem len rypat.......... ako keby sme od statu dostavali miliony 😀

kajuska1601
22. nov 2011

ahojte všetci, ani ja nie som za zrušenie dpn. Momentálne som na RP a ostala som tehotná (dvojičky-neplánovane). Od 16.5.2011 som si začala platiť dpn. Keďže to chcú zrušiť k 1.2.2012, bude mi chýbať 9 dní na to, aby mi vyšla vyššia materská. Je to nespravodlivé, pretože tá ochranná doba sa bude týkať tých, ktorí budú mať splnených 270 dní. Na zvýšenie platov majú, ale na to aby podporili pôrodnosť v krajine, to nie. Ešte uberajú. Kde je potom tá spravodlivosť. Nech si skúsi každý politik vyžiť z rp a potom nech niečo navrhujú a rušia

eva580
22. nov 2011

@mimkaa2607 nerisim seba zamyslam sa nahlas nad tym ze preco chce mihal ZRUSIT DNP, on tvrdi ze kvoli mamickam nie ja, ja sa pytam ze preco??a ak to nieje tak podme do ulic nie???

milena35
22. nov 2011

Dievcence..netrapte sa nad jednou reakciou..nikto nic nezneuziva...ja som normalna zena,matka..a o dobrovolnom poisteni som sa dozvedela cca pred troma rokmi...odvtedy studujem vsetky zakony,zmeny.......a som aj nezamestnana,,,v poslednej praci som mala 1080e v hrubom....bohuzial,dali mi vypoved,lebo som cakala maleho...a nevedeli sme sa dohodnut....preto si platim dnp ale aj dpvn....sam Mihal,mi povedal,ze to je jedina moznost ako dostat podporu,ak po RD nenajdem pracu.............TAK SA PYTAM............preco,zeny,matky....ktore pridu pocas RD o pracu si musia platit dpvn????.........preco na ne sa nevztahuje to iste,ako na zeny,ktore dostanu vypoved po skonceni RD?.......je to vsetko postavene na hlavu................

eva580
22. nov 2011

@oskvarka ja som porodila medzi 7-8 mesiacom , jaj ale je zdrava dcera stastie, ale vsetky tu odpovedate akoby sa to tykalo vas, trafena hus zagaga??? vysvetli mi, preco chce Mihal zrusit DNP???ak na tom socialka zaraba??muzovi platim uz asi 10rokov sebe kratsie, lebo som mala taku mzdu, ze som nemohla v tom case platit,a le ma stve to ze to chce zrusit tak sa pytam kde berie to info ze kvoli mamickam??si to este nepocula?nepozeras spravy??

mokilko
22. nov 2011

@eva580 a naco do ulic? strngat klucikami? to uz je davno prec, v dnesnej dobe nam ziadne strajkovanie nepomoze, na obycajnych ludi sa tu s.rie.........

eva580
22. nov 2011

@milena35 super HURA povedala si to je to postavene na hlavu a vtedy mihal radil takto, ale teraz robi ine ano radil ako zvysit naklady pri podnikani aby sme platili mensie dane .....vsetko proti vtedajsej vlade, ale teraz je vo vlade a on robi to ze skodi, boze to bol moj nazor a vsetky ste sa chytili ako ked trafena hus zagag ja stale pisem o tych co to zneuzivaju..........ze si platia snad 9-10 mesiacov hajde na matersku a zasa sa ide mam taku skusenost so znamou a takto odrodila 3deti a vobec od skoly nerobila o tom pisem dievcata nie o vas co ste pracovali a platili........chapeme sa???

mimkaa2607
22. nov 2011

@mokilko no mne to tiež tak prišlo 🙂....len ona asi nevie čo to je byť v dnešnej dobe mamičkou ... ona si asi myslí, že k tým peniazom dostávame ešte asi balík plienok, mlieka, oblečenie ... ale teraz človek ide ku doktorke a nechá v lekárni skoro 20eur ... a si myslí, že v dnešnej dobe ludia naschvál nemaju prácu ... teraz sa ani tak nepýtaju na vzdelanie, ale skôr koľko má žena detí ...

mokilko
22. nov 2011

a preco to Mihal stale opakuje dokola? no preco asi?......... pretoze chce byt za dobreho, co "akoze spekulantkam" prekazi ich cachre machre a "akoze dobrym vzornym matkam" zvysi o 5% matersku......... no to je podla mna nanajvys znepokojujuce

eva580
22. nov 2011

@mokilko nerypem povedala som svoj nazor a chytili ste sa, ja niesom za zrusenie DNP som zato aby bolo nadalej

oktavia
22. nov 2011

@eva580 vieš prečo chce zrušiť Mihal DNP, lebo prišiel nato, že kopec mamičiek si to platí,aby si pri materskej 6 mesiacov prilepšilo. to že nám zobral 66 € z materskej je v poriadku, to už nikoho nezaujíma, a to, že si človek dobrovoľne niečo platí, z toho mála čo dostane, aby mal neskôr nejaké výhody, to mu už vadí. To že na každej sociálnej poisťovni je zamestaných babeniek kopec, jedna nevie pomaly čo robí druhá, ale hlavné, že každá má svoje okienko, stoličku, počítač a super plat, na to peniažky sú.A kto zneužíva DNP? No neviem, či sa dá otehotnieť presne naplánovane, aby si to baba išla zaplatiť vyslovene na 270 dní. To je možno jeden prípad z 1000. A povedzme si rovno, veď ak je taká možnosť, prečo ju nevyužiť. sám rozprával, že takto si majú mamičky pomocť.

mokilko
22. nov 2011

dievcence povedzte mi, preco sa vzdy a vsade najde aspon jeden clovek, co bude virit pokojne vody....... 😎

eva580
22. nov 2011

@mimkaa2607 poviete mi ze preco rodite, ak nemate nato, aby ste mali na mlieko,plienky.....vazne mna to zaujima ze preco niekto privedie na svet dieta a nema na to ayb ho uzivil???mam 3 deti ok, aby ste zasa nepisali ze nemam dieta a neviem co je to byt mamickou, dcera odisla do anglicka, aby si zarobila na buducnost ma teraz25 a 4.rok je mimo sk, syn ma 29 a 7.rok je vonku a najmladsi je doma ma tu super pracu v nasom meste a moze hned si zalozit rodinu, len rozmysla ze este nieco odlozit snad kupit dom posplacat za par rokov a potom dieta no ma 22 tak preco rodite ak nemozte dieta uzivit,? to nieje rypanie NEROZUMIEM tomu a potom vsetky kricia ze nemaju na plienky, mlieko.........vazne jednu serioznu odpoved

eva580
22. nov 2011

@mokilko ja chcem iba odpoved a vypadnem a nebudem sa pytat na nic ak my odpoviete seriozne vazne

zuzana612
22. nov 2011

baby, viete co som pocula v aute v radiu asi pred 2 hodinami? Zevraj zvysenie materskej a teda aj zrusenie DNP je podporu prezidenta, ze ak to prejde vo volakom skratenom konani ci ci to je ktore ma byt na buduci tyzden, tak ze to prezident podpise 😒

eva580
22. nov 2011

@oktavia ale ja som proti zruseniu DNP ano ja chcem aby ostalo ,

eva580
22. nov 2011

@zuzana612 no vidite a mame po radosti teda zvysia matersku na ukor DNP

oktavia
22. nov 2011

@eva580 v tej dobe, keď si porodila dieťa ty , spáli detské papučky 5 korún, teraz minimálne 8 €, mlieko stálo korunu, teraz 1,20€, elektrika, voda bola za pár halierov, mladomanželské pôžičky sa nevracali, a ty ideš porovnávať tvoju dobu s touto a pýtať sa prečo rodíme deti?

eva580
22. nov 2011

@mokilko ja som proti zruseniu, lebo ochoriet mozes ani nevie kedy ale na matersku snad 2-3x za zivot ide clovek ci nie???

mokilko
22. nov 2011

@eva580 ty mi teda laskavo povedz, preco si prisla sem do tejto temy rypat do nas mamiciek????? kedze teda teba sa to uz netyka, mas velke a uspesne deti, ty sa o materske davky triast nemusis, tak naco si tu? najdi si diskusiu, ktora sa zaobera DNP specialne v tvojom pripade ako SZCO........... a poviem ti, ze do toho, ci my rodime alebo nerodime deti a za akych podmienok ti je velke HOVNO!

jahody11
22. nov 2011

@eva580 ty si nejaka fakt mudra, za posledny mesiac som poslala vyse 20 zivotopisov !!!!!!!!!!! a nic a k tomu zahraniciu, mam 2-rocnu dcerku, ty by si sla? ja som drela vyse 5 rokov v zahranici a uz dakujem, na mojom zdravi sa to pekne odzrkadlilo....ked tak places ako je na slovensku a ze zneuzivame system, tak chod ty do zahranicia a hotovo ! tyke zeny ako ty by mali bez milosti strielat

milena35
22. nov 2011

@eva580 Tak EVA............teraz ste ma naozaj urazila......preco rodime,ked na to nemame?????????????......................na Vas dochodok.......nech ma kto robit.....ci na Vas budu robit cigani????......ja si myslim,ze tych par eur navyse...za naozaj kratky cas...na vychove deti nestoji...a ani jedna z nas si na trom nezaklada............

tututu
22. nov 2011

@eva580 prepáč, ale nebudeme rodiť v 50- tke, kým si na dieťa zarobíme a našetríme, a potom keď ti prvé vytúžené dieťa zlým a nesprávne vedeným pôrodom niekto v pôrodnici zabije, a tebe ostane úplne prázdne srdce ako aj duša, je ti jedno koľko peňazí máš nad riťkou, chýba ti len jedno materinská láska.... a nielen blahobyt...
U mňa je prioritou aby sme boli zdraví, inak načo by mi boli prachy, keby som umierala??????

eva580
22. nov 2011

@oktavia ???mladomanzelsku si musela splatit nie sme v libii moje dieta sa mi narodilo v 1989tom tak hamuj moja zlata hamuj, nevies co je to zit istu dobu sama s 3detmi ak ti zabiju muza , jaj moja zlata nechcela yb si zit moj zivot v istom obdobi teraz uz je to za mnou, mam sa super aj dobreho muza, ale moja ..............

mima595
22. nov 2011

@eva580 - ja sa chcem spytat, preco si tvoj muz plati DNP, ak ma taku super pracu s tvojim synom???? nie je to nahodou tiež tak, že je zivnostnik, plati minimalne povinne odvody, danove priznanie si spravi take, aby na daniach odviedol co najmenej, ale plati si DNP, aby mal max. marodku, ked to v praci nesype????

lebo aj takto vyuzivaju ludia DNP a dokonca by som povedala, že tam je unik ovela ovela vacsi a mihal teraz populisticky zhadzuje vinu na mamicky, lebo sa robi dobrym.....

zuzanka751
22. nov 2011

@zuzana612 aj ja som to pocula v radiu, ze prezident dal suhlas, aby o tom zajtra rokovala vlada a buduci tyzden by to malo ist aj medzi poslancov, su aj hlasy proti zvysovaniu materskej, tak uvidime ako to dopane 😕

ja som sa chcela opytat, ci ma vyznam v mojom pripade zvysovat VZ z DNP, vyse 3 rokov si platim zo 400 eur a chcela som si zvysit aspon na 500...ale to uz by som nestihla tych 26 tyzdnov, ked zrusia dnp, vsak? ci to risknut , hm?

oktavia
22. nov 2011

baby ani sa nerozčuľujme, pani sa zaregistrovala len včera, zjavne je doma a nudí sa keďže má úspešné deti v práci a mimo domova, tak si musí zarýpať do niekoho. Nemá doma do koho rýpať, tak sa zabáva na písmenkách

eva580
22. nov 2011

@jahody11 jasne, ja mam momentalne deti vonku aby si nasporili na zivot do buducna a strielat jasne, lebo niekto povie pravdu