Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

lubkasungirl
2. dec 2011

@mima595 ine tam nic nie je

mima595
2. dec 2011

podla mna tiež sa to tyka len 597....to je to urazove poistenie a presun medzi fondami a 596 je navrh na skratene legislativne konanie....
takže zatial este zijeme 😉

lubkasungirl
2. dec 2011

esto to idem pozriet detailnejsie

milena35
2. dec 2011

Dievcence...uz sa nestresujte...... 🙂 🙂

mima595
2. dec 2011

@milena35 - ved hej, co my s tym zmožeme...ale apson nejaky adrenalin na materskej, nie?? 😀 😀 😀

katkarv
2. dec 2011

@mima595 teraz to davaju na TA3

megan999
2. dec 2011

☹ ☹ ☹ zrusili dobrovolne ☹ ☹ ☹

luciqixina
2. dec 2011

@katkarv mam to zapnute len som nevidela zaciatok co tam presne bolo?

lubkasungirl
2. dec 2011

babenky - otazocka - môze byt manzel na ocr a pritom chodit do prace???

mirkave
2. dec 2011

@katkarv zrusili ?????

dusterka
2. dec 2011

baby, poculi ste teraz TA3? nieco sa tam hovorilo,ze od buduceho roka maju zvysit matersku,ale zachytila som len koniec,tak neviem blizsie info.

solinkarka
2. dec 2011

jeej zvysili matersku na 65 percent 🙂

brkabra
2. dec 2011

ako to je? zapla som si teraz TA3. dufam, ze to budu opakovat...

mirkave
2. dec 2011

@lubkasungirl no podla mna nie,lebo dostava peniaze za to,ze sa riadne stara o clena rodiny.nemoze mat aj očr a aj prijem z prace

mirkave
2. dec 2011

@brkabra materska by mala byt zvysena.ale ci vraveli nieco o dnp,neviem.pustila som to neskoro 😖

bleelka
2. dec 2011

@solinkarka aj predlzili na 40 tyzdnov?

monr
2. dec 2011

@lubkasungirl nemôže

luciqixina
2. dec 2011

@mirkave ja som umyvala riad a ked som pocula jeho hlas 😠 tak som rychlo pribehla ale uz som stihla iba odvtedy ked pocital tu matersku.....ale cakam kym to daju do archivu......pridam link potom

bleelka
2. dec 2011

@luciqixina vdaka, ja TA3 nemam, ale tiez by som si to rada pozrela aspon v archive, tak sa potesim linku ;) neviete ci ju aj predlzili na 40 tyzdnov?

mirkave
2. dec 2011

@luciqixina ok.hod to potom sem.

luciqixina
2. dec 2011

@luciqixina idem skusit zapnut jojku o 12 tam idu spravy ci tam daco nebude

toxity
2. dec 2011

Ja som to videla cele,zvysilu matersku ale nepredlzili, a dnp budu moct mat len ti co nie su povinne poisteni a to cely ten balik..

solinkarka
2. dec 2011

@bleelka nie nepredlzili...a DNP sa rusi k 1.2. 2012

oktavia
2. dec 2011

takže DNP zrušili, tie ktoré si platíme, tak môžme doplatiť 270 dní

mirkave
2. dec 2011

@toxity no pekne.jeden den sa nic nemeni a hned na druhy den je vsetko inac? 😢 a co s tymi,co sme to poctivo platil??????na nervy

bleelka
2. dec 2011

@solinkarka diiik, dokelu, ja by som radsej 60 % a 40 tyzdnov 😒

luciqixina
2. dec 2011

@mirkave su tam nejake ochranne lehoty 😖

oktavia
2. dec 2011

@mirkave tie čo platili a sú tehotné, tým nárok vznikne, to povedal, po ukončení 270 dní je ochranná lehota 8 mesiacov , dovtedy ak porodíš, nárok máš, čiže nám ešte vyplatia

lilyen2011
2. dec 2011

@toxity ako to teraz je, keď som na MD a príklad chcela by som ďalšie mimi? Nedá sa spraviť materskú, či budem musieť ísť len na RP? vieš poradiť??? ďakujem pekne za akékoľvek info

nelly3
2. dec 2011

otazka: a my ostatne co si platime dlhsiu dobu 1-3 roky tak co teraz a nie sme tehotne? mame sa odhlasit a uz to neplatit alebo co? keby otehotnieme tak materska sa nam teda z DNP nebude ratat? tam sa berie obdobie za posledne 2 roky na vypocet materskej ci? nechapem akoze uzasne, kto nam tie peniaze co sme si dobrovolne platili vrati? debili 😠 nemam slov 😔