Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

milena35
14. nov 2011

Urobis spravnu vec.....
@janadl

toxity
14. nov 2011

Babky to kef budem mat splnenu podmienku 270dni ale nebudem mat tych 26tyzdnov pred materskou,tak to nedostanem akoze nic? To dufam,ze nie.. :((

kkubekova
14. nov 2011

Baby, ja splnim podmienku 270 dni 12.1.2012, teda za predpokladu, ze porodim v planovanom termine 24.5.2012, ale nebudem mat splnenu podmienku nepretrzite poistenie 26 tyzdnov pred nastupom na matersku - kedze som zamestnana a aj si platim DNP z rozdielu, tak potom nedostanem matersku z DNP?

kkubekova
14. nov 2011

@toxity jeej - to zaujima aj mna - ked to zrusia, tak by potom nikto nesplni tu podmienku 26 tyzdnov - neviem ako to budu riesit

sophy
14. nov 2011

k

kkubekova
14. nov 2011

@milena35 mohla by som ta poprosit o kontakt, kam si pisala Mihalovi - aj ja by som mu rada napisala 😉

kkubekova
14. nov 2011

@darinkazv mohla by som ta poprosit o kontakt, kam si pisala Mihalovi - aj ja by som mu rada napisala

lubica69
14. nov 2011

vláda navrhovala zrušenie DNP od 1.1 2012 avšak ženám ktoré porodia do 30.8 2012 bude vyplácaná materská aj z DNP
to znamená,že podmienku 270 dní bolo treba mať splnených v roku 2011
a pre nezamestnancov sa rušiť DNP nemalo ale museli sa pripoistiť aj v dôchodkovom aj v nezamestnanosti
ak sa nakoniec bude DNP od februára rušiť určite tam bude nejaký časový limit pre vyplácanie materskej z DNP

darinkazv
14. nov 2011

@kkubekova lenže ak to zrušia, tak dajú podmienku, že k akému dátumu to máš splniť. takže niekto splní, niekto nie :( ja to budem mať našťastie 26tt splnené druhý januárový týždeň. ale si myslím, že keď tam zakomponovali tú možnosť dovŕšenia 270dní už pre platiace ženy, tak to spravia aj s tými 26tt.

darinkazv
14. nov 2011

@lubica69 ľubi, dnes tu baby hodili link. pre už platiace ženy ešte bude možnosť doplatiť si DNP do dovŕšenia 270 dní a potom ti zanikne. čiže splníš podmienku a budeš mať nárok na materskú z DNP

darinkazv
14. nov 2011

@kkubekova jozef.mihal@employment.gov.sk . ale ja som mu už aj predtým písala, ešte pred pádom vlády a nikdy neodpísal. takže ani nečakaj. ja som to tiež písala len preto, aby som mala dobrý pocit, že som to spravila. aspoň to.

milena35
14. nov 2011

@kkubekova jozef.mihal@employment.gov.sk Tu som mu pisala...asi pred mesiacom....... 🙂

milena35
14. nov 2011

@darinkazv mne odpisali...neviem ci on ci nejaka asistentka.....strucne a vecne...nic viac...

darinkazv
14. nov 2011

@milena35 no, aj mne odpísala jeho asistentka, že mám mail prepísať bez diakritiky. no prepísala som a viac som od nich mail nedostala. kašlať na nich.

kkubekova
14. nov 2011

@darinkazv ja som suvisle poistena od 1.7.2011 - takze budem mat 26 tyzdnov splnenych 30.12.2011 - ale to nie je pred nastupom na matersku, kedze nastupim na MD az niekedy v polovici aprila - dufam, ze to nejako domyslia, ak to naozaj prejde

kkubekova
14. nov 2011

@milena35
@darinkazv hned mu idem napisat "par teplych slov" - tiez len pre dobry pocit, kedze sa tym nic nezmeni 😒

lubica69
14. nov 2011

@darinkazv aha ďakujem krásne
A nevieš ako to bude keď som teraz PN a z PN pôjdem rovno na MD koncom marca cca
Treba sa pripoistiť na tie dva poistenia kedže nie som zamestnaná???

poisonblu
14. nov 2011

baby, a kedy to maju schvalovat?

darinkazv
14. nov 2011

@lubica69 uf. toto ti neviem povedať. ja som tiež PN. tú si dám ukončiť koncom januára a dočerpám starú a novú dovolenku a z toho pôjdem na MD. ale keď si nezamestnaná, tak neviem, ako to bude po účinnosti toho nového zákona ☹

lubica69
14. nov 2011

@gapa čítala som ten tvoj link len nejak nerozumiem 😅 som z toho blb
Ja som na PN a z PN pôjdem rovno na MD koncom marca Treba sa mi niekde pripoistiť aby mi DNP stále trvalo a mala som nárok v apríli na materské???Ďakujem (samozrejme všetky podmienky mám už dávno splnené)

lubica69
14. nov 2011

@darinkazv no veď som z toho jeleň 😅

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikolino
14. nov 2011

@darinkazv ahoj ja som s toho jelen, budem mať splnenú podmienku 270 dní okolo 17.2.12 ale ešte nie som tehu ako to bude v takomto prípade asi nebudem mať nárok na max.materskú, že?

milena35
14. nov 2011

@lubica69 Podla toho,kolko si platis dnp..ale asi nebude problem,ak to schvalia...jednoducho si za februar zaplatis balik poistenia....v tom pripade to nebude ani prerusenie ...no a potom to jednoducho zrusis....ak to bude prre teba fin.neunosne......neviem,ako je to pocas poberania materskeho,tam sa tusim platit nemusi....ved je to este vo hviezdach 😉

milena35
14. nov 2011

@evamarek77 prosim ta...to si kde pocula??? blbost....dochodkove minimun 76e....nezamestnanecke minimum...cca 7e...a nemocenske trebars z vym.zakladu 1000e...44e..........tam si mozes vybrat z akych vymeriavacich zakladov si chces platit..co je pre teba priorita

zuzanka751
14. nov 2011

@evamarek77 a co bolo vlastne na jojke? akoze uz len prezident - uz to schvalili v parlamente ?😲

titkovamiriam
14. nov 2011

@zuzanka751 tiež som niečo zapocula na jojke,kuknite archív ☹

ivuss01
14. nov 2011

teraz v spravach na jojke o tom hovorili, a novy balik bude stat 824 eur!!!! cisla sa ni nepreklepli!!! je to uz v archive a okolo 17 minuty

ivuss01
14. nov 2011

@zuzanka751 nie, este neschvalili,

milena35
14. nov 2011

..ak by sa platilo z maxima vsetkych poisteni,vychadza to na cca 700e.....ale napriklad,platit si nezamestnanecke z maxima je totalna blbost..tam staci platit na max.podporu z 2200e..cca....neviem do eura presne....