Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moon1979
20. sep 2011

ze blbi politici ... babkinu fujaru blbi ... vedia ako otocit peniaze spat do statnej kasy ...

ved sa zamyslime - ked sa moze pripoistit dobrovolne len nepracujuci clovek tak na 99% pojde o cloveka, ktori pobera nejaky druh socialnej davky, takze kvazi co stat vyplati na davkach, to dostane spat v poisteni ... lebo clovek bez akehokolvek prijmu sa zrejme nepripoisti, kedze nebude mat z coho, ze? ... je mi z toho zle 😠 😠 😠

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moon1979
20. sep 2011

@radkovadanka
ako tu uz bolo povedane, v tomto state sa fakt neoplati byt zamestnany ... platy mizerne a ak si chce clovek - najma zena - prilepsit aspon na tej materskej (ved kolko zien odklada materstvo prave kvoli financiam :( ) tak jej to stat neumozni ... to je naozaj smutne ...

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darinkazv
20. sep 2011

@radkovadanka len kto ju začne. ani tá minulá petícia nedopadla slávne. čo sa týkalo zjednocovania RP

ivuss01
20. sep 2011

@darinkazv ja som nezamestnana, som na dieta sama pretoze mm chodi domov iba na vikend, tak mam problem zohnat pracu na jednu smenu rsp od 7.00-16.00 koli skolke, nema mi kto vyberat dieta, sestry su na 4 smeny.....ale o je vedlajsie,
myslis, ze od 1.1 sa znova bude ratat tych 26 tyzdnov?

darinkazv
20. sep 2011

@ivuss01 no tak toto ti veru neviem povedať. určite ti budú rátať 270 dní dokopy. ale tých 26týždňov veru neviem. skús to adresovať priamo gape. tá sa v tomto smere pohybuje, tak vie určite viac, než ja. 😉

millada
20. sep 2011

To DNP sa rata na dni? Ked začnem platit zajtra, tak sa to berie ako prvy den, alebo az buduci mesiac alebo ako to je?

bapi1
20. sep 2011

@millada ak začneš platiť zajtra, tak zajtra je 1. deň.

millada
20. sep 2011

@bapi1 , dakujem 🙂 A vymeriavaci zaklad si vyratam tak, ze od maxima odratam priemernu mzdu za rok 2008? Na MD som nastupila v nov. 2009 a teraz som na RD.

lin123
20. sep 2011

ahojte baby, tiez zacinam byt z pripravovanych zmien v zakone nervozna,ale na co to je dobre?
Ved mozno aj padne vlada... hm? Budme radsej optimisticke, ze sa tam nebudu konat prilis velke zmeny.
Drzim palceky a hlavne klud tym, ktore uz su tehotne a aj tym, co este len maju byt..ako ja .. dufam, ze sa zadari a bude dobre. 🙂

luciferova
21. sep 2011

@radkovadanka musim sa smiat, presne to som pisala aj ja vcera... Ale tych radiatorov si nejako vela naratala, my mame 2izbak a mame 3 radiatory 😅 to uz musi byt aka vila s 20imi 😀 😀

kukucg
21. sep 2011

@ivuss01 neviem ako to bude po novom a ci to nejak upravia, ale zatial sa poistenie bez prerusenie berie aj take ktore zanikne jeden a vznikne druhy den, cize ak by skoncilo 31.12. a zaccalo znova 1.1 tak dufam ze nebude treba odznova 26 tyzdnov lebo to ja do aprila nestiham....

kukucg
21. sep 2011

@moon1979 vies co ja nemam ziadny prijem a ani nedostavam ziadne socialne davky. Som student, teraz koncim a zacala som si platit aby som po skole ked nastupim na matersku mala na nu narok.... nie je to take jednoznacne zas 😒

kukucg
21. sep 2011

@luciferova neviem ci nemyslela 20 a viac romov v jednom byte, to uz asi nebolo o radiatoroch 😅 😅

bapi1
21. sep 2011

@millada nejako tak,od max vz (1116,75) odratas poslednu HM/resp. sa spytaj uctovnicky aky je tvoj posledny VZ. A hlavne sleduj,co sa pise o r. 2012.

ivuss01
21. sep 2011

@kukucg len aka bude mesacna platba za poistenie, lebo ked som pozerala na socialnej poistovni, tak z najvysieho vymriavacieho zakladu je to 964E a na to fakt neviem, kde zoberiem peniaze a ked maju to % zvysit.
http://www.socpoist.sk/tabulka-platenia-poistne...

kukucg
21. sep 2011

@ivuss01 no ved o to ide, teraz platim takmer 50 eur a aby som dostala matersku potrebujem este januar, februar minimalne, idealne do aprila....
ale cez 900 eur mesacne na to aj tak nemam, ved to je uplne sialena suma 😕 😕 😕 😕
v tom pripade by som si to dala asi iba z min. vymeriavcieho zakladu, ale neviem ako sa to potom rata ked tento rok mam nemocenske z maxima a buduci by som mala z min. 😒

martina28p
21. sep 2011

ahojte dievčatá,mamičky....ja som pred prvou materskou robila,teraz z jednej prestupujem na druhú,ale platila som si rok dobrovolné poist.ja len dúfam,že sa to nezruší,ale skôr mám pocit,že to zrušia,lebo to vela mamičky už využíva a štát potom platí velké peniaze,teraz mi moja dokt.hovorila,že nemá jedinú tehotnú,ktorá by nebola na narodke...ale niet sa čo diviť,v robote tolko nezarobí,čo dostane,ked je doma....na slovensku je to už postavené fakt na hlavu a čo sa týka politikov,to je škoda reči,tí nech si urobia hociaký zákon,kde bude trpieť človek,oni nikdy pri svojich platoch,odmenách,dôchodkoch,,,,,,,nič nepocítia,ved kto by sa trápil,že mlieko išlo hore,ked má plat min.2000eur,čo tam pocíti?nič...a vie ma užastne dojať,ked urobia priemer mesačnej mzdy pre človeka a vyrátajú ho na 700-800 eur,ale o takom niečom na strednom a východnom slovensku môžme iba snívať....moja mama doteraz nezarobila viac ako 300 eur v čistom,,,,,tak kde robia ten priemer....?no nič,to by bolo na niekolko strán a nič mi to nepômôže,len som sa vykecala ☹ papa

ivuss01
21. sep 2011

@kukucg ved to...to by bolo asi ratane z minima, a to je asi aj rodicovsky vyssi ako materska... no neviem, mozno som napisala somarinu, ale logicky mi to tak vychadza...neviem, co na to ostatne dievcaa povedia.... mne to treba platit do marca, no v marci budem mat 270 dni....

moon1979
21. sep 2011

@ivuss01
citala som nieco o tom, ze cely balik ma byt 19% z VZ ... opravte ma ak sa mylim ...

ivuss01
21. sep 2011

@moon1979 ano, aj ja som to tu citala niekolko stran dozadu...

katarina104
21. sep 2011

baby ak som nezamestnaná a platím si DNP ak zavedú ten nový balíček, tak sa budeme musieť odhlásiť a znova prihlásiť na nové DNP, tak potom mi nedajú maximum,.lebo nebude splnená podmienka 26 týždňov??? rodím v máji,,,ak sa zase odhlásim tak zase nič nedostanem lebo nie som DNP, to je celé na hlavu,,to sme dopadli 🙄

ursula5
21. sep 2011

mali by sme sa trošku ozvať!!! nejaký štrajk matiek pred Národnou radou!!! stále sa to mení nič nevydrží viac ako rok a to že zrovna matkám budú zase brať to je tiež super, však si tie odvody platíme tak čo chcú furt!!! 😉

norcima
21. sep 2011

@katarina104 katka myslim, že je doležité , aby si splnila podmienku 270 dni DNP do konca roka 2011. a Vraj potom by mala byt ochranná lehota 8 mesiacov... co stihas, ked porodis v maji... aspon tak som to ja pochopila ...

katarina104
21. sep 2011

@norcima no len neviem ako to bude ak sa budeme musieť odhlásiť a prihlásiť na ten balíček 😕

norcima
21. sep 2011

@katarina104 to by som sa nebala, hlavne, aby si splnila tych 270 do konca roka 🙂 ... vsak tazko aj tak teraz riesit co bude, resp. nebude, su to zatial len dohady a ty sa enstresuj tehula 🙂

katarina104
21. sep 2011

@norcima 😉 ok budem sa snažiť nestresovať, veď to ešte nevieme, hádam bude ok 🙂 a čo keby som sa hodila na PN myslíš žeby ma dala?