Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

oktavia
5. dec 2011

zle som to napísala, tie čo požiadajú o vyplatenie dávky z DNP do 1.10

oskvarka
5. dec 2011

@leontinka27 na PNku mozes ist hned ako si to doplatis teda od 18.12 ak si to zrusis tak este 7 dni mozes nastupit na PNku (a byt tam ako dlho potrebujes...) ak si to nezrusis a samo ti to zanikne 1.2 tak mozes ist na pnku od 18.12 do 1.2 s tym ze pocas PNky sa nemusi platit poistenie aj ked poistena si (tj nebudes to rusit ale nemusis to pocas priebehu PNky platit)

oskvarka
5. dec 2011

@oktavia uf uz som sa zlakla 🙂 .. teda nic moc ale lepsie nieco ako nic.. no je to bieda a vsak ti nevraveli ze ak si to doplatis tych 270 dni az napriklad v maju tak az odvtedy plati lehota.. vsak nie

lisian
5. dec 2011

@oskvarka mne to vychadza doplatit tych 270 dni myslim 29.1.2011. takze ak by som sla na operaciu okolo 23.1. tak od toho 29.1. si to mozem dat preplacat z DNP?

tak doteraz to bolo stale vsetko do dna nastupu na matersku a teraz je to zrazu uz do dna porodu? akoze oni si to fakt vsetko robia tak ako im vyhovuje a ako to nam znevyhodnit?

emogeon
5. dec 2011

@oskvarka ak mam splnenu podm. 270 dni..tak k 1.2. automaticky dnp pre mna zanikne ?

oktavia
5. dec 2011

@oskvarka ozaj neviem, mne len pani povedala, že tá ochranná lehota platí od 1.2.2012 do 1.10.2012, ale vraj ešte presné stanovenia zákona nemajú, a ktovie čo bude platiť, za pár mesiacov, že sa mám prísť informovať po novom roku , niekedy v polke januára, že už budú múdrejšie.

slavuska2591
5. dec 2011

Dobrý deň žienky už som taka dopletena z tych info o DNP, že vas pekne prosím o logicke vysetlenie "ako pre blondynku".Takze v dnesny den mam 270dni doplatene DNP platila som, lebo som chcela byt tehotna, co sa aj podarilo a v marci 16.3.2012 mam nastup na matersku.Znamena to, že som platila zbytocne, kedze sa to rusi, alebo budem mat normalne vyssiu matresku.PROSIM KRASNE 🙂 o odpoved ked sa v tom zakone vyznate🙂

oktavia
5. dec 2011

@slavuska2591 tebe nárok na materskú vznikne

moon1979
5. dec 2011

@oskvarka ale nerozumiem, ze ked uz niektore platia 7-8 mesiacov, preco rozmyslaju ci sa to oplati este doplatit alebo nie ? tie dva mesiace ich uz nezabijú a ked sa im v tej ochrannej lehote podari otehotniet tak lutovat nebudu ... alebo sa mylim?

nienna
5. dec 2011

baby viete čo by bolo najlepšie?? porozprávať sa s nejakým počerným, neprispôsobivým občanom, ten už isto všetko vie a nájde trhliny v každom zákone.....len či by poradili nám bielym 😀

oktavia
5. dec 2011

@nienna aj tak si myslím, že mi sa tu úplne zbytočne dohadujeme a radíme ako to asi bude, počkaj v januári prídeme do sociálky a len budeme očami gúľať ako si to oni pomenia, samozrejme v prospech poisťovne, a nie v prospech poistenca, ja moc tomu neverím, že mi nárok vznikne, kým to nebudem mať na papieri, tak neuverím, lebo si tam robia čo chcú a to čo je ešte dnes pravda, zajtra už nemusí byť.Včera som tu niekde našla email na premierku a prezidenta, tak som ešte aj im od srdca napísala 😠

jajka78
5. dec 2011

tu je novela o OCR, cize tiez sprisnenie
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/ekonomika/podm...

lisian
5. dec 2011

@nienna 😀

nienna
5. dec 2011

@oktavia ved presne, môžme sa tu len dohadovať, keď nikto nevie ako to v skutočnosti je, možno ani sám Mihál to nevie, má na to ľudí aby to dotiahli do konca.....len dosť blbé, že nevieme dokedy čakať, lebo ak to tety na úradoch budú vedieť až koncom januára, tak pre mnohé z nás to už bude dosť neskoro.....

jajka78
5. dec 2011

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/ekonomika/od-j...
a meni sa i VZ,cize vo februari za januar to bude ina ciastka

mariro
5. dec 2011

@gapa to znamena podla toho co si napisala @zuzanamatko ze ak mne trva DNP od roku 2010 a v roku 2011 maj som spravila odhlasku a prihlasku z maxima ,tak po novom ak si predlzim poistenie od 1.2.2012 tak budem mat narok na davky z maxima?.Myslim tym pripadnu PN alebo OCR.270 dni mam davno splnenych.Momentalne som na RD.
dakujem za odpoved.

oskvarka
5. dec 2011

@lisian no jedine ze by ti napisali parodku od 23.1 do 28.1 tuto ukoncili a 29.1 by ta vypisali na novu lebo narok na marodku sa tiez vyratava dnom zacatia PN takze by si nemala narok jedine ze takto...
@emogeon ano..

@slavuska2591 tebe narok vznikne ale musis si to stale teraz platit az kym ti to zo zakona 1.2 nezanikne

@moon1979 no hej ale ak zacali v novembri a na konci januara stale nebudu tehu tak sa im to uz podla mna neoplati doplatit ak bude ta ochranna lehota kazdemu plinut od 1.2

milena35
5. dec 2011

@oskvarka preco iba do 1.2...zakon jasne hovori,ze ochranna lehota po skonceni,zaniku,preruseni nem.poistenia je 7dni.....

oskvarka
5. dec 2011

@milena35 no snad ja zatial neviem co si mam o tych lehotach mysliet lebo je to akesi nedomyslene..

milena35
5. dec 2011

TAK by ma zaujimalo...ako bude SP riesit vsetky peenky......vo februari...... 🙂 🙂 🙂

mariro
5. dec 2011

@jajka78 co sa tej OCR , tam nevidim nejake triky,nikdy som hentakym sposobom necerpala OCR,ze by som cerpala OCR iba z DNP a chodila do prace.To je fakt vyuzivacne.
Ale to co chcu urobit celkovo ,tak to je hnus.
Uz to schvalil aj prezident?

mariro
5. dec 2011

@milena35 tak to aj mna...tie PNky zaujimaju,lebo krize ma bolia a potrebujem si to dat do poriadku.

milena35
5. dec 2011

@mariro no ved..a mne sa reuma zas nejako ozyva....🙂)))

oskvarka
5. dec 2011

@mariro inak fakt ked sa zacne riesit tak sa clovek zrazu ine veci dozvie take napady...ze ist na OCR len z DPN to by hadam normalneho cloveka ani nenapadlo ....

jajka78
5. dec 2011

@mariro neviem ako to bolo a aky je rozdiel, bolo tam len spomenute zmena, cize som to hodila kedze baby sa tu daktore pytali ako to bude s OCR 😉 asi sa to bude schvalovat spolu s DNP

zuzanamatko
5. dec 2011

@ginepra tie ostatne mesiace by si mala dostat vyssiu matersku.

katula11
5. dec 2011

baby viete co ma ser.ie najviac??? Idu to zrusit kvoli tomu ze sa to zneuziva, ale to, ze teraz kopu zien co nebolo vobec dnp poistenych sa do konca januara moze poistit a veselo ma dobu 270 na otehotnenie a este za staru sumu. A tie co si to platia roky rokuce o vsetko pridu, bez toho aby im z toho plynulo to, na co to poistenie bolo urcene. Ten Mihal je KO.OT je mrak. Ved ked to chcel zrusit, mal to urobit cele inac, nie ze vo vyhode budu novy poistenci, ktorí to skutocne zneuziju, ale tí co si to platia roky. Taka som nasr.ata ze az! Idem napisat tomu nasmu prispatemu prezidentovi.

ginepra
5. dec 2011

@zuzanamatko prepac, nie som v obraze - ktore mesiace? diky

anjelik007
5. dec 2011

@katula11 akože neviem prečo sa ideš teraz vyvršovať na budúcich mamičkách nechápem, lebo chyba je niekde inde, tak tam smeruj svoj hnev.

zuzanamatko
5. dec 2011

tie co budes mat narok na matersku od noveho roka.