Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

joyka
5. jan 2012

@oskvarka dakuje ti velmi pekne tak to teda radšej nechám tak, aby som niečo nepokašlala, a prosím ťa nevieš náhodou či v jeden deń môžem ukončiť marodku aj sa odhlásiť v ten istý deň s DNP, alebo až na ten další?

oskvarka
5. jan 2012

@joyka podla mna mozes aj v ten isty .. podla mna mozes aj pocas marodky zrusit DPN... neviem teda o tom ze by sa to nedalo.. rovnako aj pocas MD

zuzzka1
5. jan 2012

aj zo zamestnania aj z DNP, tak to nebolo také zlé, hoci ďaleko do maxima 🙂 aj to pomohlo, prvé bábätko sa k nám neponáhľalo, uvidíme ako to bude tento raz

lindusik
5. jan 2012

@oskvarka dakujem za odpoved...uz v tom mam jasno, no aspon si myslim 😀
Inac na socialke su strasne tie zeny! Manzel sa tam bol opytat a prisiel taky nasraty 😀 sama neochota, ani odpovedat mu nechceli,ze "ved to by manzelka mala vediet" , "ona nema cas to vysvetlovat" a podobne keci!

lindusik
5. jan 2012

😀 inac aj ja si myslim ze rok 2013-2014 bude BABY BOOM 😀 rozmyslam ze si otvorim obchod s detskymi vecami 😀 😀 😀

oskvarka
5. jan 2012

@lindusik cooo tak to mate divne aj ked je pravda ze ja som tam bola len dva krat.. raz sa prihlasit a raz menit trvali pobyt a bola tam taka mlada babenka u nas a ochotna uplne bolo vidno ze ju to bavi a ze sa rozumie..

timea777
5. jan 2012

Prosím Vás koľko mám zaplatiť za december ak som na PN od 12.12.2011 ?
Platím si z maxima 49,13€...... mám zaplatiť celú sumu alebo len tú časť? AK len časť koľko presne, chcem si overiť či som dobre rátala..... ĎAKUJEM.

lindusik
5. jan 2012

@oskvarka jaj tak ja som sa nabehala pri vybavovani : zivnost/trvaly pobyt/materska/rodicovska/pozastavenie zivnosti/spustenie zivnosti...no katastrofa... ale zase na druhej strane musim povedat ze samozrejme nie vsetky su harpie...najdu sa aj svetle vynimky...aaaale manzel mal smolu 😀

oskvarka
5. jan 2012

@timea777 a bola si PN do konca roka?... a mala si aj narok na davku z DPN ?.. ak ano tak ratas 49,13/31*11

lindusik
5. jan 2012

@timea777 december ma 31 dni...takze si sumu vydel : 49,13 : 31=1,585 Eur je za den. A za 11 dni je to 1,585x11=cca 17,435......či?

lindusik
5. jan 2012

😀

timea777
5. jan 2012

@oskvarka áno stále marodujem...... no mám mať nárok z maxima, ale zatiaľ mi žiadne rozhodnutie zo sociálnej poistovne neprišlo...... nevieš kedy by mali poslať...? Áno super, tak som to rátala. 🙂
A ešte by som mala na teba jednu otázočku nakoľko vidím, že sa vyznáš ....
Ak budem na PN cca do marca...... môžem sa stále odhlásiť z terajšieho DNP a do 31.1.2012 sa znova prihlásiť na terajšie opäť (myslím 49,13€ nie 350€) ? A PN by mi bola vyplácaná stále z maxima nakoľko by stále trvala? ĎAKUJEM

timea777
5. jan 2012

@lindusik ďakujem tiež 😀

zuzula77
5. jan 2012

Ahojte kocky, jedna prakticka otazocka. Je mozne fungovat v soc. poistovni pri platbach za DNP aj formou uhrady postovou zlozenkou? Da sa to aj bez uctu v banke? Ma to tak niektora z Vas?

oskvarka
5. jan 2012

@timea777 hej malo by to byt ako pises.. a na to rozhodko si asi este pockas ja ked som bola minule chora ale este som nemala narok z DPN ale bola som dlhsie ako 10 dni tak mi prisli peniaze az o mesiac neskorej a rozhodnutie prislo az po peniazoch :D

lindusik
5. jan 2012

@timea777 to preto lebo to ci mas narok na DNP(oni posudzuju ci si pravidelne platila, ci si platila nacas a pod.) sa posudzuje az v 20.den v nasledujucom mesiaci.

lindusik
5. jan 2012

@zuzula77 samozrejme...mozes platit aj postov.pouk.

keenfan
5. jan 2012

ahoj baby,
potrebovala by som poradit, zistila som vcera ze som tehotna. RD mi skoncila v lete a odvtedy si dnp neplatim, ak by som si zacala teraz, stihnem to do odchodu na matersku aby som mala narok na matersku? A ak ano, kolko si mam platit, resp. ako sa to vyratava? Dakujem moc 🙂

anaba1
5. jan 2012

@elise Pises, ze ti vratili dan, lebo si si znizila zaklad dane o zaplatenu sumu DNP za prislusny rok. Ty si SZCO alebo zamestnana na PP. Vsade, kde sa pytam, mi hovoria, ze len SZCO si to mozu uplatnit.

maminka142
5. jan 2012

Ahojte dievčata, prosím vas chcem sa ešte opytať, že už som PN od augusta a PN stale trva a k 31.1 sa chcem odhlasiť a aj znovu prihlasiť a zasa si platiť z maxima... Ale chcela som vedieť, že PN mam ukončiť k 31.1 a vtedy sa môžem hned aj odhlasiť a znovu prihlasiť? Alebo si mam ukončiť PN deň pred tym? Vie mi niekto poradiť prosím? 🙂

mirana7
5. jan 2012

Ahojte 🙂) chcela by som sa opytat,platim si DNP 2 roky.ak by som nahodou vo februari otehotnela,tak ak nechcem pokracovat po novom,nebudem mat asi narok na nic ?mam si DNP zrusit sama,alebo mi ju zrusia automaticky?dakujem

bajti1234
5. jan 2012

@ufa tento rok si nebudem, lebo som nepracovala ani ja ani manzel, uplatnovali sme si len ked manzel bol pracujuci

zuzanamatko
5. jan 2012

@anaba1 ja som ohladom tohoto pisala na poradu danoveho uradu a napisali mi ze si tie prispevky co som platila mam dat do danoveho priznania a tym znizit zaklad dane.ja som bola ako nezamestnana a pracovala som na dohodu.Tym ze sa na toto poistenie prihlasis uz to vlastne je povinne a nie dobrovolne a pokial nedas odhlasku tak ho musis platit,tak mi to napisali z danoveho uradu,ja si to tiez idem dat.Pekný den

maminka142
5. jan 2012

@tinara23 prosím ťa môžeš mi poradiť na to, čo som písala vyššie? 😕 Ked sa chcem ku dňu 31.1 odhlasiť a nanovo prihlásiť a zaroveň som na PN už od augusta, tak mam si PN-ku zrušiť deň vopred, ako sa odhlasim a prihlasim nanovo, alebo stači v ten deň 31.1? Ďakujem 🙂

maminka142
5. jan 2012

@mirana7 ja by som na tvojom mieste sa do 31.1 odhlasila a nanovo prihlasila a tak si môžeš platiť DNP po starom a do oktobra musíš otehotnieť a ak sa nepodarí, tak aspoň PN-kou by sa ti vratili nejake peniaze... Aj ja to tak idem urobiť...

nikolik2512
5. jan 2012

Ahojte chcela by som niekoho poprosit o radu kto sa vyzna v dobrovolnom nemocenskom poisteni,platim si ho od marca 2008,v decembri 2009 sa mi narodila dcerka a pol roka som neplatila pokial som bola na materskej,stale si platim od zaciatku s maxima,momentalne som tehotna v 9 tyzdni a som na pn od decembra u svojho obvodneho lekara,moj gynekolog ma chce vypisat na rizikove preto by som sa chcela informovat ta ochrana lehota sa mi bude vztahovat aj na rizikove tehotenstvo a na matersku alebo mam podat odhlasku a prihlasku?dakujem pekne za info

florida18
5. jan 2012

ahojte, chcem sa opytat, tych 270 dni co treba platit DNP sa rata do pôrodu alebo do termínu nastupu na matersku, t. j. 6 tyzdnov pred pôrodom?

domeli
5. jan 2012

@florida18 do pôrodu

tinara23
5. jan 2012

@maminka142 a musíš rušiť PN-ku ? lebo odhlásiť a prihlásiť sa môžeš aj bez rušenia PN. Nezabudni, že sa musíš odhlásiť 30.1.najneskôr, aby ťa od 31.1.2012 prihlásili, ak by si išla 31.1., tak ťa prihlásia od 1.2.2012, čo ak chceš platiť po starom nie je ok.

maminka142
5. jan 2012

@tinara23 aha ďakujem, to som ani len netušila 😕 Ešteže ťa tu mam 😀 A nemusím si rušiť PN-ku? Ja som si, že ked sa odhlasim a prihlasim, že aj PN-ku musím rušiť 😕 Takže do 30.1 tam ma ísť? Alebo radšej niekedy skôr?