Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

peta268
5. dec 2011

tak bola som sa informovat aj ja a potvrdili mi to, co co som si myslela.... ak sa teraz prihlasim na DNP, budem si ho platit 270 dni ( podla stale platneho zakona , cize ak max. tak 49, 13€ ) hned na 271.den mi to zanikne a od toho dna budem v ochrannej lehote 8 mesiacov. Takze ak si to zancem platit teraz v decembri, 270 dni mi vyprsi niekedy zaciatkom septembra a v ochrannej lehote budem do polovice maja, ale uz pocas tej ochrannej lehoty musim nastupit na matersku ( aj ked v posledny den ) . A materska mi bude vyplacana z DNP. Ale ze nic nie je na 100% este.

toxity
5. dec 2011

@oktavia ajoj, ty si asi moj pripad 🙂 tak ak budem mat 270dni splnenych ale 26 tyzdnov nie, bo plstim max.od oktobra, tak sa mame prihlasit na ten balik a bude sa nam to ratat ako nepretrzitych 26t?

katula11
5. dec 2011

@anjelik007 ja sa nevyvrsujem na ostatnych mamickach, ale nad Mihalom a jeho timom co toto cele schvalili. a nevrav mi, ze to nebude cielene, pretoze je tu kopa ludi, co si to platilo cele roky, bez toho aby planovalo v nablizsej dobe ostat tehotnych.

anjelik007
5. dec 2011

@katula11 no ved slovaci, prečo by niekomu mali dopriať viac ako sebe, ja to možno nevyužijem,ale dúfam, že sa nájde veľa žien, čo áno.

janka369
5. dec 2011

Ako sa mi to vlastne bude teraz rátať,keď som dala odhlášku DnP 5.12 a prihlášku na max vz 6.12. bude sa mi to rátať od prihlášky 6.12.2011-4.6. 2012 (26t) alebo ako priemer od 1.9.-5.12. minimum a od 6.12-do 31.12.maximum. Čo bude v mojom prípade rozhodujúce obdobie?
Už som z toho totálny jeleň

timea777
5. dec 2011

Prosíííííííííííím vás poraďte mi. Som nezamestnaná od mája 2011 a DNP si platím od decembra 2010.
Kedy je vhodné ísť na PN? Koncom roka, napr. v decembri 2011 alebo začiatkom roka 2012???
Ak by som bola na PNke a ukončila by som PN napr. v apríli, tak do apríla by som poberala dávku z DNP, aj keď sa od 1.2 zruší?

poisonblu
5. dec 2011

@peta268 je to na 100 % takto? lebo podla stareho zakona to takto ma byt, ale podla toho noveho sa mi to nezda, lebo naco by to potom bolo dobre? moc by neusetrili....

poisonblu
5. dec 2011

@janka369 podla mna rozhod.obdobie bude od 6.12. az do toho dna, ked nastupis na MD...

peta268
5. dec 2011

@poisonblu no ved to, ze nevedia, ci to takto bude na 100%, ale zatial to pochopili takto. Mne to pride tiez divne, ale logicky to tak vychadza.

eva580
5. dec 2011

@poisonblu oni nechcu usetrit,oni chcu znicit slusnych ludi, lebo DNP si platilo vela ludi co to nezneuzivalo a mozno by to boli ani do dochodku nezneuzili a socialka pride o neskutocny balik penazi sak sa spamataju raz ale bude neskoro ludia im prestanu verir, ze niekam budu platit a zrazu nic z toho nebudu mat ta to co za haluz ze zrusit a platit odznova????270dni????

katula11
5. dec 2011

@anjelik007 Moja milá tu nejde o to, ze kto komu dopraje viac pane boze. Si uvedom, ze niekto skutocne do toho vlozil kopu penazi a absolutne nic z toho. vcera tu pisala baba, ze jej doba splatenia koni presne k 31.12. a neni tehotna. A uz ani zrejme to stihat nebude. Cize tie peniaze mohla vyhadzovat rovno z okna. Mihál chcel zabrániť tomu, aby sa to prestalo zneužívať a dosiahol akurát to, že sa to zneužije ešte viac a na úkor tých čo si to platili dlhé roky. Ak to chcel zmeniť, mal to okamžite zastaviť a zvýhodniť tých čo si to roky platia a nie nových poistencov. A prepáč že sem pisem pravdu a ze sa ti nepaci. Mne je jedno ci to niekto zneuziva, alebo nie, len nech to neni na ukor ostatnych. Pises, ze ty tym ostatnym doprajes, ale nehnevaj sa na mna, SMIEM SA SPYTAT AKO DLHO SI TO PLATIS TY??? Lebo vies co sa stane? Vsetkym sa to zrusi, o peniaze bez toho aby vyuzili to na co si cele roky platili vyuzili, pridu a zaplati sa novym poistencom z toho ta "luxusna" materska ako to nazval milý pán Mihál. Prepac, ze som potom maximalne nasrat.á!

monika2606
5. dec 2011

Prosím vás, ak budem mať teraz v decembri splnených 270 dní tak mi to bude platiť? a keď mám termín v apríli a na materskú idem cca uprostred februára tak si to mám do vtedy ďalej platiť? budem mať nárok na tú plnú materskú keď som si doteraz platila 50 eur mesačne?

katula11
5. dec 2011

@eva580 suhlasim s tebou!

oskvarka
5. dec 2011

@monika2606 narok budes mat ale musis si to podla mna platit este do toho 1.2 vtedy ti to automaticky skonci .. t.j. uz nebudes platit a matersku budes mat z maxima... na PN ku mozes ist do 7.2 (ako ze nastup na PN mam na mysli) aby ti isla z DPN.. je jedno na aky dlhy cas..

lubkasungirl
5. dec 2011

pan Mihal si stale hovori to iste dokolecka dokola - kto ma zaujem kuk http://www.facebook.com/mpsvar?sk=wall tema Vianocne trhy chranenych dielni 😒 😒 😒 musela som sa mu v mene nas vsetkych podakovat...

monika2606
5. dec 2011

@oskvarka aha takže vlastne posledný krát budem platiť v januáry? a potom teda už nemusím vo februáry a bude mi to normálne platiť? lebo ak som to dobre pochopila tak ako nezamestnaná si to môžem potom začať zase platiť ale nerada by som si to dávala od začiatku lebo to by som už nemala nárok asi na tú najvyššiu materskú lebo by som nesplňala tých 26 týždňov či ako to treba...ach jaj takto to skomplikovali a ja som z toho úplny debil teraz a v tej soc. poisťovni mi ani nič poriadne nepovedia

palculienka2011
5. dec 2011

baby a ako sa bude riesit to navysenie max a min vymeriavacieho zakladu?? to tam v priebehu januara musime nabehnut a zistit si, kolko budeme platit navyse alebo co?

anella07
5. dec 2011

Ahojte, chcela by som sa opytat, ako sa vypočítava materská z dnp? Musím mať zaplatených 26 týždňov z maxima, čo mam aleho sa spraví priemer z predošlého roku. Termín mám 2012, tak z celého roka
2011? A na maximum si platím od apríla 2011. Som ja rd. Toto mi nie je jasné... Ďakujem za objasnenie 😀

tricka
5. dec 2011

@peta268 no keby to zas nebolo takto, tak asi strasne vela zenam prepadnu peniaze, takze asi nejaky kompromis pre tych, co si platia museli spravit...len treba stihnut otehotniet....

tinara23
5. dec 2011

@lubkasungirl dík za stránku, už som sa aj ja poďakovala 😠

bmarcelab
5. dec 2011

@timea777 1.2.sa to rusi do 6dni po zruseni musis byt PN a dostanes maximus z DNP dokedy budes PN,ked do aprila tak do aprila,mozes az rok marodit,tak to vyuzi 🙂

bmarcelab
5. dec 2011

@poisonblu mne sa to tiez nezda,viem ze niektore poistovne nove zmluvy uz nezakladaju.

bmarcelab
5. dec 2011

@monika2606 moj nazor je ten ze ty si v tej ochrannej 8mesacnej dobe,cize od nastupu na matersku budes dostavat max.z DNP.

zuzanamatko
5. dec 2011

@gapa ak si sa prihlásila v r.2011 nanovo z maxima, tak ak ti zanikne dnp 31.1.2012 a by si sa nanovo prihlásila od 1.2.2012 (je jedno či z minima, či z maxima), tak ak sa bude považovať dnp za nepretržité od poslendého prihlásenia v r.2011, a ty na md nastúpiš po uplynutí aspon 26týž. od poslendého prihlásenia v r.2011 (1.2.2012 sa za ukončenie nepočíta) tak by malo byť tvoje rozh.obdobie z dnp obodbie od posledného prihlásenia v r.2011 do 31.12.2011. Tj. nie je postatné z akého vz si platíš dnp od 1.2.2012.
Treba si to potom overiť cez poradnu soc.poistovne, no teraz je priskoro.
Prosim o radu:
Ja som prihlasena od 1.2.2011 z minima predtym som mala pracovny pomer.dna 02.11.2011 som podala odhlasku a 03.11.2011 som sa prihlasila z maxima, tak ak chcem maximalnu matersku,tak co mam teraz spravit?Velmi pekne dakujem za odpoved

matusko007
5. dec 2011

kto mi poradi chcela by som sa opitat ja som uz 2roky na materskej takze to mam tak pochopit,že si mam zrušit dnp ,alebo co...uz to nemam dalej platit?ci mi to zrušia oni sami?

tricka
5. dec 2011

@katula11 na ukor ostatnych je hlavne to, ze nezrusili nic tym, ktori nechcu pracovat a zneuzivaju nas stat, ako sa len da. Ked si konecne uvedomia, kto je spekulant a urobia s tym nieco, budu peniaze na vsetko. Je mi luto tych, ktori si to platia trebars dlhsie ako ja, ale aj ti, co platia kratsie sa maju narok hnevat...vydavala som sa len pred rokom a tema dieta vo mne vyvolavala vzdy dva pocity: 1. radost 2. strach , ako ho uzivime. Ale povedala som si, ze ked budem mat trosku vyssiu matersku (neplatim si maximum) nejak hadam preskakame a pojdem skor do roboty...a tak strach ustupil do pozadia, radost prekvitala. Zial od piatku je tu ten strach znova...zatial sa mi nepodarilo otehotniet, a s pocitom, ze musim, lebo mi prepadnu peniaze to urcite pojde lahsie....takze jednoznacne to posrali vsetkym, ktori si platia, lebo chceli dopriat svojmu dietatku!!!
KEBY ZOBRALI CO I LEN PAR EUR ROMOM (a opravnene) TO BY BOLA VZBURA!!! AJ MAMICKY BY SA MALI....NIE JE MOZNE, ABY NAM STAT VZAL NASE PENIAZE!!!

anella07
5. dec 2011

Prosím nikto z vás mi nevie poradiť? :(

milena35
5. dec 2011

@lubkasungirl Ja som mu tam popisala..ajajaj..... 🙂 🙂

matusko007
5. dec 2011

@tricka maš pravdu treba vziat ROMOM... a mi podme do ulic

zuzanamatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz