Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

annanatalia
15. jan 2012

@gapa dakujem a pekny den 🙂

zuzulik25
15. jan 2012

@zabkakatka dakujem, cize budem dostavat matersku z max. vym. zakladu, alebo neaku spriemerovanu? A mam to platit len do tych 270 dni, cize niekedy v maji by som mala prestat, alebo mam pokracovat v plateni, kym uplynie 26 tyzdnov. Tomu moc nerozumiem, lebo ta pani v soc. poi. hovorila nieco o tom, ze po 270 dnoch sa mi to rusi.

uzovicka
15. jan 2012

@caterine ahoj, ja som to chcela presna tak poriesit ako ty, a gapa pise, ze nam to tak asi nevyjde. Nuz, co teda robit? Dozvedela si sa nieco na poradni socpoist, alebo inde?

lubkasungirl
15. jan 2012

@gapa Gapka, tu je odpoved zo SP:
"V prípade, ak sa odhlásite a opäť prihlásite na dobrovoľné nemocenské poistenie ešte pred 31.1.2012, môžete si platiť samostatné dobrovoľné nemocenské poistenie opäť 270 dní od posledného prihlásenia. Ak sa prihlásite na tzv. celý balík kompletného dobrovoľného poistenia ešte pred uplynutím 270 dní platenia dobrovoľného nemocenského poistenia, toto poistenie sa bude považovať za nepretržité."
a uz to pise aj MIhal vo fore na svojom blogu

poisonblu
15. jan 2012

@lubkasungirl takze super, potesila ma tato sprava...ak sa mi nepodari otehu do septembra, tak ak otehu v oktobri, doplatim oktober v baliku, budem to mat nepretrzite a potom sa odhlasim..

uzovicka
15. jan 2012

@lubkasungirl lubka, nemozes mrknut na moju otazku, prosim. Gapka to asi nestiha, kazdy jej pise. Prosim, mam to o par riadkov vyssie, dakujem 🙂

tatiana200
15. jan 2012

Ahojte. Prosim poradte mi .DNP si platim od 01.02. 2011. Bola som zamestnana od 01.10.2010 do 09.12 2011. Od 10.12 .2011 som na predlzenej RD,( neplatenej ,mala je chvalabohu zdrava ma 4 roky- len som nechcela ist na urad prace). Zistila som ,ze cakame babo asi 8. tyzden (koniec novembra). Chcela by som vediet 1. Kebyze idem na PN musi to byt do konca januara ,aby som to stihla aspon s DNP? 2. Budem mat narok na matersku aj s PNP? 3. Budem mat vobec na nieco narok ,ked som isla na RD. Nemala som ist radsej na urad prace? Za vysvetlenie vopred dakujem.

janulap
15. jan 2012

@kikula13 kamaratka nemoze dat datum 1.2.to by uz musela platit ten balik.Takze prihlasit sa moze,ak chce platit po starom do 31.1. 🙂

janulap
15. jan 2012

@miruska7979 odhlasit a prihlasit ,ked nechces platit cely balik sa mozes do 31.1.Vtedy budes platit "este po starom".Ak ostanes tehotna v ochrannej lehote,asi ti potom vyssia materka nevyjde,lebo ty v ochrannej lehote musis uz nastupit na MD.

uzovicka
15. jan 2012

@oskvarka ahoj, citala som tvoje prispevky a prosim ta o radu. DNP si platim od 4. oktobra 2011, doplacam si do maxima, prac. pomer trva, ale som na rodicovskej dovolenke. Syncek ma 3 roky 15. augusta 2012, teda vtedy? je akoze nastup do zamestnania. Ale snazime sa o babo. Keby som ponechala toto poistenie do 270 dni, tak nemam narok na max matersku? Kvoli tomu augustu, ked konci rodicovska? Co treba spravit, aby narok bol??? Ist skor do prace, teda este pred ukoncenim DNP(neviem, ci som dobre vyratala, ze 270 dni uplynie 30. juna 2012)? Alebo sa znova prihlasit od 31.1.2012? Ale uz aj tento cyklus sa snazime, co ked bude chybat par dni? Doplnia sa z toho roku 2011?DAKUJEM za tvoj cas a ochotu

lydia4
15. jan 2012

@ oskvarka Chcela by som sa opýtat.DNP si platím od 6.oktorbra 2011 z maxima.Budem mi končit niekedy v júni...ak budem dovtedy tehotná,tak budem dostávat max materskú?Som nezamestnaná. Ak by som napr. ostala tehotná v máji môžem íst po uplynutý 270 dní na PN(v júli 2012) a byt PN po nástup na materskú a budem potom dostávat materská z max???DAKUJEM za ochotu a čas odpovedat 🙂

zoja
15. jan 2012

@gapa velmi pekne ti dakujem, a nevies kolko je potrebne platit ak sa prihlasim z minima? aka vyska splatky?

zuzancek22
15. jan 2012

@gapa moc by som poprosila vedieť odpoved na moju situáciu, DNP si platim od 28.12.2009 teda si vlastne doplácam do max, som tehotná a termín mám 7.6.2012 od začiatku tehu som bola na rizikovom PN, ale nakoľko som nechcela nechať kolegov v štichu tak som sa dala v decembri vypísať do práce. a teraz ma chce budúci týžden dať doki zase na PN, chcem sa spýtať, či budem mať este PN-ku z navyššieho vymeravacieho alebo to bude už len z mojej práce, a ako to bude potom ked z PN-ky prejdem rovno na matersku. a vlastne ako to mam teraz platit. moc ti budem povďačná.

kikula13
15. jan 2012

@janulap dakujem

caterine
15. jan 2012

@uzovicka ahoj zatial som nezistila nič nove, ale už viacere baby to sem pisali, že sa to asi nebude dat, tak mame smolu v tomto, vobec to neni spravodlive podla mna. Ani ja sama neviem čo mam spravit 😒 či sa odhlasit alebo čo, lebo ked je to takto tak sa mi to neoplati platit

tara_
15. jan 2012

ahojte, zatial mi nikto neporadil, tak skusam znova
@gapa, ty by si mi nahodou nevedela poradit?

neviete mi nahodou niekto poradit, ci sa mi oplati ist na PN-ku, ak od 24.12.2011 poberam rodicovsky prispevok. Som DNP asi od marca 2010, platit som prestala, ked mi zacala plynut materska, ale neodhlasovala som sa. Teraz som sa zobudila, ze ked som uz na RD, tak by som si mohla znovu platit, ale aj tak sa to od februara rusi a pre mna to asi nema uz vyznam ako zamestnanca. Len nechapem, ako je to s tou PN-kou na rodicovskej v mojom pripade ...
Dakujeeem 🙂

jojolenka
15. jan 2012

@gapa Ahoj Gapa ďakujem za odpoveď. Ešte by som chcela poprosíť o radu. V období od 30.9.2009 do 29.12.2009 som bola evidovaná na úrade práce a poberalôa som podporu v nezamestnanosti. Nevyčerpala som celú časť pani mi vtedy povedala na SP že si tu zvyšnu časť možem vyčerpať do troch rokov ale bo môžem požiadať o 50% vyplatenie. vieš mi poradiť či to takto je? ďakujem krásne za Tvoje cenné rady a Tvoj čas. ĎAKUJEM

lydia4
15. jan 2012

lydia4 @gapa Ahoj Gapa chcela by som sa opýtat.DNP si platím od 6.oktorbra 2011 z maxima.Budem mi končit niekedy v júni...ak budem dovtedy tehotná,tak budem dostávat max materskú?Som nezamestnaná. Ak by som napr. ostala tehotná v máji môžem íst po uplynutý 270 dní na PN(v júli 2012) a byt PN po nástup na materskú a budem potom dostávat materská z max???DAKUJEM za ochotu a čas odpovedat

katty27
15. jan 2012

čaute baby,,chcem sa spýtať DNP si platim od 2/2010, chcem sa ist odhlásiť a nasledne prihlásiť, ale ide o to,,teraz 13-teho som dostala mrchu,,s manželom sa budeme snažiť o babo,,ak náhodou mrchu už vo februári nedostanem bude mi vychádzať 270 dní ak sa pojdem prihlásiť nanovo od 16.1.2012?

lubkasungirl
15. jan 2012

@poisonblu ano, tak asi spravim aj ja - a najlepsie na tom je, ze vlastne mame cas na otehotnenie az do konca novembra, aj ked si maxibalik budeme platit z minima cca od oktobra 🙂

lubkasungirl
15. jan 2012

@uzovicka zialbohu, v tomto ti neviem poradit

anaba1
15. jan 2012

@zuzanamatko Zistovala mi to nasa personalistka a fakt sa da znizit zaklad dane o zaplatene DNP. Volala aj na soc. poist. kamoske ale vraj robia problemy pri vydavani potvrdenia. Idem v stredu so ziadostou o potvrdenie, tak snad mi ho daju.

lubkasungirl
15. jan 2012

@katty27 staci ak do 6 tt si das nove poistenie DNP a mala by ti vyjst materska z VZ, ktori si budes platit - ak porodis skôr /do 26 tyzdnov platenia/ - budes mat materske z minima

anaba1
15. jan 2012

@lubkasungirl Preco az do konca novembra? Ja som si dala odhlasku od dnes 15.1. a prihlasku od 16.1. Neviem,kedy si si dala ty prihlasku, ale aj keby si dala 31.1., tak na to drahe poistenie sa musis prihlasit pred 27.10.2012, aby sa to povazovalo za nepretrzite, ak som to teda dobre pochopila..Preco teda je cas na otehotnenie do konca novembra?

pudlik
15. jan 2012

@lubkasungirl Dajú sa zistiť tie ceny balíkov poistení, je to už zverejnené? Napr, si začnem platiť z maxima, koľko bude materská, kde to nájdem? Zatiaľ tehotná nie som, DNP som si platila od .1.2.2010 do 30.10.2010, potom som nastúpila na MD do 27.6.2011 a od toho dátumu už poberám RP,už si neplatím, teraz si platím poistenie v nezamestnanosti iba. Plánujeme ešte jedno posledné dieťa a rada by som vedela o aké balíky idem resp aké možnosti platenie, VZ sú tých balíkov.

katty27
15. jan 2012

@lubkasungirl dikes 🙂

lubkasungirl
15. jan 2012

@anaba1 vychadzam z premisy, ze si das maxibalik z minima - poistenie bude nepretrzite, takze do konca novembra ak pôjdes na pn,md a ocr, tak sa este bude brat z vz od zaciatku poistenia do oktobra 2012

lubkasungirl
15. jan 2012

@pudlik tu mas uverejnene tabulky poistneho - materske je vo vyske 65 z vymeriavacieho zakladu, ktory si si platila... materska z maxima bude cca 749 eur... Najlepsie je si prestudovat ministrov blog http://blog.etrend.sk/mihalblog/2011/12/15/dobr...
Je to na kazdom z nas, ako sa rozhodne - aku moznost z uvedenych si vyberie. Pozor - poistenie v nezamestnanosti tiez zanika 31.1.2012

spisiacka
15. jan 2012

@gapa Ahoj pozeram ze vela zienkam radis a ak by sa dalo poporosim ta o radu. Som zamestnana momentalne na RD do maja 2013. Planujem v lete tohto roku otehotniet tak rozmyslam este si dat DNP teraz v januari. Ak by sa mi podarilo otehotniet tak by som este mala mat narok na matersku z DNP? Na matersku by som nastupila este pred ukoncenim RD. A je mozne ist na PN po uplynuti tych 270 dni z DNP az po nastup na MD? Pocula som ze na PN z prace pocas trvania RD nemam narok ale z DNP ano. A z prace by som mala znovu narok na MD?
Dakujem za odpoved

pudlik
15. jan 2012

@lubkasungirl chcem sa Ťa opýtať čo by si mi teda poradila, ukončiť poistenie v nezamestanosti a dať si balíček? Rátalo by sa mi toto platenie, ktoré si platím? Ďakujem za link, idem si to prečítať a popozerať.