Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

renitri
5. nov 2012

@elise ale plati to aj ked nemas vychadzky od lekara ?

elise
5. nov 2012

@renitri ano lebo si musiš isť aj nakupiť aj pre lieky.

renitri
5. nov 2012

@elise coze ??? to som fakt netusila ze sa to takto da... 🙂 akoze ano, dava to logiku, ale ved mam manzela a on to nemoze zabezpecit? Lebo ja nemam vychadzky od lekara, takze musim doma cucat, ale zas po lekaroch chodit zevraj mozem... A to ti v pohode uznali? 🙂

cicuskam3
5. nov 2012

@janulap skonci DNP? A kedy by mi malo skoncit ja sa tomu vobec nerozumiem. Mam ho zalozene 12.3.2012 a rodit mam 10.2.2012 a jedna slecna mi pise ze mozem ist 6 tyzdnou a druha 8 tyzdnov 🙂

martina2001
5. nov 2012

@renitri bloček ti nepomôže, len návšteva lekára sa akceptuje

renitri
5. nov 2012

@martina2001 aj ja tak viem, tak preto sa pytam 🙂 Mas s tym skusenost?

janulap
5. nov 2012

@cicuskam3 no,kedy budes mat z neho splnenych 270dni?Po jeho splneni-ze uz mas tych 270dni,mas narok na pn,aj matersku...

martina2001
5. nov 2012

@renitri nie ale poznám priebeh pri kontrolách celkom dobre 😉

elise
5. nov 2012

@martina2001 mne uznali bločky

martina2001
5. nov 2012

@elise pri pnke? a kto? a hlavne kedy

renitri
5. nov 2012

@martina2001 Tak asi robis v SP, ze? abo niekto znamy? 🙂 Takze hovoris, ze iba od lekarov... A je to tak, ze ked ta nenajdu doma, nechaju papierik a ty to potom dokladujes kde si bola?
@elise A mala si vychadzky? a odkial si?

elise
5. nov 2012

@renitri nma som zo začiatku vychádzky al uznali mi to asi závisi od ľudi

martina2001
5. nov 2012

@renitri dostaneš lístok, že boli a ak nie si doma musíš zdokladovať potvrdením od lekára, niekomu stačí papier o celom dni, no niekto chce presne čas návštevy lekára. Pri návšteve pohotovosti to isté

renitri
5. nov 2012

@elise asi je to tak..zalezi na koho natrafis :D
@martina2001 Chapem...dakujem 🙂

cicuskam3
5. nov 2012

@janulap pocitala som to a 270 dni od uzatvorenia Dnp budem mat na zaciatku mesiaca december a ja uz na Pn som som na rizikovom ale to dostavam z minima cize 200 eur

wingsseven
5. nov 2012

prosím Vás a mate niekto skusenosti s tým, ze ked nemám vychadzky na PN, mozem od lekara poziadať mimoriadne na jeden celý deň vychadzku? proste nejaká rodinna udalosť alebo tak ked potrebujem riešiť.dalujem

miska32
5. nov 2012

Dievcata prosim poradte,ktora sa v dnp vyznate.som zamestnana a naviac som si platila i dnp od 30.1.2012,teda este podla starej upravy,platila som si ju z max. VZ, dnp mi zaniklo k 25.10.2012.pocas platnosti som otehotnela,este v maji 2012,takze ku dnu nastupu na matersku budem v 8mes.ochrannej lehote a teda mala by sa mi vyplacat materska nielen cez zamestnavatela ale i z dnp.ako si mam potom uplatnit matersku z dnp?treba to uplatnit zvlast alebo staci ked uplatnim u zamestnavatela a na socialke si vyhladaju sami ze som v ochrannej lehote alebo treba im tam doniest toez nejake tlacivo? A ku dnu zaniku dnp bolo potrebne im na socialku predlozit nejake potvrdenie o tehptenstve a ze teda v case nastupu na MD budem v ochrannej lehote? Lebo ja som im tam nic nedoniesla, som v tom, ze ked tak, ze to bude stacit potom tesne pred nastupom na MD, ale netusim, ci som nepochybila. Prosim pomozte mi sa v tom zorientovat,ako treba postupovat, aby som o tie peniazky neprisla. Nastup na md mi vychadza na 24.12.2012. Vopred vam dakujem🙂

janka9900
5. nov 2012

@cicuskam3 ahoj, mas aktivne poistenie, mozes ist na MD 6 alebo 8 tyzdnov vopred. presne 6 tyzdnov sa musi ist v ochrannej lehote.
z prace narok mat nebudes, lebo ked si ostala druhykrat tehotna, uz si nebola zamestnana. ale v tvojom pripade to je aj tak jedno, lebo mas dnp z maxima a aj tak by si vacsiu matersku nedostala 😉
ked mas termin 10.2., tak chod 6 tyzdnov vopred, vychadza ti to na 30.12., materska bude max. a este dostanes aj o dva tyzdne dlhsie PN, akokeby si isla 8 tyzdnov vopred 😉

cicuskam3
5. nov 2012

@janka9900 super dakujem ti velmi pekne. Splnenych 270 mat budem. Tak si to vybavim tak. Este raz dakujem

elise
5. nov 2012

@cicuskam3 som si ešte raz pozrela dátum tvojje výpovede a to si dávala tento rok v januári ? ak ano tak nemáš nárok zo zamestnania. nejako mi to ušlo som čitala že si dala teraz výpoved .

cicuskam3
5. nov 2012

@elise ano uz viem ze nemam ale o to mi neslo mne islo hlavne o max matersku z Dnp

martina2001
5. nov 2012

@wingsseven áno môžeš, je na jeho uvážení či ti ju dá

wingsseven
5. nov 2012

@martina2001 dakujem za reakciu

janka9900
5. nov 2012

@vierka987 keby si sa prihlasila na balik v januari, tak by sa ti dnp neratalo z max, ale iba by sa dopocitalo do max. (ratala by sa tvoja hruba mzda plus doplatok z dnp do 1153€). lepsie by bolo, keby si sa na dnp prihlasila az ked ti skonci pracovna zmluva. kedy konci? 31.1.? bolo by lepsie, keby si sa prihlasila na max. balik 1.2. a isla na PN do 7.2., mala by si narok na PN zo zamestnania v ochrannej lehote, z DNP by sa ti ratal max. VZ po 26 tyzdnoch poistenia.... ak nezmenia zakon!
... ale skutocne neviem, ci budes mat narok na PN z DNP hned o den-dva-tri, ked sa prihlasis na balik, ked budes mat ukoncene poistenie zamestnanca. skus to niekde vyzistit 😉 a daj nam prosim vediet, ak to zistis 😉
ak by si narok mala, tak z DNP len z minima (pocas prvych 26 tyzdnov) a z prace z hrubej mzdy z tohto roka...

cicuskam3
5. nov 2012

@janka9900 a este jedna otazku mne sa asi viac oplati ist uz 8 tyzdnov pred MD lebo ja mam PN iba 200 eur a takto by som dostala viac

janka9900
5. nov 2012

@cicuskam3 tebe staci mat splnenych 26 tyzdnov od noveho prihlasenia, do 270 dni sa zaratava aj ukoncene poistenie 😉 ale to ti moze byt tiez jedno 😉 nastup na matersku 30.12. a malo by byt vsetko v poriadku 😉

vierka987
5. nov 2012

@janka9900 este prosim ta,preco je lepsie prihlasit sa na dnp az ked budem nezamestnana,ved potom platim viac ,ako keby som sa prihlasila est epocas prace,ci??? 🙂 🙂 🙂 🙂

janka9900
5. nov 2012

@cicuskam3 matersku budes mat 34 tyzdnov, ci na nu nastupis 6 al. 8 t. vopred, takze neprides o nijake peniaze, akurat za dva tyzdne PN by si dostala este 100€ 😉

miska32
5. nov 2012

@janka9900 janka ahoj, ked to tu tak citam,tak ty si v tom riadne zbehla, vies babam poradit🙂mohla by si prosim aj mne? Mrkni o par riadkov vyssie, nikto mi zatial neodpisal a uz som z toho chaosu okolo dnp zufala.u nas na pobocke nie su panie za oknickami vobec ochotne nieco vysvetlit.......tak ak by si bola taka zlata a poradila aj mne,tak ani nevies,ako ma potesis🙂 si zlata,ze si takto ochotna holkam poradit,takychto ludi je uz dnes velmi malo🙂

cicuskam3
5. nov 2012

@janka9900 Aha tak to ma nenapadlo super dik 😉