Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

janulap
26. okt 2012

@lenka777 skus napisat @janka9900 urcite ti bude vediet poradit presne.Pockaj a datum na pn mas aky?ked sa pytas ci je lepsie od dnes alebo od vcera? 😕

karinkaeich
26. okt 2012

kocky, nemate niektora skusenost s pn z dnp, a sice ze na tej mojej casti (zelenej) mi dr.napisala vychadzky od-do, ale na tej, co som odovzdavala do soc.poist., tam to bolo prazdne? diagnozu mam 047.8 predcasny porod kvoli cukru a tlaku. dakujem

janka9900
26. okt 2012

@lenka777 ahoj, ak si mala dnp pred januarom 2012, mozes byt kludne aj od vcera, ale ak si ho nemala, tak ako pisala jankalup, mozes ist na PN az na 271. den. teda, ked ti dnes poistenie zanika, PN mozes byt az od zajtra 😉

janka9900
26. okt 2012

@karinkaeich ahoj, vychadzky sa maju nahlasovat telefonicky alebo osobne do soc. poistovne. nevedela som o tom, ale vraj je to tak. ked som bola PN, tiez som ich mala iba na zelenom napisane...

saaskia
26. okt 2012

Ahojte, prosim vas ked som so synom na ocr to nemozeme vobec von chodit???? Uz sme tyzden dnu zavrety

karinkaeich
26. okt 2012

@janka9900 to naozaj je taka povinnost? fuuuha, tak to by ma ani nenapadlo, ze tam mam zavolat. pani pri okienku sa ma uz na nic nepytala, a ja, ci je to vsetko, a ona, ze ano, mozte ist 🙂 a co pisem s kockami v inej teme, tak jednu rovno poslala do nejakych inych dveri si to nahlasit a druha, ze tiez nikde nic. tak som z toho ozaj jelen 😨

karinkaeich
26. okt 2012

a ked som dala dnes oznamenie o zacati pn + papier na peniaze, ze pn bude pokracovat aj v dalsom mesiaci, tak cakat uz v novembri alikvotnu cast naroku za 26.10.-31.10.? ci si daju na cas a poslu to spolu az v decembri. jasne, ze este musim do 8-meho zaplatit 🙂

janka9900
26. okt 2012

@karinkaeich ja som o tom tiez nikdy nepocula, ale pisala mi jedna zienka, ze volala na pobocku a povedali jej, ze to musi nahlasit ona sama a dalsie dve baby tiez sestricka poslala nahlasit osobne do sp. ci to je vsade tak neviem 😕 ja som si vychadzky nenahlasovala, lebo som o tom nevedela 😅

janka9900
26. okt 2012

@karinkaeich v novembri by si uz mala mat za tychto par dni 😉

karinkaeich
26. okt 2012

@janka9900 tak teraz neviem, co bude pre mna lepsie. ale asi nahlasit. zeby v pondelok? a poviem, ze len cez vikend som sa to nahodou dozvedela. i ked ja som taka dobra dusa, ze aj ked to nemaju odkial vediet, pre svoj pocit a svedomie budem radsej aj cez vikend doma sediet na ritke. mrzelo by ma, keby mi zamietli peniazky kvoli tomu, a potom este aj matersku

kikusik88
26. okt 2012

@janulap moja vidim ze sa celkom dobre vyznas 🙂 idem po radu. som PN od 1.10 a teraz mi napisal dalsi papier ako prestup mesiaca. no napisal mi tam do 20.11 kedy mam aj kontrolu...ale nastup na MD mam az 26.11 takze neviem ci ma ten tyzden napise na dalsiu PN ci ako??? nemozem ist na MD ani o den skor kilo DNP kedze som uz len v ochr. lehote.... 😕

janka9900
26. okt 2012

@karinkaeich tak si len zavolaj na pobocku, ze ich chces nahlasit 😉

lenka777
26. okt 2012

@janka9900 ďakujem, už som volala aj na sociálku a tam mi to milá pani potvrdila. áno mala som DNP už aj predtým keď som bola tehu s malým takže je to v pohode. som si normálne vydýchla že nemusím zase všetko obiehať.
inak ďakujem krásne za rady žienky.

dnpo
26. okt 2012

@janka9900 este som o tom nepocula ani ja aby vychadzky trebalo hlasit,este som ani raz nic nenahlasovala

renitri
26. okt 2012

Baby som na PN-ke od 24.10, na kontrolu idem 31.10 ale na papieri nemam napisane vychadzky, takze ziadne nemam a nemusim nahlasovat na SP ?

janka9900
26. okt 2012

@dnpo no, ja som o tom tiez pocula prvykrat asi pred 2 tyzdnami 😕 mozno to tak nie je vsade...

janka9900
26. okt 2012

@renitri nemusis 😉

renitri
26. okt 2012

@janka9900 takze ani nemozem ist von, kedze ich tam nemam, ze ?

janka9900
26. okt 2012

@renitri no skor nie, ako ano 😒 si sa s dr. nebavila o vychadzkach?

renitri
26. okt 2012

@janka9900 hmm..nie..nejak som na to nemyslela :( no neva.. budem pekne doma do stredy..stredu pojdem na kontrolu a uvdidi sa ci budem aj dalej doma s vychadzkami abo uz ne..

janka9900
26. okt 2012

@renitri no, radsej bud doma, ved streda nie je daleko 😉

floppy25
26. okt 2012

@domeli ahoj, chcem sa opytat, DNP mi konci 26.10., 24.10. som bola v SP, aby som sa pripoistila na cely balik a aby som nemala prerusene pripoistenie. Som na PN a som tehotna. Na PN by som mala byt az do nastupu na matersku. To som povedala pracovnicke SP a ona mi povedala, aby som datum na prihlasku dala 26. 10. Urobila som dobre? Bude sa mi to ratat ako nepretrzite, ked tu vsade citam, ze je potrebne sa prihlasit na 269. den, co bol v mojom pripade 25. 10. Dakujem velmi pekne za odpoved.

janka9900
26. okt 2012

@floppy25 nevadi, ze si dala 26.10., bude nepretrzite 😉

floppy25
26. okt 2012

@janka9900 potesila si ma, dakujem velmi pekne 🙂

dnpo
26. okt 2012

@janka9900 co ja pamatam stale boli vychadzky napisane len na zelenom tlacive,podla mna je to hlupost aby si si mala hlasit vychadzky na SP

domeli
26. okt 2012

@floppy25 nuž mali by Ti vziať aj ten 270. deň, hoci z ústredia mi prišla odpoveď, že najneskôr na 269. deň je potrebné podať prihlášku.... čo Ty si vlastne splnila - prihlášku si podala v termíne - 24.10. bol predsa 268. deň.

floppy25
26. okt 2012

@domeli prihlasku som sice podala, ale s datumom 26.10.

domeli
26. okt 2012

@saaskia môžete. OČR je iná kapitola ako PN, čo sa týka kontroly. Povedala by som, že cez OČR kontroly nechodia - Ty môžeš ísť normálne vonku, veď zabezpečuješ servis pre dieťa - či nákup, či lekáreň. A ak si s ním sama doma, tak ho doma nenecháš.

domeli
26. okt 2012

@floppy25 no hej, ale dole - dátum vyplnenia tlačiva máš 24.10. a tiež , ak máš kópiu, tak oni Ti ju orazítkovali tou 24-kou. Mne konkrétne z poradne SP odpísali, že pre nepretržitosť je potrebné prihlásiť sa najneskôr 269. dňom, lebo ak sa prihlásim 271. dňom, tak to už nebude nepretržité. Ale o 270. dni nevraveli nič. No písala tu už kočka, ktorej to takto dali, že bude nepretržité aj 270. dňom prihlásenia. Malo by to byť v poriadku. Ale s istotou Ti to nepoviem. Ak, tak tam v pondelok brnkni, nech máš dušičku na pokoji.

floppy25
26. okt 2012

@domeli dakujem velmi pekne za odpoved 🙂