Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

gapa
23. okt 2011

@sjuzan77
pokial ti neuznajú nárok na nemocneské z dnp, tak do nástupu na md.
Už som čítala odpovede z ústredia soc.poistovne o tom, že nie je možné vypísať 2pn s rôznymi dátumami vzniku pn z dôvodu, že z dnp bolo splnených 270dní. To asi je nejaké novšie usmernenie, ktoré možno nie všetky pracovníčky sp ovládajú.

suezana
23. okt 2011

@bapi1 práve som pozrela, moje meno tam nie je 😕 tak je to OK?

bapi1
23. okt 2011

@suezana najistejšie je spýtať sa na pobočke, na internete nemusia byť nahodené všetky mená.

gapa
23. okt 2011

@penelope10
počas poberania rp môžeš čerpať aj nemocneské či ošetrovné z dnp

kisska
23. okt 2011

@suezana bud na stranke socpoist.sk medzi dlznikmi. To, ze mas dlh nevadi dovtedy, kym neziadas o davku. SP niekedy vymaha dlhy aj po niekolkych rokoch a este ti aj napocitaju penale z omeskania.
Zamestnavatel za teba plati povinne nemocenske poistenie, ktore s dobrovolnym nesuvisi.

kisska
23. okt 2011

@sjuzan77 skus skoncit v piatok...a novu od pondelka...alebo ked mas v praci nevycerpanu dovolenku, skus nejaky cas vykryt nou... Alebo sa porad s lekarom, mozno ti poradi.

suezana
23. okt 2011

@kisska a nevieš mi poveedať o čo vlastne išlo? takže to nesúvisí s tým, že by som si teraz išla platiť DNP ? či bude?

sjuzan77
23. okt 2011

@gapa dakujem za radu. uvidim, aka odpoved mi pride, aj ked sa mi to zda trocha prehnane, tvrdit, ze je to spekulativne konanie, kedze v januari som este nemohla vediet, ze v auguste ma lekar vypise na rizikove tehotenstvo 😠 utechou mi je jedine vedomie, ze mam narok na vyssiu matersku, kvoli tomu som si to zacala platit.

sjuzan77
23. okt 2011

@kisska mam dovolenku, rozmyslala som nad tym, ale teraz musim pockat, ake rozhodnutie mi pride. ta pani mi totiz pn zobrala a ze to posiela na presetrenie, takze tam nemozem odovzdat dalsiu pn.

katula77
24. okt 2011

@radkovadanka , tak tym by som si nebola taka ista, ta sprava co udavas je zo stredy, to uz je hodne davno, uvidite ze bude este dusno, sulik jasne povedal ze bude za zrusenie dnp, je to jedna z jeho podmienok za zahlasovanie za rozpocet, teraz ide o to ako vyrata miklos novy rozpocet, ako ho poznam znovu nieco poskrta, lebo mu vypadli peniaze za stavebku, on je schopny o tom osobitne dat hlasovat a nezabudnite, stale maju vacsinu! oni pojde za rozpoctom a toto je podmienka, ja to nevidim velmi ruzovo, radsej si nerobim ziadne iluzie o materskej.

sasena033
24. okt 2011

@katarina104 v novom zakone malo ist na 65%

katarina104
24. okt 2011

@sasena033 aha ok vďaka 🙂 🙂

toxity
24. okt 2011

Ajoj holky,pomozete mi? Platila som si dnp 270dni do februara 2011. Teraz som tehotna,tak som si obnovila dnp 14.10.,a dala som si z maxima. Mam si to platit 26 tyzdnov,ked chcem tu najvyssiu matersku. Lenze doktor ma chce vypisat na rizikove a mam lezat. Mozem ist na pn-ku,ked chcem,abyvmi vysla ta najvyssia materska? Ak ano,mam to platit aj cez pnku? Som na urade prace. Vopred dakujem za rady..

mirkamurko
24. okt 2011

@toxity áno z toho maxima si musíš platiť tých 26 tt,aby ti vznikol nárok a nevadí ked budeš PN.

elian
24. okt 2011

Ahojte prosím o radu....ak si chcem zmeniť výšku VZ z maxima na minimum, môžem tak spraviť až po 6 mesiacoch odkedy som začala platiť z maxima, je to časovo ohraničené?

toxity
24. okt 2011

@mirkamurko dakujem velmi pekne ;).🙂 tak hor sa do platenia 🙂

lin123
24. okt 2011

@elian narok na zmenu vysky VZ je az po polroku,uorbis len zmenu.

lin123
24. okt 2011

@adika11 zaplatit musis tak ci tak, ked uz si prihlasena az kym si nepodas odhlasku...je mozne, ze ti daju nejake penale za omeskane dni, ale nemam s tym skusenost, lepsie sa opytat na poradi soc. poist.

elian
24. okt 2011

@lin123 ďakujem 🙂

alubinka
24. okt 2011

ahojte maminy.. viete mi povedat ako je to teraz s nemocenskym? ja som si chcela zacat platit v oktobri, cize tento mesiac ale kedze sa zacalo spekulovat radsej som to nechala tak.. snazilkovat zaciname niekedy v juli buduceho roku a chcela som uz aj pnku vyuzit z dnp..
co si myslite? oplati sa mi zacat teraz platit, alebo mam radsej pockat do januara?

poisonblu
24. okt 2011

@elian ja som citala, ze sa to robi tak, ze to povodne DNP zrusis a na druhy den zalozis nove s inym VZ....tiez sa to chystam takto urobit, lebo od januara budem asi nezamestnana, tak si chcem platit z maxima

lasto
24. okt 2011

@toxity ja sa do toho veľmi nevyznám, ale moja švagriná si platila maximum a bola týždeň na PN a meterská jej kvôli tomu nevyšla, tak byť tebou radšej si to ešte overím

natalia777
24. okt 2011

ja som dnes tak urobila ze som dnes zrusila jedno lebo som platili min. a hned som si otvorila nove na max. teta s tym nemala ziaden problem 😉 urobila som to v jeden den 😉

jankohrasko
24. okt 2011

@elian zmena sa da po 6 mesiacoch, ale da sa podat "odhlasku" a na dalsi den "prihlasku" s inym VZ

jankohrasko
24. okt 2011

@natalia777 teta bola poucena 😝 😉 gratulujem k babatku 🙂

jankohrasko
24. okt 2011

@alubinka co bude od januara / marca ani srnka netusi.. zalezi od vlady

merilin
24. okt 2011

ahojte, chcem sa opytat, ako je to s odhlasenim dobrovolneho platenia? platim si to od februara 2011, teraz v novembri bude 270 dni. Tehotna ešte niesom :(
Da sa to nejako prerušiť bez rizika, žeby som prišla o tie 270 dni platenia? Kebyze som zistila, ze som tehotna, tak staci tych dalsich 26 tt ako hore pisete? Nechcem zbytocne vyhadzovat peniazky, lebo si teraz staviame domcek.
Dakujem za kazdu radu

sashabb
24. okt 2011

@lasto a koľko mala zaplatených dní? lebo ono stačí že jej chýbal 1 deň a MD z DNP jej neuznajú. PN neovplyvňuje MD, môže byť kludne na PN a potom prestúpiť na MD a bude mať nárok len je potrebné aby bola splnená podmienka 270dní

@merilin 270dní musí byť za 2roky, čiže sa kludne môžeš odhlásiť, a keď zistíš že si tehu sa čo najskôr prihlásiš

stitch30
24. okt 2011

@alubinka Ahoj!Ja som na tom tak isto a riskla som to a už som sa prihlásila, začínam si to platiť od 1.11.Dúfam že to nezrušia .

kisska
24. okt 2011

@suezana zrejme tym, ze si sa chcela znovu prihlasit, si prisla na to, ze si nebola odhlasena a mas tam dlh. Takze k novemu poistnemu by si mala vyplatit aj dlh. Neviem aky si mala vtedy VZ, ale za rok a pol to bude predpokladam aj tak vysoka suma... Urcite poziadaj o splatkovy kalendar a dlh co najskor vyrovnaj.