Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

06lienocka
6. okt 2011

@datanka presne si to vystihla a mali by sme sa vzburiť a nenechat to tak som podobny prípad ako ty neviem čo týmto pan minister sleduje ale asi voličsku zakladnu lebo ciganov bude o par rokov viac ako bielych tak im nech všeko dava z našich dani svinstvo fuj čakam na ten zakon hoci neviem či sa to ma aj schvalovat v oktobri alebo len prerokovavat všetkym buducim maminkam vela zdravia o týžden sa začneme aj my snažit pekny dnik

datanka
6. okt 2011

ved to!a najviac sa mi pacilo,ked som sa pytala,co bude s tymi peniazmi!a zevraj prepadnu v prospech statu! 😲 to som skoro odpadla!budu mat pani ministri na konci roka na 5tisicove premie asi!
jedna pani,co tu radi zo soc.poistovne,mi povedala,ze na konci oktobra sa uz bude vediet!ale potom,nech si ma nezela,napisem mu taky list,ze uvidi!a nielen jemu!do vsetkych novin!budem ho bombardovat "podakovaniami"

06lienocka
6. okt 2011

@datanka ja to tiež nemienim nechat tak ano im na odmeny a darmožračom čo im všetko štat dava tak tým mali by sa zobudit tam hore konečne a prestat podporovat tých od ktorých do štaneho rozpočtu nedostanu ani euro a my mame na to doplatit za vlastne peniaze to je slovensko

katula77
6. okt 2011

baby klud, ved je to poistka ako kazda ina, ked nehavarujete s autom cely rok, tak vam na konci roka peniaze vratia? mna skor stve ze menia podmienky pre existujuce poistky.

bobocka
6. okt 2011

@datanka uz minuly rok to mali schvalovat a nepreslo to.podla mna to ani teraz neprejde.to je hlupost.vsak to ich zlucovanie do balickov a percentualne navysovanie mesacnej platby nema hlavu ani patu.80%slovace by nebolo schopnych si to platit a teda by stat stracal,lebo dobrovolne poistenych ludi by bolo minimum.nesmie to prejst.ja koli tomuto cakam so snazenim sa o miminko.platim si len od 1.8.2011,teda 270dni do konca roka nesplnam ani co by co bolo.a ked mi bubaky prepadnu,tak asi aj ja bordel budem robit.nie som zamestnana a preto si platim z maxima aby mi materska v normalnej vyske vysla.pre mna 190euri je smiesne.akoze vdaka aj za to,ale v reali s tym clovek velmi v obchode nepochodi.eurace sa rozkotulaju riadne rychlo.v porovnani s nakladmi mladej rodiny je 190euri riadna smieska.zatial som teda spatne zaplatila za august a september-teda stovecka uz padla.a kedze aj cely oktober cakam,tak u mna to bude min 150 euri.niekto nad tym mavne rukou,no pre mna je to vela penazi. a ak im ta sprostost prejde,tak to budu peniaze vyhodene do vzduchu a to nie je normalne. 😠 uvidime.ostava nam len cakat.
keby sme sa vzburili ako maminy vtedy koli rp,tak by z toho mozno aj nejake halo bolo 🙂 vtedy to maminkam celkom vyslo 🙂 tym vsak ziadnu iniciatorku zo seba nerobim. 😀 to len tak 😀 😀 😀

06lienocka
6. okt 2011

@bobocka suhlasím ja si tiež platim od 1.augusta tak niečo spravíme keby nahodou ved je nas dosť koho sa to týka ked budeš vediet vysledok daj vediet či to prešlo a kedy sa to ma schvalovat vlastne?nestíham to velmi sledovat len cez tuto diskusiu tak babenky ktorá sa niečo dozviete o termíne rokovania šup sem a potom im dáme vedieť tam hore že s nami nebudu babrat a naše peniaze si nechavat

sevzuz
6. okt 2011

babule, co sa aspon trosku vyznate mam este jednu otazku. svagrinka si zacala toto poistenie platit ani nie pre dalsiu matersku ale preto ze ma dvojrocnu slecnu a svagrinka chcela ist od januara do prace a malu dat do skolky. samozrejme robi u uzasneho sukromnika kde ma na papiery nejakych 350€ v hrubom a tak sa chcela "zabezpecit" ze keby musela ostat na OCR alebo PN nech nejdu uplne na nulu vo vyplate. zacala si platit DNP od 1.6.2011 a teraz nevie co ma robit, ci pokracovat alebo sa na to vykaslat, mna este napadlo ze by si to poistenie mohla nechat ale nezaplatit za september,oktober, pokym nebude jasne v akom stave to je a ked bude iste co a ako schvalili na buduci rok tak tie dva tri mesiace co namala zaplatene doplatit a pekne pokracovat, da sa to tak????
Dakujem

bobocka
6. okt 2011

@06lienocka koncom oktobra vraj.presny datum neviem.myslim,ze uz je dost neskoro nejake halo okolo toho teraz robit.to by sa museli slovenske dnpacky chytro pozviechat.a po schvaleni je uz zbytocne bububu robit.ja len pevne dufamz,e to nejak osetria,ze aj ked im ta sprostost prejde,tak ze tie,co si to uz platitli aspon nejak vykompenzovane mat budu.lebo ak to ozaj v prospech statu prepadne,tak to je riadne svinstvo a zdieranie poctivej slovace.rada by som vsak videla ten navrh zakona.lebo to ich zlucovanie do balickov je podla mna sprostost.vsak o tom to bolo dobre,ze ked chcem poistit to ci ono,tak si to vyberiem a poistim sa. a takto ak budem chciet poistenie danej veci,tak budem platit poistenie aj za dake ine veci,ktore su pre mna nepodstatne,len koli tomu,ze je to sucast balicka. 😠
ja len stale myslim na moju kamaratku,ktora je teraz cerstvo tehu.cca 5tt.plati si od 1.6.2011 z maxima.teda do konca roka 270dni nesplni.peniaze co uz zaplatila by jej podla vsetkeho mali prepadnut.ma doma male dietatko ,na ceste dalsie a riesia teraz otazku noveho byvania,teda kazdy jeden euracik je im dobry. a ona si teraz plati z maxima a to jej ma akoze prepadnut a nakoniec jej ani materska nevyjde??? ona k tomu ako pride teraz??? 😠 😠 😠 nejaka riadne chora hlava s touto zmenou prisla a vobec im nedochadza aky negativny dopad to moze mat pre jednotlivych poistencov.kurnik ako mozu taketo veci robit vlastnym volicom??? takymto stylom velmi dlho pri vlade nebudu 🙄 a budu si moct za to sami. 😠
ale najvacsia sranda by bola keby sme sa tu teraz vsetky riadne rozculovali,no nakoniec by ten novy schvaleny zakon bol lepsi a v konecnom dosledku nam viac vyhovoval 😀 😀 😀 no uvidime ako to nakoniec bude.dlho uz na vysledok cakat nebudeme...

datanka
6. okt 2011

@katula77 ved ano,je to taka ista poistka,ale ide o to,ze si to len tak zrusia a basta.neviem,ci by si toto dovolila urobit nejaka ina poistovna

06lienocka
6. okt 2011

@bobocka tak ak to prejde prepadnu jej peniažky aj mne a mnohým maminkam ktoré si na to odkladali aby niečo z toho mali je to svinstvo a v našom štate každe svinstvo prejde to mi ver ale v kutiku duše tiez verím že to neprejde lebo sa začiname pokúšat o babatko a živit dve detičky z tej almužny a jedneho slabeho platu no neviem ale uvidíme snad to dobre dopadne

katarina104
6. okt 2011

@sashabb ďakujem neviem či to bude možné ale skúsim to 🙂

datanka
6. okt 2011

@bobocka co som ja citala ten zakon co schvalovali min,rok,tak tam nesli takto tvrdo po zruseni DNP,zrusit sa malo len pre dochodcov a to aj schvalili a nejake viac menej nie moc extremne zmeny ako co teraz chystaju!no ved uvidime,som s toho na nervy.... ☹ 😒

katulikzlatulik
6. okt 2011

TAK TOTO JE SEN!!! Kedze mam 2 deticky nestiham sledovat spravy a vobec som nevedela, ze DNP idu zrusit! TO NEMYSLIA VAZNE!!!! Sa mi pacilo ako napisala :datanka: ze najprv pan super minister radil ako DNP sa poistit a teraz to vsetko zrusi... ten stat asi naozaj chce, aby tu zili sami cigani!!!! Na nich beru vsetci ohlad, ale na nas nik 😒 ☹

czechzuzanaba
6. okt 2011

@katulikzlatulik kliiid, zatim nic zrusene neni 😉

bobocka
6. okt 2011

@datanka vies ,ale mne nede do hlavy preco to tak strasne rusit chcu.nemozu predsa vedome rusit nieco,co bude mat sakra negativny dosah na poistencov.dobrovolnych poistencov.vsak toto je dobrovolne poistenie.nie povinne.a pokial narobia take zmeny,ze si dobrovolne poistenie poriadne nik nedovoli,tak nebudu mat poistencov.to uz len ako im prospeje??? nechapem tomu ich zmyslaniu 😕

06lienocka
6. okt 2011

@katulikzlatulik vidíš a mlčí sa o tom len raz v novinach napíšu vysledok a my budeme ticho keby chceli zobrrat ciganom len jedno euro tí by im dali to sa neodvážia

jarabica123
6. okt 2011

Ach babulky je mi z toho vsetkeho do revu, tiez si cerpam teraz dovolenku z prace, a od buduceho mesiaca idem na PNku, pretoze pracujem na rizikovom pracovisku v zdravotnictve. A asi ma slahne, ked nedostanem ani cent za to, ze som si viac ako rok platila DNP. Ved ako ma z toho vyzit zena a este ta, ktora ma doma dalsie deturence. Na co sme si to platili?? Aby nam peniaze vyleteli do vzduchu?? Nemam slov, ziadnej spravodlivosti na tomto svete neverim.

datanka
6. okt 2011

@bobocka to nechapem ani ja,asi im staci,ked su zamestnanci povinne poisteny,to ide tiez do statnej kasy,neviem.ale chcu to nechat pre nezamestnanych...lebo ze nie su povinne poisteni,tak sa mozu dobrovolne!a to je co za debilina?a s coho si ten nezamestnany to poistenie ma platit?

datanka
6. okt 2011

@jarabica123 tebe to este vyplatia,ak sa das tento rok na pn,lebo mas splnenu podmienku 270dni do konca roka,teda aj ked to zrusia,ty este mozes brat pn vysoku z DNPa ak si tehotna,chod z pn rovno na matersku,mas tam nejaku ochrannu lehotu 8mes.,takze ak porodis do konca augusta 2112 tak mas tu matersku este z DNP.

datanka
6. okt 2011

a veru,vela ludi o tom ani nevie,ze je tento navrh uz odobreny vladou,posunuty uz do nejakeho druheho citania na schvalenie.oni o tom nic nepisu,ani neinformuju,ze je nieco take navrhovane!len ti proste 2mes.pred zrusenim oznamia,ze sa rozhodli to zrusit a od januara dovi....nikoho nazor ich nezaujima,ty do toho ani nemozes nijako zasiahnut,rozhodnu sa sami 😠

denus
6. okt 2011

Ja si myslim ze oni to schvalia pretoze nikto sa ani neozval nestrajkoval nepisal peticie ako to je v nasom state teraz bezne.....Ja som tiez z toho sklamana pretoze termin porodu mam na 2.4 a DNP max. si platim od maja....takze luftom vyhodenenpeniaze...Keby aspon nam vratili tie peniaze ktore sme tam dali....Na matky s detmi sa v tomto state absolutne nemysli...

sashabb
6. okt 2011

@bobocka vies ,ale mne nede do hlavy preco to tak strasne rusit chcu.nemozu predsa vedome rusit nieco,co bude mat sakra negativny dosah na poistencov.dobrovolnych poistencov.vsak toto je dobrovolne poistenie.nie povinne.a pokial narobia take zmeny,ze si dobrovolne poistenie poriadne nik nedovoli,tak nebudu mat poistencov.to uz len ako im prospeje??? nechapem tomu ich zmyslaniu
---------------------------
Tak ja to aj chápem, si zober že platíš "len" 50€ mesačne potom máš MD cez 600€ mesačne. Tak si zober kolko do toho dáš a kolko dostaneš. Potom sa ani nečudujem, že im DNP vadí a chcú ho zrušiť 😕

snehulienka
6. okt 2011

mali by to zrusit len pre tych co uz su nejako poisteni...pre tych co nie su - ako buduce matky by to mohli nechat. podme do ulic...

denus
6. okt 2011

a este jedna vec ked im to tak straaaaaaaaaaasne vadi a chcu to zrusit tak nech rusia len novych poistencoch, ktory do toho vstupia od 1.1.2012 a ostatny ked si zacnu platit v roku 2011 aj napr. v decembri ale stale platili stare pravidla tak nech idu po starom. Ja som do nieco vstupovala a oni menia pravidla pocas "hry".

datanka
6. okt 2011

@snehulienka vsetci zamestnani su poisteni,nie?povinne myslim...tak to maju nechat len pre nezamestnanych?

datanka
6. okt 2011

@sashabb ved ano,ale aspon takto mohol stat pomoct matkam na materskej,keby to teda platilo aspon pocas materskej a zrusili pn,alebo ja neviem...zachvilu to tu bude ako v japonsku!tam nemas ziadny prispevok pri narodeni,ziadnu matersku,ani rodicovsky a za klasicky porod platis 5000eur!tak tam je dieta naozaj luxus! 😎

jajuuus
6. okt 2011

@datanka no neviem, či je v Japonsku dieťa luxus... veď ich v r. 2009 bolo viac ako 127,5 milióna!!! 😀

jarabica123
6. okt 2011

@datanka Dakujem velmi pekne za odpoved, lebo mam v tom zmatok🙂)

datanka
6. okt 2011

@jajuuus no ved,citala som to v nejakom mamickovskom casaku,co si nejaka slovenka zobrala japonca,tak tam opisovala,ako sa tam zije!nemylis si to s cinou? 😀 sice to je asi jedno,ich je vsetkych ako ryze! 😀

skvele
6. okt 2011

ahojte, tak o tom zruseni DNP som doposial nic nepocula a len vyvalujem oci ako to tu citam. Ja si platim tiez DNP, momentalne som PN a na konci decembra idem na matersku. Ale velmi by ma mrzelo, keby to zrusili, este som rozmyslala, ze si to potom ponechat kvoli osetrovackam, uvidime ...