Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

lubica69
1. mar 2010

Pokiaľ nebudeš mať splnenú podmienku pri nástupe na MD čaká sa na deň pôrodu Ja som musela potom prísť na sociálku s rodným listom dieťatka a vyplacalo sa mi to spätne

lubica69
1. mar 2010

Blog na strane 94 naštudovaný Všetko vyjasnené Ďakujeme gapa

ivana899
1. mar 2010

no super, dakujem ti velmi pekne, moc si mi pomohla 🙂

zuzin78
1. mar 2010

ahojte holky, mozete mi prosim poradit.
chceli by sme druhe babatko niekedy v maji -juni , a chcela by som si zacat platit DNP z maxima. . staci ,ked si zacnem DNP platit v aprili,alebo si ho mam zacat platit skor? dakujem za odpoved.

lubica69
1. mar 2010

zuzin tak aby ti vydalo do dňa pôrodu 270 dní Odporúčam tak cca 2 mesiace pred otehotnením🙂

marike
1. mar 2010

gapa,ďakujem Ti za rady
🙂

gapa
1. mar 2010

🙂 😵

mnatasa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzin78
2. mar 2010

dakujem lubica 🙂
mnatasa mne povedali, ze to mozem aj postou poslat,ale ja to pojdem dat osobne....

gapa
2. mar 2010

mnatasa,
môže aj manžel, len to musíš mať podpísané. A nech dá na kopii potvrdiť prevzatie. Dátum vzniku NP môže byť najskôr den, kedy prihlášku prinesieš, nie skorší. Niekde ale dávajú podpisovať aj poučenie, či také niečo, tak neviem, ako to je vo vašej pobočke.

mnatasa
2. mar 2010

ano dali mi aj vyhlasenie aj to mam doma

marianne
2. mar 2010

Zdravim vsetky a chcela by som sa spytat, dufam ze mi niektora poradite.Som SZOC(nulovy obrat) a zaroven zamestnankyna.Moja otazka znie, ci si musim platit nemocenske ak chcem v najblizsom obdobi dalsie babo pre ziskanie materskeho.A dalej som sa docitala; "Podnikatelka a zaroven zamestnankyna ktora si plati nemocenske z oboch cinnosti, ma narok na cepanie materskeho z oboch poisteni."Cize mam si zacat plati DNP z maxima aby mi vyslo tych 270dni a dostanem dve materske?

luna22
3. mar 2010

Gapa, veľmi pekne ťa prosím, aby si sa na toto kukla, už som raz písala, len som to zle napísala. Termín pôrodu mám 27,9 a nastup na matersku 16.8 Od septembra 2009 som na trvalo zamestnaná, predtým som bola 6 mesiacov nezamestanná a predtým som v kuse robila. DNP si platím od 25,1 mám narok na vyšiu matersku? Či len zbytočne si to platím? A DPN sa dáva aj keď pôjdem na PN? A odkedy by mi to platilo? Alebo aj na očerku mi to platí? Ďakujem

martinex
3. mar 2010

marianne dve materske uricte nedostanes...to sa ti len spocitava vymeriavaci zaklad z obchod prijmov..

ja by som potrebola poradit,od tych co uz DNP platite. ked platite udavate len konst.symbol ktory vam dali ci aj niekde to identifikacne cislo?

ivana899
3. mar 2010

martinex, identifikacne cislo je vlastne variabilny symbol. konstantny symbol ma kazdy rovnaky;)

martinex
3. mar 2010

ivana dik.... to som potrebovala vediet 😉

ivana899
3. mar 2010

nz 😉

gapa
3. mar 2010

luna,
ako zbežne pozerám, ak si mala predtým PPč.1 napr. od 2008 do 28.2.20009 a DNP máš od 25.1.2010, t.j. medzere nie je viac ako 14meisacov, tak nárok budeš mať aj z DNP, aj ked do uplynutia 26týždov od 25.1.2010 len z aktuálneho minima 319,58eur. Platí to PN a aj pre očr. Pri nástupe na MD by už mala byť podmienka 26splnená (do dna pred nástupom na MD), takže materské nebude z minima ale zo skutočného VZ v obd. sep.2009-31.12.09. Ale to som už asi rátala, resp. ak nie, tak si prerátaj.

smolka
3. mar 2010

Ahojte baby,
mozno sa budem opakovat ak ano tam mi prosim zaslite link (na kt. stranu sa mam preklikat,lebo nestiham si vsetky strany precitat).
Som studentkou VS - 5roc. a od tohto mesiaca by som si chcela platit DNP najvyssiu moznu ciastku,. Prosim Vas na socialke si mam aky dokument pytat? a mam to tam hned vyplnit, alebo sa to odosiela niekam vyplnene?
Este sa chcem opytat kedze som studentkou a nepracovala som, tu najvyssiu ciastku ktoru chcem platit pri DNP mam tam ja vpisat, alebo mi to tam vpise uradnicka?
Dik moc za info! 🙂

zuzanaca
3. mar 2010

smolka....na sociálke vypíšeš registračný formulár, maximálny VZ je suma: 1084,55 eur - stačí odovzdat - nič viac. 🙂

smolka
3. mar 2010

zuzanaca
ahoj, to je mesacne tych 45 eur? (dufam,ze som netresla somarinu) 😒

zuzanaca
3. mar 2010

47,72 eur 😉

nikaup
4. mar 2010

Prosím poradte, som studentka a zistila som ze som v 4 tyždni tehotenstva.Je možné že keby som sa teraz dala DNP mala by som nárok na materskú????

lubica69
4. mar 2010

nikaup ak splníš 270 dní z DNP do dňa pôrodu

ivka000
7. mar 2010

ahojte chcem sa spýtať ak mám splnenú podmienku 270 dní dnp platené z maxima budem mať nárok aj na zvýšenú maródku ak do pôrodu budem maródovať bolo by to asi 3 mesiace do pôrodu a treba si to platiť do pôrodu alebo to môžem zrušiť?
ďakujem za odpoveď 🙂

ivin
7. mar 2010

ahojte, uz tu padla taka otazocka len som nenasla odpoved alebo som ju prehliadla: ako dlho by som dostavala tu vyssiu matersku? pol roka tak ako normalne alebo stale? pocula som ze stale len sa mi to nezda. dnp si este neplatim ale chcem si to vybavit kedze by som chcela v auguste znova otehotniet. Dakujem za odpoved

gapa
7. mar 2010

ivin,
po celý čas materskej, t.j. max. 28 resp. 37týždnov.

ivin
7. mar 2010

gapa, dakujem

eviksk
7. mar 2010

Ahojte!
Potrebovala by som poradit mozem si platit DNP aj ked pracujem v zahranici? Tak za 2 roky planujeme babo tak zistujem co by sa dalo urobit ked sa vratim na Slovensko a pojdem na matersku. Vopted dakujem za odpovet.

ivana899
8. mar 2010

ivka000,
mas narok na zvysenu marodku. dnp si ale nerus. pocas pn a materskej sa neplati, ale si stale poistena. ked si ho budes chciet zrusit, tak najlepsie az po materskej;)