Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

tara2
7. mar 2011

ja som mala tiez dobry zazitok so SP - poslala som im prihlasku na DNP postou a ked som im tam volala, ze ci to tam maju tak mi povedali, ze nic im neprislo, tak som im bola odovzdat osobne dalsiu do podatelne a ked som o par dni volala, ze chcem zaplatit poistne tak to tam zase nemali!!! Vtedy som bola taka vytocena a znechutena, ze som na to uz kaslala a nejako som pozabudla si poslat dalsiu prihlasku. Toto bolo v maji a v auguste som zistila, ze som tehotna a ze uz nema moc zmysel sa poistovat resp. bolo by to ltt a ani by to nemuselo vyjst a ja by som platila zbytocne, tak som sa zmierila s tym, ze DNP mat nebudem. No a 15. oktobra mi prisiel mail zo SP, ze nemam zaplatene poistne za par mesiacov 😅 , tak som tam volala, ze co to ma byt a pani mi povedala, ze citujem: "Vasu prihlasku mala veduca v sufliku a zabudla ju tam" 😕 😲 . Nastastie mi povedali, ze ked doplatim poistne, tak ma zaregistruju s datum co bol na ziadosti... takze odvtedy si vsetky papiere fotim a davam vzdy aj potvrdit prevzatie...

obedwix
7. mar 2011

@tara2 no tak predpokladam že ty si nedoplatok vyrovnala s obrovskou radostou 😀

tara2
7. mar 2011

@obedwix - hej hej, celkom ma to potesilo 😀

obedwix
7. mar 2011

@tara2 si to vyhrala...len sa cudujem že sa tetušky priznali

katka888
7. mar 2011

@tara2
šikulka 🙂 a držím palčeky

katka888
7. mar 2011

@obedwix
ja si myslim, ze je chvalitebne, ze sa priznali ... kiez by si z nich brali aj inde priklad... myslim, priznat si chybu a napravit ju

obedwix
7. mar 2011

@katka888 ved prave to mi je divne...maloktore uradničky si priznaju chybu a snazia sa ju napravit...ale to je jedno hlavne že to tare pomohlo

tara2
7. mar 2011

@obedwix - asi preto, ze som tam mala uz zaevidovany nedoplatok, za tie mesiace sa dlh nazbieral...

tara2
7. mar 2011

ja som tiez zostala prekvapena, ze sa priznali...ale tak dobri ludia este ziju 🙂

sssimi
7. mar 2011

Ahojte kočky.
Potrebujem poradiť. Chcem si žačať platiť maximálne DNP (asi od augusta). Som na materskej, pracovný pomer mi stále trvá. Budúci rok mi končí materská, ale rada by som hneď nabehla na druhú, čiže by som chcela otehotnieť ešte pred tým než mi táto skončí a hneď nabehla na PN. A teda ma zaujíma:
Ak si budem platiť DNP mám nárok na PN z DNP a následne aj na maximálnu materskú?
Koľko to musím minimálne platiť?

rivatha
7. mar 2011

Ahojte! Ja by som sa chcela spytat tych, co sa prihlasovali, aky VZ treba pisat do reg.formulara. Rozdiel od mojho VZ do maxima 1166?

katka888
7. mar 2011
rivatha
7. mar 2011

@katka888 Dik 🙂

anelisa
8. mar 2011

Ahojte, od 1.10.2010 si platim maximum. Momentalne som na PN z minima, lebo neuplynulo 26 tyzdnov. Od ktoreho dna najskor si mozem dat novu PN-ku, aby mi vyslo maximum? (Uz som to pocitala, len si to chcem overit, ze ako to vyjde Vam 😉 aby som sa neoklamala). Dakujem

sebastianela
8. mar 2011

ahojte baby.mozem si zacat platit dnp, ak poberam rodicak a v blizkej dobe planujeme druhe? v decembri mi konci rodicak a neviem, ci mi budu ratat matersku z predosleho zamestnania, alebo aj z dnp? ci to ma zmysel, si to zacat platit? dakujem

maruska22
8. mar 2011

@sebastianela ahoj...som v podobnej situácii ako ty...tiez poberam roicovský a plánujeme druhé bábo...ja som si DNP zacala platit od nového roka, lebo pred porodom som zárabala len minimum, takze prvá materská bola o nicom 😠 neviem aký si mala predtým príjem...ak si mala dobrý príjem, tka sa ti dnp neoplatí platit, lebo aj druhá materská by sa ti mala rátat z predoslého príjmu...

tinara23
8. mar 2011

@anelisa podľa môjho prepočtu ti 26 tt uplynie 1.4.2011, takže po tomto dátume by si mala mať z maxima

tinara23
8. mar 2011

@sebastianela ahoj, ak si stále v PP, tak materské ti budú rátať z pravdepodobného vymeriavacieho základu. Záleží aký si mala pred tým príjem. Maximálny VZ pre DNP je 1116 a min. 329 eur. Takže v tomto rozmedzí sa môžeš poistiť.

sebastianela
8. mar 2011

@maruska22 dakujem za odpoved. takze ked si to zacnem platit, tak sa mi bude ratat z dnp? no nemala som najlepsiu matersku.☹

anelisa
8. mar 2011

@tinara23 dakujem 🙂 aj mne to tak vyslo, tak dufam, ze sme dobre pocitali 🙂
A drzim palce, nech aj Ty uz mas co najskor dovod cerpat DNP 😵

maruska22
8. mar 2011

@sebastianela tak v tom prípade sa ti to urcite oplati platit, ja som nastastie v Socialnej poistovni natrafila na milu pani, ktorá mi to vsetko ochotne povysvetlovala, vypocitala...ja si platim mesacne vyse 49 €, teda tu maximálnu ciastku

sebastianela
8. mar 2011

dakujem velmi pekne. pojdem sa tam opytat. dufam, ze vsetko dobre dopadne a budem uz aj ja coskoro tehulka🙂

vati
8. mar 2011

deninka14,Dakujem,a to budem dostavat tych 300eur spolu s tym rodicovskym alebo budem dostavat to dobrovolne 300+190 rodicovskeho.

bapi1
8. mar 2011

@tara2 Tú šuflíkovú metódu používajú tuším stále. Ja mám tiež podobnú skúsenosť so SP keď som bola na PN (riziková tehotnosť) zo zamestnania. Keď som tam volala 1x či majú moju PN, tak mi bolo povedané, že im ešte neprišla, keď som volala na ďalší deň, taktiež ešte v pošte nebola, keď som volala na 5. deň tak ešte stále nič a na 7. deň mi bolo povedané, že bola v šuflíku už niekoľko dní. Takže niet sa čomu čudovať. 😖

tara2
8. mar 2011

@vati - ked dostavas materske tak na rodicovsky prispevok uz nemas pravo, bud poberas jedno alebo druhe

tara2
8. mar 2011

@bapi1 - tak to bude asi oblubena vyhovorka 😀

vati
8. mar 2011

tara2 dakujem za odpoved a to budem uz dostavat s pridavkami ci nie

mima595
8. mar 2011

@kendy241 - ako si dopadla? vybavila si nieco?

kendy241
8. mar 2011

@mima595 zatial nie, mam na SP jednu kamosku, tak sa mi ma na to zajtra pozriet. zevraj tam zaskrtnut nebolo treba nic, len na prvej strane PN malo byt uvedene DNPO a to som mala. takze to vyzera, ze marodka niekomu ostala lezat na stole. tak dufam, ze sa najde a prehodnotia to. teraz lutujem, ze som si marodku neprefotila a nedala potvrdit, ze som ju odovzdala 😒

anib
8. mar 2011

@anelisa ahojte, tak toto bola pre mna novinka,ze ked nevyjde na zaciatku pn tych 26t,zaplatených,co pise anelisa,tak sa potom postupuje ako? ze dr vystavi novu pn,na tu istu diagnozu a pn bude,pokial je splnenych tych 26tyzdnov nem.poistenia maximum??? 😕