Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

lucia563
16. dec 2011

@z.vrablova vyplacaju to cca okolo 18teho v mesiaci, mne prisli dnes prasule...podla toho, ako pada datum 🙂

silvinka666
16. dec 2011

@oskvarka mne sa zda baby, ze oni to budu brat ako nepretrzite len teraz medzi 31.1 a 1,2.... inak napriklad v lete, to uz nebudu pokladat za nepretrzite, a preto sa tam pravdepodobne strati tych 26 tyzdnov... aspon nikde o tom nepisu, iba o tom februari... no ved uvidime... povedal slepy 😕

tita201
16. dec 2011

@z.vrablova pride ti 20 teho ale ked to vychadza na vykend tak zviknu prisť 18 teho aspoň mne tak chodia na učet

tita201
16. dec 2011

@mirkave nebude židen ja som z oboma chlapcami bola na PN Rizikove od 4 mesiaca a jeden den my lekarka ukončila PN a vypisal ma od druheho dňa na matersku samozrejme som sa dala vypisať 6 tyždnou pred porodom aby som mala dlhšie matersku na socialnu poistovnu som odniesla ukončenie marodky a vyisanu matersku zabila som dva muchy jednou ranou

z.vrablova
16. dec 2011

@lucia563 ... dakujem, prave mi prisli peniazky na ucet... 😉

tita201
16. dec 2011

@silvinka666 ja som pisala do soocialnej poistovne a napisala som že mi materska konči 21 februara a že čo dalej ak chcem pokračovať v poisteni a ona mi odisala že do 29 februara sa da spätne poistiť k datumu 1.2.2012 a potom sa to bude brať ako nepretržite poistenie a tym padom sa bude počitať aj predchadzajuce poistenia a hnd ma napadlo že zaplatiť mesiac z minima a kto platil z maxima a neplanuje tehotenstvo tak na dlhodobu PN a potom sa odhlasiť

ywushaaa
16. dec 2011

ahoj žienky...má z Vás niekto skúsenosť v čr so zdravot.poistením?teraz mám namysli komečné poistenie,pre cudzincov,žijem tu už 5.rok,a prisla som o pracu a tým pádom aj o zdrav.poistenie vo Vzp.chcem sa komerčne poisteitz,ale neviem ci je potreba mat aj prechodný pobyt vybavený? dakuejm za kazdu radu 😀

tita201
16. dec 2011

hned som išla kuknuť a mne materska ešte neprišla vam chodi na učet ved je dnes 16 teho a mne chodia 18 až 20

ellicek
16. dec 2011

ahojte baby, potrebujem poradiť... som zamestnaná, na RD a planujem ďalšie bábo, ak sa prihlásim do 1.2.2012 na DVNP, budem platiť 270dní bez prerušenia z maxima a za tú dobu sa mi podarí otehotnieť mám naň nárok? a keď budem na PN na rizikovom vtedy som oslobodená od platenia, či až na MD? som z toho trochu domýlená 😉 diki

salvinka
16. dec 2011

baby, ja som sa konecne dozvedela odpoved na moju otazku 🙂 🙂 🙂 mozno sa niektorej z vas hodi, tak posuvam dalej

V prípade, ak Vám dobrovoľné nemocenské poistenie zanikne zo zákona k 26.9.2012 a od nasledujúceho dňa po zániku tohto poistenie sa prihlásite na tzv. komplexné dobrovoľné poistenie, Vaše nemocenské poistenie sa bude považovať za nepretržité.

S pozdravom

Lucia Režňáková
Informačno-poradenské centrum
odborný poradca

tita201
16. dec 2011

@ellicek naPN si oslobodena od platenia a aj na materskej

tita201
16. dec 2011

@salvinka to je asi pre mamičky na materskej dobre som to pochopila?

ellicek
16. dec 2011

@tita201 ale až keď mám splatených 270 dni a som PN som oslobodená?

deni032
16. dec 2011

Babenky pomóóóc!Práve som teraz zistila, že som tehotná, po roku snaženia, ešte to nikto nevie.Bola som do novembra na RD, teraz som nezamestnaná.Platila som si DNP od minulého decembra do augusta z maxima,od septembra do teraz z minima bez prerušenia.Takže podla toho čo píšete, chápem správne,že by som sa do Vianoc dala ešte vypísať na celé tehotenstvo a budem dostávať PN a potom aj materskú z akej sumy? z minulého roka z toho jedného mesiaca decembra čo som si platila z maxima alebo mi to spriemerujú z tohto roka?Chápem to správne, že Mihálov zákon ma ešte nezastihne? Ďakujem

salvinka
16. dec 2011

@tita201 to je pre vsetky tie, ktore si to zacnu platit este do 1.2.2012..

standa82
16. dec 2011

Nechce sa mi teraz čítať po strašne dlhej dobe Vaše príspevky. Môže mi niektorá ochotná duša povedať čo bude od 1.1.2012 v DNP nové? Niečo som postrehla o komplexnom poistení. Takže ak si ja neustále platím do DNP, od 1.1. mám vykonať zmenu a prihlásiť sa na komplexné poistenie v DNP? Zrušiť to nechcem. Aká bude minim. suma na platenie? Ďakujem

evulilik
16. dec 2011

@maruska22 ďakujem tak to by potešilo .. 😵

tita201
16. dec 2011

@ellicek jasne najprv musiš splniť podmienku 270 dni zaplatenych inač ti nevznika narok na davku ked zaplatiš 270 dni a 271 budeš na PN tak už neplatiš to iste plati počas materskej ked ju poberaš tak si neplatiš nemocenske a dvochodkove plati za teba štat ja ked som šla na PN dajme tomu 9 maja tak som zaplatila za cely mesiac a potom som požiadala o vratenie preplatku na poistnom aby som si bola ista.

sssimi
16. dec 2011

@standa82 zmena nastáva k 1. februáru, tam ti automaticky DNP zaniká a ty sa musíš do 7 dní nanovo prihlásiť.

ixi
16. dec 2011

ahojte ja som na pn platim si dnp od augusta budem mat narok na matersku z dnp? a treba sa mi dakde zasa prihlasit? ja som z toho jelen 🙄

lubkasungirl
16. dec 2011

@salvinka no toto sa mi vôbec nezda - Navratilova tvrdi opak na HNonline...

salvinka
16. dec 2011

@lubkasungirl pisala som na poradnu socialne poistovne, kontakt je na ich webstranke

lubkasungirl
16. dec 2011

@salvinka ja viem,len je to divne..

mirkave
16. dec 2011

@ixi ty budes normalne platit dnp az do 270 dni.potom ti to zanikne a budes ako tehulka v ochrannej dobe. materska ti bude pocitana z dnp.ak splnis podmienku 270 dni a das sa potom vypisat na pn,tak aj pn by ti bola pocitana z dnp.

darinkazv
16. dec 2011

ahojte, tak neviem, či to bude pre vás novinka, ale tak dnes prezident podpísal 😒 mňa sa to už síce nedotkne, ja budem mať materskú z maxima, len mi je ľúto tých, ktoré prídu takto o peniažky a nezískajú nič ☹

rybenka79
16. dec 2011

ahojte, poctivo vas citam teraz spatne niekolko stran a aj tak vas chcem poprosit o radu, resp. nasmerovanie: mne 270 dni uplynie 15.januara, sice narok na matersku mi nevznikne nakolko rodit budem este tento rok....avsak planovala som to neskor vyuzit ci uz na OCR alebo na PNku. Budem to moct? mam sa hned dat na PN ako budem mat 271 dni a dlhodobo?
prosim poradte mi, uz som dost tam zaplatila aby mi to len tak prepadlo... kazde euro treba. Dakujem holky!!!!

ixi
16. dec 2011

@mirkave dakujem takze nikde sa nemusim hlasit normalne platim dalej hej?

verushkokav
16. dec 2011

@darinkazv Ahoj Darinka a nevieš ako to bude s PN, po ukončení mazerskej, ja idem na materskú v pondelok takže tiež mám pokoj - ale čo medzi tým ? jedine mi je jasné , že po 1.2. mi dnp zanikne - to sa mám zase prihlásiť ? prakticky počas materskej by som t nemala platiť - a ked mi skončí materská v auguste PN mi vyplatia, alebo od 1.2:.ráatajú nových 270 dní ,,,,,, dikes

verushkokav
16. dec 2011

@rybenka79 ahoj, po tomto pátram aj ja všade po nete ....... no som zvedavá či sa dočkáme odpovede ....

darinkazv
16. dec 2011

@verushkokav ja by som skôr povedala, že sa prihlás k 1.2. na tú trojkombináciu, počas materskej neplatíš poistné aj tak. keďže sa prihlásiš k 1.2., ráta sa to ako nepretržité poistenie, takže po skončení materskej by ti mali PN vyplácať. len neviem, do koľkých dní sa tam budeš musieť potom na PNku hodiť, či nie hneď na druhý deň po skončení MD.