Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

tannia87
6. dec 2011

Baby prosim poradte niektora platim si dnp od 14jula dnes som zstila ze som tehu ako to etraz bude budem mat anrok na vyssiu amtersku ci nie som zivnostnik siom z toho zmetena 😉 🙂

bobocka
6. dec 2011

@tannia87 stastna to zena.doplatis si 270dni a matersku mat budes 🙂 gratulujem 🙂 mnohe z nas by sme s tebou hned menili 🙂

anina3
6. dec 2011

@bubinko83 anooo, uz som si vsimla... aj tak diky 🙂

tannia87
6. dec 2011

jaj aj ja som stastna ale entesim s apredcasne sice som 24dc test mal ducha takeho silnejsieho ale teplota tiez stale hore zajtra uvidim dalsi testik ale toto ma stve ze nas ukracuju ja si platim 30e mesacne ked si to zvysim pomoze my to este ci nie

milena35
6. dec 2011

@tannia87 ja by som si zvysila.. prajem.nech ciarocka zajtra uz je riadne viditelna.....

tannia87
6. dec 2011

@milena35 dakujem dufam ze sa nic neskomplikuje strasne sa tesim 🙂 🙂

milena35
6. dec 2011

@tannia87 jaj keby som nemala na krku 40tku..mala by som aj dalsie dietatko......aj bez dnp.... 🙂 🙂

katkarv
6. dec 2011

@milena35 a mozem sa spytat bola si aj DPN poistena?Kezde si bola PN tak to nemalo vplyv na vysku materskej?Ked si bola PN tak si si DPN neplatila ze?

tannia87
6. dec 2011

@milena35 no ja mam 24 takze akuratny cas wed ked dnp nebude nebude dietatko sme planovali ci bez ci s dnp 🙂 🙂

gerdusha
6. dec 2011

baby,

mam uz davno zaplatenych 270 dni, ma vyznam si to platit do toho februara alebo kaslat na to a zrusit to?

milena35
6. dec 2011

@katkarv Katka ja som z dnp este nikdy nic necerpala.az teraz mam ocr...u mn anebolo preco mala som 1060 v hrubom....pn ..nema vplyv na vysku materskej..potrebujes mat 270 dni zaplatenych vcas.....pocas peen dnp neplatis...ak cerpas z dnp

renata1973
6. dec 2011

@milena35 to znamená, že treba sa odhlásiť a prihlásiť, alebo nechať zaniknúť k 1.2.2012? Prosím ťa o odpoveď. 😉

milena35
6. dec 2011

@renata1973 nechat zaniknut.....a do konca feb..sa opat prihlasit na balik poistenia 🙂

milena35
6. dec 2011

@gerdusha vuzit pn ocr...potom sa rozhodnes

renata1973
6. dec 2011

@milena35 ďakujem za odpoveď si zlatá že nám tu radíš, ale ten balík pre mňa neprichádza za takú cenu do úvahy, lebo aj tých 50 € sme mali čo robiť. Inak ešte budem mohla do 270 dní čerpať očr alebo pn?, pýtam sa len preto lebo ten zákon porozumieť je fakt na školenie.

milena35
6. dec 2011

@renata1973 z dnp mozes ist na peen ocer..po splneni 270 dni...iba ak by bol ukonceny pp...tam je narok po 26t lebo sa doby poistenia spocitaju...

renata1973
6. dec 2011

@milena35 škoda Radičová vedela, prečo to neprešlo cez vládu, aby ostala čistá ale smer ma trochu sklamal, lebo sa zdržali. Mohli aspoň byť proti. Ani po voľbách sa to už podľa mňa neobnoví v takom rozsahu ako to bolo teraz. 🙄 😢 😢

gabina23
6. dec 2011

@milena35 ahojky môžem sa niečo spýtať? tannia87 napísala že si DNP platí od 14 júla a že si chce zmeniť VZ na maximum... ale keď si ho zmení nestihne platiť 26 týždnov pretože aj keď si bude môcť doplatiť 270 dní tých 26 týždnov bude mať neskôr... neviem či ma chápeš :D ale ja som podobný prípad ako ona.. len som zamestnaná. Ide o to že ak nebude mať platených 26 týždnov nepretržite z maxima budú jej materskú vypočítavať z minima nie?

timea777
6. dec 2011

PROSÍM POTREBUJEM PORADIŤ! Ako je to v mojom prípade ak som poberala podporu??? Nakoľko som čítala, že súbeh nemocenského a dávky v nezamestnanosti nie je možný. A neviem čo to pre mňa znamená??? Podporu som poberala 6 mesiacov, už nepoberám.
DNP si platím:
15.12.2010-31.04.2011-z rozdielu (bola som zamestnaná),
Nové DNP od 01.05.2011-stále platím MAX(nezamestnaná, ale poberala som podporu). Kvôli zdrav. problémom môžem ísť na PN od polovice decembra z DNP? Ďakujem veľmi pekne.

milena35
6. dec 2011

@gabina23 no..pytala sa na zvysenie vz....konkretne mi k tomu nenapisala...musim ju informovat...

silvia123
6. dec 2011

Ahojte mna by zaujímalo aké bude minimálne DNP vlastne? A taktiež ak pôjdem budúci rok marodiť, alebo budem čerpať OCR-ku na dieťa, tak či mi budú rátať PN-ku z VZ z minulého roka, tak ako to bolo doteraz, alebo už s tohoto nového poistenia??? Je to pre mna dosť dôležité, lebo DNP som platila celý rok skoro z maxima, takže ak by sa mi počítala PN-ka z VZ minulého roka, tak by sa mi oplatilo platiť nadalej DNP tento rok, ale už z minima. Takže vie niekto aký VZ sa bude brať v mojom prípade do úvahy? Dúfam že nie ten nový...to by bola riadna špinavosť!

milena35
6. dec 2011

@timea777 ..je tam ukonceny pp..tebe staci splnit podmienku 26t ..co si uz splnila......subeh znamena ,ze v obdobi poberania podpory nesmies sucasne byt peen.....nesmies brat aj peen aj podporu....na peen mozes ist aj zajtra z max

lubkasungirl
6. dec 2011

@silvia123 minimum bude 339,39

lubkasungirl
6. dec 2011

@silvia123 ak si das nove DNP zavcasu, aby sa bralo ako nepretrzite poistenie s tym predchadzajucim, pokial si platis uz dlhsie /od r.2010/tak vymeriavaci zaklad budes mat z r.2011, teda z maxima - ja som presne taky isty pripad a idem spravit to, co ty 😉

timea777
6. dec 2011

@milena35 dakujem si zlata... 🙂 este dobre ze som nebola PN ked som poberala podporu...... dufam ze ked som momentalne na absolvenstkej praxi, to nema ziaden vplyv......
Akurat som citala na jednom fore komentar p. Mihala cca pred mesiacom:
MIHAL: Všetko to, na čo som upozorňoval v knihe, teraz z pozície ministra a člena vlády riešim - napríklad trik, podľa ktorého SZČO nemusel platiť odvody... atd .....
Smutné :((((

emaria
6. dec 2011

@lubkasungirl Prosim ta,ako to je s ocr,v jednom mesiaci mozem cerpat na jedno dieta 10 dni,a ak ochorie druhe v tom istom mesiaci, je mozne uplatnit dalsich 10 dni na druhe,alebo sa to berie spolu,cize 10 a viac nie,vdaka.

gapa
6. dec 2011

@stojdulka
čo iné, otehotnieť skôr a ak budeš ku koncu januára tehotná a po ukončení dnp ti nevznikne iné nem.poistenie a nezmenia zákon, tak budeš mať nárok na maerské z dnp v ochrannej lehote.

keksicek20
6. dec 2011

baby, koľko by bola materská pri DNP z min. vymer. základu?

gapa
6. dec 2011

@oktavia
nemôžem tvrdiť iste, ale podla mna si v tej skupine, čo na nich pozabudli. Aj ked sa prihlásiš od 19.2. (ak 270den je 18.2.), tak podla mna nebude považované tvoje poistnie za súvislé, lebo v prechodných ustanoveniach je spomínaný len prípad ak nanovo vznikne dobr.poistenie 1.2., nie neskôr.
A to bez ohladu na to, či si pn, alebo nie. Rada by som sa mýlila, no neviem bohužial poradiť. Len kombinácia s druhým novým prac.pomerom, snád.

oksana5
7. dec 2011

@filiatko doba platenia 270 dni ti zacala dnom kedy si sa prihlasila na DNP, nama to nic spolocne so zamestnanim
a este k tomu tvojmu prikladu predtym.....ak by si natupila hocikedy pred tym dnom kedy nadobudnes 270 dni do prace tak od 7.7.2012 mozes nastupit napr. na rizikove tehotenstvo a budes dostavat maximalnu pn ku co je asi 600 eur mesacne,vlastne az do dna nastupu na matersku a potom maximalnu matersku,
len si treba dat pozor na ten nastup na pn- to musis stihnut do tych 7. dni co som pisala vyssie