Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

oktavia
21. nov 2011

@kocica43 kde si to počula? Čiže zrušili DNP?

mojmacik
21. nov 2011

@zuzmor002 no tak to je fakt,vyuzitsa to da az na rodicovskej...alebo uz nie podla cahrov machrov vlady

katula77
21. nov 2011

takze este to moze dokonca predlozit aj vlada, vsetko je to otom istom ak zrusia dnp, budu peniaze na zvysenu matersku, teraz je to o tom ci to miklos uzna, vraj rozhodne vlada v stredu, hlavne ze v piatok radicova vravela ze uz sa o tom nebudu bavit a vsetko je na parlamente, je to chaoz, este teraz aj to odpocuvanie, proste ide im...

kocica43
21. nov 2011

este to nieje zrusene, ale ked to zrusia tak zakon bude platny od 1.1 a ucinny 1.10 ta ze do 1.10 si to moze este kazdy platit. teda ak sa pripoistite este koncom decmbra tak si to bude moct platit do konca tych 270 dni

kocica43
21. nov 2011

aspon kamoska co robi na socialke tak hovorila a ze na 99% to zrusia

darinkazv
21. nov 2011

@kocica43 účinný 1.10.?

kocica43
21. nov 2011

no od 1.10.2012

darinkazv
21. nov 2011

@kocica43 no, to mi je nejaké zvláštne, že platný od 1.1. a účinný až 9 mesiacov na to? dobre si to počula?

milena35
21. nov 2011

@kocica43 Prosim Vas...nesirte tu paniku...nie je to vobec ani zaradene na stredajsiu parlamentnu schodzu...............

zuzanamatko
21. nov 2011

@kocica43 a nevieš, ci tam potom od toho 01.10.2012 bude este ochranná doba tých osem mesiacov,kebyze som tehotná?Ja si platim dnp od 1.2.2011 z minima o od 3.11 z maxima,ale tehotná este nie som.Ďakujem za odpoved

kocica43
21. nov 2011

ochrana doba je za kazde ukoncene nemocenske poistenie

kocica43
21. nov 2011

@darinkazv ano dobre som pocula

darinkazv
21. nov 2011

@kocica43 je divné, ako sa to mení. chceli to s účinnosťou od 1.2.2012 a zrazu to takto posunú? nejak sa mi to mu nechce veriť 🙂 ale tak len rada by som bola 😉

oktavia
21. nov 2011

veď na ta3 bolo, že to majú ešte len riešiť, nič neschválili

zuzanamatko
21. nov 2011

@kocica43 Ďakujem za odpoveď, a este by som potrebovala vediet,ako by sa mi to rátalo kebyze sa zruši dnp a som zamestnaná a som v tej ochrannej lehote z dnp,aký by bol moj vymeriavací základ?Ešte raz ďakujem

mariynka
21. nov 2011

baby a co s peniazmi,ktore sme tam uz vlozili?nic,coooo 😲 😲 ☹

kocica43
21. nov 2011

@darinkazv aspon tak mi kamaratka hovorila, ze je to nova zmena. neviem asi bude vediet nieco viac ked tam robi neviem naozaj.

oktavia
21. nov 2011

@kocica43 ale to by už bolo v spravách, že niečo schválili a že sa niečo mení, a zatiaľ len vraveli, že o tom majú rokovať v parlamente, to bolo pred pol hodinou na ta3 v spravách

mojmacik
21. nov 2011

@mariynka no ak si ich nevyberies v podobe PN ,tak veru nic

mojmacik
21. nov 2011

@kocica43 co socialka to ina interpretacia dokonca co zamestnanec to ina interpretacia,takze nechajme sa prekvapit,ja uz veru matersku cerpat nebudem no vyuzivam to zatial kym sa da na OCR a vyuzila som to aj pred matrskou na dlhodobu PN a aj matersku... 🙂

gapa
21. nov 2011

@zuzanamatko
ak by ti plynula ochranná lehota (nevznikne ti nové nem.poistenie po zániku dnp), tak by ti nárok vznikol presne 6týž. pred očak. pôrodom, nie skôr a rátala by sa materská akoby si na nu nastupovala posledný den trvania dnp.

ale som zvedavá, ako to dopadne, či bude nejaká zmena do nových volieb.

susi201
21. nov 2011

@kocica43 a ja ked som tehotna teraz 6 tyzden a pletim si snp od maja nevies mi poradit ci mam nadalej platit alebo mam prestat platit .. ci sa mi to oplati akto budem si nadalej plati?

darinkazv
21. nov 2011

@susi201 plať si naďalej. ak to bude po starom, tak materskú mať budeš aj z dnp. ak bude po novom, je tam tá ochranná doba, že si budeš môcť do 270 dní doplatiť a potom pri nástupe na md budeš mať nárok na dávku aj z dnp. 😉

v555
21. nov 2011

@milena35 chaos a panika,nevysvetlíš 😉 😉 😉

lenjak
21. nov 2011

caute baby, prosim vas tych 26 tyzdnov pred materskou sa pocita aj ked by som bola pn????

darinkazv
21. nov 2011

@lenjak áno. ale si musíš platiť dnp. aj ja som pn, ale dnp si platím aj popri pn 😉

susi201
21. nov 2011

@darinkazv aj ked ja ma materskej som este s prvim dietatom ? ja som nezamestnana ... neovplivnujeto nejak .?

lenjak
21. nov 2011

diky a to potom nevracaju tie peniaze, ci pokial sa to berie na matersku tak nie? @darinkazv

milena35
21. nov 2011

nema asi zmysel dookola pisat to iste....posledny krat..Mihal chce zvysit a predlzit matersku na co ale potrebuju v statnom rozpocte 25mil.eur......Miklos to odmieta,aj preto lebo pred volbami je to naozaj populisticke.....Mihal vsak tvrdi,ze na to najde peniaze zo zrusenia dob.poistenia..respektive obmedzenia.....no a tu nastava ,to ,co mna presvedcuje,ze to neprejde...Socialna poistovna konci tento rok zo ziskom cca 154mil eur......keby cisla boli minusove,davno by dnp neexistovalo......dakujem za pozornost... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

susi201
21. nov 2011

@kocica43 takze mne bi to mohlo este prejst ked mam predpokladany termin porodu na 19 jula?