Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

katula11
3. dec 2011

baby ale ved uplne jasne povedal Mihal, ze vsetky si to mozu po starom doplatit aj v novom roku, tak uz sa tolko nebojte. Len budete musiet ostat tehotne do doby splatenia.

bmarcelab
3. dec 2011

@simika26 ak sa mozem opytat kolko mas rokov?Podla toho co pises asi sa dlhsie snazite o babo.My sme sa snazili 7rokov,momentalne mam 34 a 3mesacnu dcerku,uvidis pride to ked to najmenej cakas.

simika26
3. dec 2011

@bmarcelab tak je to tak ako som si myslela, zrusit to nemozem.. Ok.. A keby som sa teraz hodila na PN, tak ako dlho mi budu najvyssiu PN vyplacat? Myslim maximalne, kolko mesiacov?

darinkazv
3. dec 2011

@simika26 ty môžeš aj bez zrušenia ísť na PN. počas PN dnp neplatíš.

mokilko
3. dec 2011

@katula11 samozrejme, to je jasne..............

simika26
3. dec 2011

@katula11 no len aby to nebolo tak, ze doplatit si mozme, kym DNP funguje, a potom to zrusia, ale narok nebudeme mat na nic.. Diky p. Mihal za tuto moznost posielat peniazky do statnej pokladnice a potom nedostat nic...

bmarcelab
3. dec 2011

@simika26 mne sa zda ze rok,ja som marodila 8mesiacov ako tehotna a teraz mam odtial matersku.

bajti1234
3. dec 2011

@simika26 vyuzivat si mohla a aj stale mozes PN, resp. OCR ak mas dieta, ak nie tak ocr mozes vyuzit aj na rodicov, manzela a svokrovcov /ale asi len v takom pripade, ze maju napr. zlomenu nohu a potrebuju pomoc pri chodeni/

simika26
3. dec 2011

@darinkazv aha, to som nevedela.. a na ako najdhlsie sa mozem hodit na PN a dostavat maximum z DNP?

katula11
3. dec 2011

Ja verim tomu, ze nieco budu musiet vymysliet ohladne zien ktore su nezamestnane a na RD. Pretoze kazdy ma podla mna narok na matersku, takze bud znizia pre tie, tie percenta, alebo neviem. Len si neviem predstavit, ze to nechaju takto, ved romovia ich zozeru za ziva. 😀

bmarcelab
3. dec 2011

@simika26 doplatit myslel do 270dni a to ty mas,cize ak chces nieco z toho mat chod na PN alebo do konca januara byt tehu,drziiiim mooc palceky

simika26
3. dec 2011

@bmarcelab jasne, ja mam 27 rokov a o babatko sa v podstate snazime (nemam rada to slovo) od minuleho roka od decembra.. nezameriavam sa na to nejak prilis, pohodicka, nestresujem.. len to DNP ma teraz vytaca, lebo neviem ci som len tak nedarovala niekomu 600 eur..

darinkazv
3. dec 2011

@simika26 Pn môžeš byť max 1rok. a ak si si platila do maxima, tak aj pn budeš mať maxim 😉

mokilko
3. dec 2011

@katula11 vidis, a ja som presne ta o ktorych hovoris... nezamestnana a na RD.... ale romka teda ani nahodou, jedine s tym nesuhlasim 😀 😀 😀

bmarcelab
3. dec 2011

@simika26 tak sup aspon na mesiac na PN a 600eur sa ti vrati,ja som mala mesacne vyse 600eur marodku

z.vrablova
3. dec 2011

Zistil uz niekto ako to bude vyzerat pre nas, co sme teraz na PN (rizikove tehu) az do nastupu na matersku dovolenku? Do 31.1.12 mi je to jasne. Ale co potom? Zrusi sa DNP, zrusia mi vyplacanie? Musim sa prihlasit na novo, aby som mala narok na PN z DNP? Potom ale moja ochranna lehota nemoze plynut.... Kto mi pokryje tie mesiace, kym nastupim na MD?

simika26
3. dec 2011

@bmarcelab fuuha dakujem 🙂 snad sa podari.. aj ked.. istota nie je nikdy, tak a teraz babo rad, co radsej vyuzit? A co mam povedat lekarke, nech ma na tak dlho vypise? 😀 😀

katula11
3. dec 2011

@jankaroy ver tomu ze nevratia, pretoze vo volbach vyhra zase Fico a jemu to bude vyhovovat, pretoze jednoducho potrebuju tie prachy a niekde to skrtbut museli, teraz je on za carovneho, za jeho vlady by to nespravil. mam pocit ze sas urobilo vsetko preto aby ich uz nikto nevolil.

simika26
3. dec 2011

@bmarcelab asi mas pravdu, pojdem si to radsej este prezistit na socialku 🙂 Dakujem ti krasne za odpovede 🙂

ivka1983
3. dec 2011

@darinkazv Dakujem ti za písmenká a rady, ozaj si ma upokojila. Ešte to budem sledovať,ale asi viem všetko,čo by som chcela. Si milá, papa

lenkasop
3. dec 2011

@katula11 ak som dobre pochopila musím ostať tehu do splatenia 270dní -v mojom prípade - začala som 1.6.2011 a končím ako som počítala 26.2.2012 ,vtedy mám 270dní,ale čo ak otehu február a zistím to v marci-- čo potom???? 😉 Čistá hypotéza 😉 Neviem, či si to radšej nezruším. Ďakujem

simika26
3. dec 2011

@darinkazv mozem byt PN rok, aj ked od 1. 2. priplacanie zrusia? Alebo ked sa teraz hodim na PN tak mi vyplatia PN z maxima DNP, ale len do 1.2.?

evickav
3. dec 2011

@darinkazv takže teraz som to pozerala,,, po novom by sme mali platiť balík služieb namiesto 4,4% z vymeriavacieho základu 35,14%,,, to im to fakt hrabe? mne by vyšlo platiť okolo 200 eur mesačne,ak to dobre chápem?????

ivka1983
3. dec 2011

@simika26 Rozumiem ti, tie peniažky toho človeka trošku nútia,niečo iné som prežívala v pred piatimi mesiacmi,keď som si to začala platitiť a teraz... zvažujem,či netresnúť s tým a materstvo odložiť o rok,ale lekárka vraví,že do roka sa môžem "rozpadnúť"... 😝 No, to poistenie tr.tlačí,myslela som,že keď preplatím viac,tak sa nedeje nič,veď plánovať sa to tak "doslovne" presne nedá,také veci sú neisté a darom. No.... idem hajať. drž sa,papa

simika26
3. dec 2011

@ivka1983 🙂 drz sa aj ty, bru noc

darinkazv
3. dec 2011

@evickav no, je to nenormálne drahé. kto by si to mohol dovoliť, tak si to ani nepotrebuje priplácať, pretože má prachov dosť. ale o to im ide. im je iste jasné, že ten balík si nebude nik doplácať 😒

@simika26 tam ide o to, aby si nastúpila do zániku poistenia na PNku. to isté, ako s materskou. ide o nárok na priznanie. keď ti ju priznajú, tak ti ju budú vyplácať až do ukončenia PN alebo materskej 😉

bajti1234
3. dec 2011

prosim vas baby, neviete kde si mozem stiahnut ten mihalov navrhovany zakon o social. poisteni? diky vopred

bmarcelab
3. dec 2011

@evickav a kolko si platila ked bolo 4,4%?

matkokrtko
3. dec 2011

@darinkazv Ďakujem za radu.. 🙂

simika26
3. dec 2011

@darinkazv dakujem ti za objasnenie, takze v mojom pripade je lepsie neriskovat, nakolko niesom este ani tehu, nieto este na materskej 😀 a radsej sa hodit na PN, ano?