Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

milena35
4. dec 2011

@mokilko Tak je sanca,ze po 24.3..uz tento nezmyselny zakon platit nebude...Smeraci nesklamali.... 🙂 🙂

jolo25
4. dec 2011

@andusa a uz si tehotna? alebo v januari planujes este len otehotniet?

nattii
4. dec 2011

@oktavia ked budes ma 26tyzdnov v kusy toho posedeho poisteia

lubkasungirl
4. dec 2011

@spanihelka hod sa aspon na PN, pripadne aj vo februari - je tam este po zruseni ochranna lehota 7 dni 😉

emogeon
4. dec 2011

@lubkasungirl cize najneskor 7.2 na PN ? a po skonceni pn zrusit dnp?....

jaja101
4. dec 2011

@nattii prosim ta,chcem sa ta opytat este poslednu otazku.....prosim,prosim najdi si cas pre odpoved,som DNP od 1.1.2011 platila som si plnu sumu,leno som bola nezamestnana,od prveho augusta som si vsak menila vymeriavaci zadklad,kedze uz od 1.5.som robila,to znamena,ze sa ni tych 270 dni rata od 1.1. alebo od 1.8.??som uz na PN,rozhodnutie mi rislo,k prvym 10 dnom ze priplacaju,ale nasla som si v dokumentoch "prihlasku k DNP od 1.8.2011 s novym vymeriavacim zakladom,teraz nechapem,ci sa mi to rata od vtedy,ci od vtedy......DAKUJEEEEM

poisonblu
4. dec 2011

@deni73 a predtym si DNP neplatila? lebo ak chces z DNP cerpat, musis si ho platit 270 dni, teraz sa posudzuje kazde poistenie zvlast-cize zvlast zo zamestnania, zvlast z dobrovolneho

lubkasungirl
4. dec 2011

@milena35 odkial beries tie percenta? ved to v zakone vôbec nie je

lubkasungirl
4. dec 2011

@emogeon ano, takto to planujem aj ja - pokial sa nerozhodnem si to ponechat

nattii
4. dec 2011

@jaja101 od 1.1.

toxity
4. dec 2011

@nattii ahojky, mohla by si mi pomoc prosím? Som tehu 13tt. Nezamestnaná, podmienka 270 dní splnená. Ale v októbri som si menila VZ na maximum. 26 týždňov splním až v aprili. Keď sa vo februári prihlásim na ten celý balíček, budes sa mi to rátať ako nepretržitych 26 týždňov?

zabka1987
4. dec 2011

Baby este ja prosim zas 🙂 ja som si platila DNP od 14.5 2010 do 13.5 2011 nepretrzite, potom som presla na matersku ,cize som nemala tuto povinnost platit.Teraz keby si zaplatim za mesiac november a platim si zas a otehotnim ,do kedy by som mala otehotniet aby mi vyslo zas maximum na matersku? do toho 31.1, ci ked splnim zas nepretrzite 270dni? 🙂 daaaakujem

spanihelka
4. dec 2011

@lubkasungirl ahoj moja, to fakt ak by som sa dala na PN v januári tak by to bolo ok? Nemusím ísť na PN ešte teraz v decembri? Nevieš ako sa vypláca PNka ja si platím viac ako 2 roky mesačne 22,20 ☹ ďakujem za pomoc 😉

katinka0000
4. dec 2011

ahojte! neviem, ci ste sa to tu uz niektora pytala. ja som v takejto situacii. od augusta som vedena urade prace ako nezamestana (predtym som bola na rodicovskej). DNP si platim z minima od 5.4.2011. mam si to zvysit? este sa mi to oplati? bud. rok by sme chceli mat druhe babatko. to by som mala do 1.2.2012 otehotniet? dakujem!!! 😀

milena35
4. dec 2011

@lubkasungirl niekde som tu davala link..kukni dozadu......nesmiete hned dedukovat co Mihal povedal na tlacovke.pretoze tam len zaznelo,o 35% a len o zamestnanych......napriklad nezamestnany si urci vym.z...a z neho 19% bude platba.......a zeny na rodicovskej dovolenke si budu moct platit dnp ale aj dpvn spolu....a tam je sadzba navrhovana 6%.......tam sa jedna vsak len o cca 28mesiacov....tak tam im nevzniknu velke uniky.....neviem,ako by som vam to este vysvetlila........

oliverka
4. dec 2011

Neviem ako vy, ale ja som zosmoklila list Radičovej, ešte napíšem aj prezidentovi a príp. aj tým milým pánom poslancom z pravice (ktorú som doteraz vždy volila). Myslím, že jedinou možnosťou je nepodpísanie prezidentom a následné osvietenie pánov poslancov v parlamente. Inak už fakt neviem... 😢
NAVRHUJEM (keďže nie som z BA a nemôžem ísť demonštrovať), aby sme bombardovali mailovú schránku prezidenta a Radičovej. Snáď si to všimnú 😠

kamka78
4. dec 2011

@oliverka Súhlasím, píšme všetky čím nás bude viac tým lepšie. Ešte napíš mailové schránky..

tinka9075
4. dec 2011

@kamka78
@oliverka babenky súhlasim aj ja s vami treba im napísat aby ich osvietilo 🙂

katie.2906
4. dec 2011

Čítala som tu dozadu asi 20 strán a všade iná odpoveď. 😒
Ak si platím DNP od 15.9.2011 a 270 dní splním 10.5.2012 a nie som tehotná. Dokedy by som musela teda otehotnieť, aby som mala národ na materské z DNP
Jedni píšu, že do 1.2.2012, iné že stačí do tých 270 dní kedykoľvek.
Kde je teda pravda????

lucia99
4. dec 2011

@katie.2906 podla mna do 5/2012 kedy splnis tu podmienku 270dni... to je moj nazor 🙂

1979tajus
4. dec 2011

ahojte baby...platim si DNP od juna 2011 z maxima, som v 16tt budem dostavat matersku vyplacanu aj DNP???

poisonblu
4. dec 2011

@1979tajus ano, budes po zruseni dnp v 8 mesacnej ochrannej lehote

1979tajus
4. dec 2011

@poisonblu tak dik za odpoved ktora potesila...

apple2424
4. dec 2011

Ahojte dievčatá. Viem , že tu je reč stále o DNP, ale stále neviem z toho výjsť. Prosím pomôže mi to pochopiť ako to je. Začala som si platiť DNP koncom oktôbra, napr. otehotniem v decembri, tak ako to bude dalej , ked od 1. februára ma zaniknut DNP, mam si platit aj nadalej ? a budem mat nárok na materské z DNP, je neviem ja som z toho jeleň. Ja potrebujem polopatisticke jednoduché vysvetlenie 🙂 Ďakujem

nattii
4. dec 2011

@toxity ano lebo ti zo zakona zanikne Dnp a od 1.2.2012 sa mozes prihlasit toto poistenie sa bude povazovat za neretrzite je to prechodne ustanovenie

nattii
4. dec 2011

@apple2424 kedze nebudes mat 270 dni poistneho a tehu by si bola do 31.1.2012, tak by ti umoznili si to doplatit podla stareho zakona, a mohla by si si to platit do tych 270 dni,ked budes mat zaplatene tych 270 dni tak ti to zrusia, ale ty budes v ochrannej dobe,keby si otehotnela do 31.1.2012, takze treba sa snazit o tehu.....

katkav
4. dec 2011

no ked to tu tak citam, tak bab, co budu mat termin september a oktober 2012 bude velmi velaaaa 😉

nattii
4. dec 2011

@katie.2906 nie nestaci, musis otehotniet do 31.1.2012, lebo by si nebola v ochrannej dobe

nattii
4. dec 2011

@katkav to veru ano, ked to tak blbo porobili tí nasi poslanci