Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

milka24
3. dec 2011

pozerali ste dnes spravy??ako to vlastne je??rusi sa to??ci??platim si DNPO aj DPVN...vobec som to nepochopila

nattii
3. dec 2011

@silvuskaa tehotna musis byt do konca januara ochranna doba je len do 31.8.2012 a to musis byt uz na materskej 6 alebo8 tyzdnov pred porodom

darinkazv
3. dec 2011

@silvuskaa ak som to dobre pochopila. tie, čo nebudú mať do konca januára 270dní zaplatených, majú čas otehu, kým nedoplatia do tých 270dní. a vlastne im bude ochranná lehota plynúť dňom zániku dnp, čiže doplatením tých 270dní. ale tie, čo už 270dní splnili, by mali otehu do konca januára, inak nebudú v ochrannej lehote 8 mesiacov, ale len 7dní kvôli PN.

ivka1983
3. dec 2011

@andelik8 Veď aj u na, ...tak mám čas do začiatku apríľa a tak? uf...dva mesiace a tie peniaze iba vyhadzujem,mám taký pocit a nie som sama,že?

silvuskaa
3. dec 2011

dobry chaoz je z toho ...tada hlavne v mojej hlave 😠

ivka1983
3. dec 2011

@nattii už rozumiem,tehotná musím byť do konca januára,ale čo je to do konca augusta?

nattii
3. dec 2011

@ivka1983 ja za to nemozem ako si to pan Mihal nastavil

murinko82
3. dec 2011

Ahojte baby ale dneska vraveli ze uz od 1.januara to maju zrusit ak som to sparvne pochopila a chcem sa opytat kolko krat treba vypisat PN ak by som sla na PN dakujem

zabka60
3. dec 2011

@ludka77 som zamestnana..preco???

jolo25
3. dec 2011

@lill7 este sme vobec nezacali, mali sme to naplanovane az od buduceho roka :( ale myslis ze keby som otehotnela napr v maji tak nedostanem nic z DNP? ved predsa musi platit nejaka zasada subehov poisteni. A navyse som za posledne 2 roky mala splnene 270 dni... Tu to musi byt nejak vymyslene, nie?

ludka77
3. dec 2011

@andelik8 no ja to chápem tak že do 270dní od začiatku platenia. Lebo vysvetlené mi to bolo tak, že keď si to začnem platiť teraz v decembri (ako som aj začala) tak ma nechajú si doplatiť tých 270dní po starom teda do augusta 2012 a do toho augusta musím otehotnieť. Nie do 31.1.2012

nattii
3. dec 2011

@ivka1983 no konca augusta musis byt uz na materskej teda pomali za 6 tyzdnov mat babo

ivka1983
3. dec 2011

@darinkazv Jej,ty si zlatá a kde si to čítala? správy som pozerala,ale to bol iba záblesk,čo povedali,iba na seba nadávajú.

zuzanka751
3. dec 2011

pozerala som spravy na jojke a tam hovorili, ze bude mozne si dnp doplatit do 270 dni a potom zace plynut ochranna lehota 8 mesiacov - co by znamenalo, ze staci otehotniet aj po 1.2.2012 ...no, ale ci som to spravne pochopila to neviem 😕 ale logiku to ma, najskor doplatit poistenie a az potom zacne plynut ochranna lehota

ludka77
3. dec 2011

@zabka60 no lebo ak si zamestnaná a aj si platíš DNP tak podmienku 270dní si splnila už teraz (ak robíš dlhšie) to sa ti pri PN alebo OČR sčítava, len na materskú musíš splniť 26týždňov bez prerušenia, teda na PN môžeš nastúpiť aj hneď a dostaneš ju aj z DNP

silvuskaa
3. dec 2011

@darinkazv takto by mi to vyhovovalo, lebo fakt je to dost velky natlak aby som otehotnela do konca januara 😖 ved to je tres 😲

ludka77
3. dec 2011

@zuzanka751 ano presne tak som to pochopila aj ja aj som to tak čítala na nejakej stránke, ale 8 mesačná lehota platí len pre tehotnú, inak je to 7 dní

ivka1983
3. dec 2011

@nattii teda mám otehotnieť teraz?, či mám čas až do apríľa,keď mi uplynie 270dni?

murinko82
3. dec 2011

aha a v pripade ze otehotniem a som aj na PN a oni to zrusia tak asi po preruseni PNky uz nebudem mat narok na matersku 😨

mokilko
3. dec 2011

ako pocuvam tu tlacovku s Mihalom, tak pocuvam, nesedi mi tu jedna zasadna vec: vacsina z vas hovori o tom, ze tie ktore chcu matersku z DNP, musia otehotniet do 31.1.2012.............. ale Mihal jasne tvrdi, ze tie zeny, ktore do 1.2.2012 nedosiahnu podmienku 270 dni, bude im umoznene platit po starom do splnenia 270 dni a ak MEDZITYM otehotneju, tak im bude vypocitavana materska z DNP....... baby nestresujme sa zbytocne !!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andelik8
3. dec 2011

@ludka77 no to by bol ten lepsi pripad, lebo ja som ledva dva mesiace po kyrete a neviem ci vobec mozem/zvladnem otehotniet do konca januara.
No ale stretnut sa s MIhalom zoci-voci, by si chlapec vypocul odomna 😠

darinkazv
3. dec 2011

@ivka1983 to v tých správach bolo od veci. nič nové. ja som si myslela, že každá musí otehotnieť do konca januára a ak sa tak stane, tak jej beží ochranná lehota 8 mesiacov. (do 8 mesicov od skončenia dnp keď nastúpiš na md, tak máš nárok na materské z dnp) ale potom tu baby písali, že tie, čo si budú doplácať po februári po starom, tak im stačí otehu do splnenia 270dní a až po tom zanikne dnp a až od toho dňa im bude plynúť ochranná doba. čo si myslím, že je nespravodlivé voči tým, čo majú 270dní splnených. skôr si osobne myslím, že to platí pre každého, že do 31.1. byť tehotná a ochranná doba sa bude rátať tým pádom od 1.2. tých 8 mesiacov. lebo inak by s tým každý teraz kšeftoval 😉

zuzanka751
3. dec 2011

@ludka77 presne a jasne, ze pre tehotne 😉

ludka77
3. dec 2011

@andelik8 no ja som od kyretu 6 dní :(

ludka77
3. dec 2011

@darinkazv nie je to tak (to čo sa ti vidí nefér tak to je 🙂 ) a práve preto hneď ako to schválili na sociálke zakázali brať nové zmluvy o DNP a vykonávať zmeny (tak to písali dievčatá, ja som bola na soc. v piatok ráno a ešte mi to zobrali 🙂 )

27mata27
3. dec 2011

Ahojte baby.Ja si platim dobrovoplne od janura cize uz mam 270 dni,ale platim si dalej.Teraz rozmyslam ci si to este mam,alebop je to uz zbytocne ked v aprili mam porodit?Uz som stoho mimo.Poradte ci to ma vyznam a dostnem matersku taku ak top zrusim este tentop roK?

andelik8
3. dec 2011

@ludka77 uf, tak to ma mrzi ☹
este ze mame tie nase slniecka, to sa potom lahsie znasa...

ludka77
3. dec 2011

@mokilko presne tak to je 🙂) tak som to čítala aj na internete aj počula v telke od Mihála 🙂) a preto som v piatok bežala na sociálku 🙂

martaniana
3. dec 2011

SAS stratila aj ten posledný počet potencionálnych voličov vďaka tomuto zrušeniu DNP...

darinkazv
3. dec 2011

@ludka77 no, neviem. musíš 270dní splniť zvlášť z PNP a zvlášť z DNP. ja som zamestnaná u súčasného zamestnávateľa od 3.5.2010, čiže z PNP mám podmienku splnenú. ale z DNP nie, takže DNP si musím do 270dní doplatiť. 26týždňov už mám dávnejšie splnených od prihlásenia