Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

kajala
28. júl 2010

@kata2882 dakujem ti za odpoved 🙂
a este babenky taka otazka tych 270 dni sa rata do porodu ci do toho dna ako ma vypisu na matersku?

kata2882
28. júl 2010

@kajala no ja som myslela, ze do porodu a na socialke ma vyviedli z omylu, tak ak chces mat max. tak si plat skor aby ti vyslo do nastupu na MD, a je to aj lepsie, lebo nikdy nevies, ci porodis tyzden skor, alebo neskor 😉 😀 😀 , takze 270 dni do nastupu na MD jr najidealnejsie.

kajala
28. júl 2010

@kata2882 dakujem ti este raz velmi pekne 🙂
no kedze tehotna este nie som ale v blizkej buducnosti planujeme dalsie baby najlepsie by bolo prihlasit sa od 1 augusta a okolo ak dobre ratam okolo oktobra zacat s pripravami na mimi :D
len aby to vsetko tak pekne vyslo ako si to planujem

kata2882
28. júl 2010

@kajala asi tak 😎 , mne chybali 4 dni do porodu a splnila by som 270 dni , ale socialka mi to neuznala, tak pri druhom babu to budem riesit aspon 2-3 mes si plati dopredu, tie prachy sa mi vratia 🙂 🙂 🙂 . tak drzim palce............nech ti to vyjde 😉

gapa
28. júl 2010

@hasky1526
presne tak 🙂

gapa
28. júl 2010

@zuzanka7834
áno, aj 10rokov dozadu. Ja mám preplatok v r.2008 + 2009 + 2010. Lepšie preplatok ako nedoplatok 😉

andula30
28. júl 2010

babule nebudem citat celu temu, ale skusim hodit otazku materska mi ani nevysla iba rodicovska, na ktorej momentalne som uvazujeme o druhom babe ked sa prihlasim na dobrovolne platenie a budem platit aspon tych 270 dni do nastupu na matersku tak mi budu nieco platit aj ked som predtym matersku nemala?A ako dlho? Urcim si sama kolko chcem platit?A kto rozhodne o tom kedy budem mat nastup na matersku ked som na rodicovskej.?

zuzuliatko12
28. júl 2010

@kata2882 ahoj a ešte sa Ťa spýtam, ak si platím DNP a plánujeme ďalšie dieťa a keď otehotniem chcem ísť na PN, tak potom to budú ako rátať, bude mi vyplatená materská aj keď budem na PN?

kata2882
28. júl 2010

nie, PN aj matersku dostavas od socialky, tak dostanes len jedno, no musis porozmyslat co sa ti oplati viac, myslim, ze materska sa oplati viac, nemusis nic dokladovat, a pocas MD aj PN sa DNP neplati.

kata2882
28. júl 2010

@zuzuliatko12 este, ak chces ist pred MD na rizikove, ak myslis taku marodku, tak to odporucam, vic peniazkov budes mat 😉 😉 😉 😉 😉 a pak normalne na MD 6 tyzd. pred porodom

kata2882
28. júl 2010

@andula30 nezalezi ci si bola na MD alebo nie, ak si zacnes platit DNP a otehotnies, a splnis tych 270 pred nastupom na MD, bude ti vypocitane materske z vymer.zakladu, podla toho z akej sumy si chces platit. je tam moznost od min. mzdy po nejakych 1000€. myslim vym. zaklad. a nastupujes na matersku myslim aj z rodicovskej 6tyzd. pred porodom.najdes info aj na porade. www.porada.sk

zuzuliatko12
28. júl 2010

@kata2882 presne myslím na rizikové 🙂 a ako budem mať viac peniažkov, keď vlastne nestihnem zaplatiť z maxima tých 270 dní? ďakujem si strašne zlaté, že mi odpovedáš 🙂

kata2882
28. júl 2010

tak to je zle..... 😒 myslela som, ze stihnes.........ak este len planujes, tak sa to da. zacni si platit dnp a skusajte po dvoch mes. babo, nemusi sa ti podarit hned otehotniet, tak to mozes vyuzit na PN 😉 , ale drzim palce..........

zuzuliatko12
28. júl 2010

@kata2882 no my ešte len plánujeme, ale hneď ako otehotniem, tak asi pôjdem na rizikové. Tak neviem, či to zmysel zvyšovať, lebo hneď budem mať PN.

monso
28. júl 2010

@kata2882 ohladne tych 270 dni - mne gapa pisala, ze sa to rata do porodu - ja sa na to spolieham, lebo buduci mesiac chceme s manzelom zacat pracovat na miminku...

kata2882
28. júl 2010

je to do porodu, ale ak soc.poist. nevyhovuje, tak ti nepriznaju, ako to urobili mne, tak nato by som sanespoliehala

kata2882
28. júl 2010

@zuzuliatko12 no, ty musis vediet kedy planujes a ako ist na marodku.ci hned alebo neskor

zuzuliatko12
28. júl 2010

@kata2882 no ja pôjdem asi hneď, lebo v novembri mi končí rodičovský príspevok a nechcem ísť na úrad práce, tak takto to asi už nemá zmysel však?

kata2882
28. júl 2010

to aj ja som tak chcela, len mne to nejak nevychadza 😒 😎 ale drzim ti vsetky palceky, nech sa vam to podari.nema fakt zmysel ist na urad, ak budes cakat babo, mna furt posielali hladat robotu, aj ked som mala velke brucho, ich to netrapilo

zuzuliatko12
28. júl 2010

@kata2882 no ani nám to zatiaľ nevychádza, čakám na umelé oplodnenie, tak dúfam že sa to podarí 😉 Tak asi to už nepôjdem zvyšovať, budem platiť z minima ďalej a uvidíme ako to dopadne

kata2882
28. júl 2010

@zuzuliatko12 tak to je ina vec,to ti drzim teda 100x tolko palce, nech sa to podari. 😉 len enzufaj a optimizus treba.......... 😉 🙂 skoda, ze zmenili zakon, predtym sa dalo v poho menit sumy z mesiaca na mesiac..........tak uvidis, kolko ti vyjde. ak ti vyjde mamensia suma ako je rod. prispevok, tak by ti mali doplacat do tej sumy.mne tak doplacali, ale to zas musis poziadat UPSVaR

zuzuliatko12
28. júl 2010

@kata2882 ďakujem 🙂 No oni si menia zákony,ako im to vyhovuje. Aj PN dostanem približne 160 €, tak je to skoro to isté ako teraz rod. príspevok a mne to stačí, hlavne nech je bábo 😉 A ešte sa Ťa spýtam a potom keď budem poberať MD, tak už mám nárok na ten vyšší rod. príspevok? Mne sa zdá, že áno ale nie som si istá.

kata2882
28. júl 2010

ak splnis 270 nemoc. poistenia, co zn, aj DNP, tak ano.v tom ti radim, radsej si poziadaj on ak ti vyjde nizka materska, budes dostavat 277€ aj s pridavkami

zuzuliatko12
28. júl 2010

@kata2882 super, ďakujem tak nebudem nič špekulovať. Všetko nechám po starom budem ďalej platiť z minima, veď už to platím celý rok 🙂

kata2882
28. júl 2010

tak tak, uz sa ti to neoplati.

hasky1526
28. júl 2010

gapa, chcem sa ta este opytat, som na predlzenej MD platenej, chceme druhe babatko, ked otehotniem napr. v oktobri a uz budem platit od 1.8.2010 z max.VZ, chcela by som ist na PN cize az po 26 tyzdnoch nepreruseneho platenia a mali by mi byt uznane nemocenske davky z max. VZ (chapem dobre?)ale otazka je, ci ked som na predlzenej platenej rodicovskej dovolenke, kedy mam oznamovaciu povinost voci SP, co by sa tykalo mojho druheho tehotenstva alebo ako sa v tomto pripade postupuje??

1.ci vlastne nemusim oznamovat nic a prist, az, ked budem ziadat o materske?? a oni ma automaticky odhlasia z predlzenej RD platenej??alebo ako to vlastne je?

2.a tiez ako to je to s platenim DNPO, ked som na predl.RD do 6 roku dietata,ci tam nie je ochranna lehota, kedy toto poistne platit nemusim??

3. a ci som dobre pochopila tu PN pocas tehotenstva..(tych 26 tyzdnov)

vopred ďakujem za odpoved 🙂

skrecok
28. júl 2010

Ahojte,
teraz od zaciatku augusta chcem platit dobrovolne nemoc. poistenie...Treba si od zamestnavatela pytat potvrdenie o prijme? Nechcela by som, aby vedeli ze planujeme mat druhe babo a tym nastup do zamestnania sa posuva o dalsie roky. Mne povedali, ze sa neda urcit kolko chcem platit, bud budem platit max. alebo nic co je podla mna blbost. Nemusim mat max. matersku, lebo to by mi vychadzalo mesacne vyse 40 € a to je uz pre nas trosku vela. Tak ako to je, prosim vas? Vopred dakujem za odpoved.

emogeon
29. júl 2010

kocky poradte pls, prave si vypisujem ten reg. list FO , chcem sa prihlasit od 1.8.ako DPO, ja zaplatim este za mesiac jul ? V SP sa plati mesiac pozadu vsak....

sveti
29. júl 2010

@emogeon , ja si myslim ze ked sa prihlasis od 1.8. tak to poistne je splatne az do 8.9., cize je to august splatny v septembri.
Ak sa mylim, prosim o opravu

zuzanka7834
29. júl 2010

@gapa dakujem 🙂