Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

aliby28
9. jan 2012

Ahojte, chcem sa Vás spýtať, 270 dní má byť splatených do dňa pôrodu alebo do dňa nástupu na materskú? Ďakujem

annie6
9. jan 2012

@lin123 ahojte, ak viete tak poradte alebo kde si najdem: priatel si neplati DNP, ale len samostatne pripoistenie v nezamestnanosti, to sa tiez rusi po novom a ide balik, alebo si moze platit tak ako doteraz? vďaka

tinara23
9. jan 2012

@aliby28 do dňa pôrodu

lin123
9. jan 2012

@annie6 zial, neviem poradit..mozte napisat do poradne soc. poistovne

poisonblu
9. jan 2012

@aliby28 do dna porodu..do dna nastupu na MD, treba mat 26 tyzdnov nepretrziteho poistenia

danuskap19
9. jan 2012

@lin123 len tak tak mi to vychadza.pojdem sa ja zajtra informovat do socialky

aliby28
9. jan 2012

@poisonblu
@tinara23
ďakujem vám 🙂

lin123
9. jan 2012

@danuskap19 ak Ti to vyjde, mas narok na matersku z DNP z posledneho VZ.

alicalilica
9. jan 2012

ahojte neviete mi niekto poradit ako presne vypocitam pn z Dnp platim si z max (koli materskej) a som nezamestnana ale lekar mi povedal ze ak sa mi moj stav nezlepsi tak ma aj tak vypise na pn ze si to nezobere na svedomie ked sa mi nieco prihodi ze budem musiet byt doma a hotovo :(

danuskap19
9. jan 2012

@lin123 dakujem za radu

katka_1983
9. jan 2012

@alicalilica
Pn je 55% z vymeriavacieho základu.

kikula13
9. jan 2012

@elise ahoj,nehnevaj sa,ale potrebovala by som ešte poradiť,neviem kde mám na tej odhláške zadať dátum odhlásenia,lebo tu sú 3 kolonky,datum zaniku NP,datum zaniku DP a datum zaniku PvN a takisto pri prihláške,neviem kde mám zadať datum vzniku tak tiež sú tu 3 kolonky ,vieš ja by som aj vedela,ale nie som si istá,ja som si to vypisovala a davala som do tej druhej kolonky datum vzniku DP,len neviem ,či som spravila dobre.

alicalilica
9. jan 2012

@katka_1983
to som sa docitala ale ked som bola zamestnana tak prve dni som dostavala len 25% alebo ako to bolo tak ma napadlo ci to aj z tohto tak nepocitaju ze najprv 25% a potom 55% ......a z akeho obdobia sa to vlastne vypocitava....nikde som nenasla presny vypocet ....skor by ma toto zaujimalo...

emogeon
9. jan 2012

@alicalilica prve 3 dni 25% a dalsie 55%

tinkaaa
9. jan 2012

@lin123 Ja si platím DNP od roku 2006 tak to by som mala zapadnúť do toho že mám tých 270dní
Napadla ma taká vec,ak by som sa zajtra odhlásila z DNP - platím si len z minima- môžem sa v ten istý deň nahlásiť aj na maximum - teda podám odhlášku lebo nechcem platiť minimum ale dám prihlášku lebo chcem platiť to maximum - aj tak sa mi to bude počítať?

alicalilica
9. jan 2012

@emogeon a nevies mi povedat z akeho obdobia sa to pocita ?

janulap
9. jan 2012

kočky,prosim vas ,mate link,kde najdem to tlacivo na DNP? 🙂

anikaanika
9. jan 2012

čaute som tu nová,chcem sa spýtať,či sa ešte stíhnem prihlásiť na dobrovolne poistenie ,ale aby som platila ešte po starom 50 eur.

emogeon
9. jan 2012

@alicalilica ty si platis z max. VZ ?

alicalilica
9. jan 2012

@emogeon ano z 1116.75 €

lin123
9. jan 2012

@tinkaaa toto som zistovala cez socialku, ci je to mozne v ten isty den odhlasit aj prihlasit, odpisali mi, ze v jeden sa odhlasim a na druhy den sa prihlasim, citala som tu na MK uz viackrat, ze sa to da v jeden den,ale myslim si, ze nie, kedze ma socialka takto informovala. Ked si chces platit z maxima, tak sa prihlas uricte nanovo, nerob zmenu,lebo by ti automaticky zaniklo DNP k 1.2. Musis vsak splnit podmienku od noveho prihlasenia 26 tyzdnov pre uplatnenie materskej, PN ci OCR:

lin123
9. jan 2012

@anikaanika ano, este v priebehu januara to je mozne,ale zmenili max. VZ na 1153,50.

emogeon
9. jan 2012

@alicalilica ked mas splnenu podm. 270 dni tak dostanes najvyyssiu moznu PN...

emogeon
9. jan 2012

@lin123 hej, baby tu pisali ze v jeden den zmenili aj odhlasku a prihlasku..

kikula13
9. jan 2012

@lin123 na moju otazku by si nevedela odpovedať ?

alicalilica
9. jan 2012

@emogeon ano len nikde neviem prist na to ako to presne vypocitat napriklad pri 30 dnoch PN lebo to sa pocita nejak na denny vymeriavaci zaklad nie ?

anikaanika
9. jan 2012

@lin123 a to tolko budem platiť po celý rok?

zuzulik25
9. jan 2012

ahojte, chcela by som sa spytat na DNP, v min. roku som ho platila od 8.7.- 24.11. 2011, pred par dnami som zistila, ze som tehotna, tak som sa dnes znovu prihlasila. Zaratavaju sa mi tam dni aj tie z min. roku, alebo musim platit 270 dni? Ak by sa mi tam nezaratavali, tak by som to do augusta nestihla.

tinkaaa
9. jan 2012

No však ja im poviem teda sa opýta, asi priamo na sociálke či sa to tak dá - ktovie len aby som mala ten nárok potom keď sa v ten istý deň odlásim aj prihlásim - v konečnom dôsledku ide o to,že nemám soc.poisťovňu priamo v meste - teda ja niesom priamo v meste ale musím tam cestovať tak ide mi aj o to že hore dole chodiť a malú v škôlke nemám tak ju ťahať so sebou :(

emogeon
9. jan 2012

@alicalilica prve 3 dni mas 25% to je cca 10 eur / den a dalsie cca 20/ den