Došiel mi nedoplatok zo zdravotnej. Čo mám robiť?

duska1122
14. júl 2009

chcela by som sa spytat. neviete mi poradit so zdravotnou poistovnou neplatila som si tam mesacne splatky od kjedy som prisla o pracu a teraz mi dosiel nedoplatok navysse mi nedovolil splatkovy kalendar to akoze to mam teraz zaplatit naraz? som s toho zufala

mywiel
15. júl 2009

Ja zijem v zahranici a az teraz mi prislo doporucene ze mam zaplatit okolo 1000 euro od roku 1995 lebo ked som zrusila TP na Slovensku som nezrusila zdravotné poistenie a bezalo dalej, mama sa odvolala a napisala im, ze uz tu nezijem a sud rozhodol, ze nic platit nemusim.

krish
15. júl 2009

no, ale ked clovek zije na SR a dobrovolne neplati povinne poistne tak ma smolu. splatkovy kalendar nedaju, ich to nezaujima. treba zohnat peniaze niekde inde.

duska1122
autor
15. júl 2009

aha. ono sito mala uz mozno aj premlcane. to mne asi nepomoze odvolavat sa zas 😔

krish
15. júl 2009

duska a ty si ako dlho neplatila?

duska1122
autor
15. júl 2009

ja tak prerusovane ale spolu asi rok. neviem presne. je to na k....tak mi treba. ale tvoja sestra dostane splatkovy ci nie?

krish
15. júl 2009

nie. nedostane. volala tam a ze nie. a teraz nevie co ma robit.

duska1122
autor
15. júl 2009

ja som tam prave volala nekomu kompetentnemu nie na zakaznicku lebo tam nic nevedia a ze si to mam zaplatit cim skor lebo ked sa to da vymahat mozem mat pokuty jak hovado. a ze maju vela neplaticov a preto nedavaju splatkove kalendare a ja ze som sama kto si hu neplati

krish
15. júl 2009

presne to iste povedali aj sestre. inak ona ma unionku. a ta je vraj v takychto pripadoch najhorsia.

duska1122
autor
15. júl 2009

ja hu mam tiez a prisaham ze ked sa tych dlhov zbavim odchadzam od tial. to som nevedela ze su taky, este ze si mi to napisala. ze su najhorsi . jak keby ich to zabilo davat tie splatky. a ked neplatis ani to az potom vymahat

krish
15. júl 2009

sestra si zhana peniaze aby im doplatila do konca roka 2009 a od januara meni poistovnu. 😀

duska1122
autor
15. júl 2009

to iste aj ja. 😒 fakt ma to nastvalo aj ked si za to mozem sama ale taky pristup som od nich necakala 😠

maruschka
15. júl 2009

ono to je vždy tak..že keď si chcú nahnať klientov, tak sľubujú hory-doly, výhody, zľavy, darčekové knižky, atď a potom, keď sa náhodou stane niečo takéto, tak pomaly pošlú exekútora..vtedy končí pekná tvár poisťovne a nastupuje horor..Preto sa treba dlhu čo najskôr zbaviť a odísť-a samozrejme už platiť...
😉

duska1122
autor
15. júl 2009

to mam v plane. uz si dam pozor len teraz este najst nejaku dobru poistovnu

krish
15. júl 2009

no ved to. aku inu poistovnu? 😖

susik77
15. júl 2009

mywiel: mne sa stalo to iste, zijem v CR, zabudla som si odhlasit poist. na sk, moja prakticka dr., u ktorej som bola do roku 2001, potom som si zobrala kartu, si do min. roku na mna uctovala tie pravidel. poplatky-aj ked mi sama v r. 2001 dala kartu 😠
Ja som im volala, poistovna mi povedala ze ich to nezaujima. Ze vraj to vobec nekontroluju. Pripada mi to dobry unik penazi, dr. si mozu nauctovat co chcu a nikto ich nekontroluje. Bolo by super, keby posielali kazdemu vypis vykonov, ci nauctovali poistovni, myslim, ze je to dobra cierna diera 😎 -dobry unik penazi...

susik77
15. júl 2009

Ja som to cez svokru radsej zaplatila-bolo to 28 euro-bala som sa, aby neposielali na nich exekutora. Ja som tam mala do r. 2005 trvaly pobyt a oni -z poistovne tam k svokrovcom posielaju doporuc. dopisy na mna, hoci som im uz 2x oznamila moju adresu do Ciech, kde mam trvaly pobyt. Pani na poistovni mi povedala, ze ona tie maily necita...Sila, ze? Neviem, od coho su ti ludia plateni...

duska1122
autor
15. júl 2009

Krish:
ja som rozmyslala nad apolom co myslis?

krish
15. júl 2009

duska:

preco apolo? ja zase dovera.

duska1122
autor
15. júl 2009

no aj tu som zvazovala vraj maju dobry program pre zeny akoze preplacane specialne vysetrenia u gynekologa .ale zasa apollo ma pre tehotne zeny vyhody niezeby som planovala ale clovek nikdy nevie kazdy ma cosi aj unionka a vidis ako to dopadlo

krish
15. júl 2009

tusim do konca septembra sa da zmenit, ci?

duska1122
autor
15. júl 2009

tusim ano hadam to dovtedy splatim 🙂 a potom adios union

pink_lady
15. júl 2009

no duska tak drzim palce nech sa ti to podari splatit...inak toto robi kazda poistovna, aj vseobecna kamoske dali za to ze medzi vyskou a pracou cca 6 tyzdnou nebola poistena a dali jej zaplatit samozrejme sumu plus 5 tisic sk pokuta...minuly rok 😕

pink_lady
15. júl 2009

inak na tie sluby poistovne netreba hned naletiet ale precitat si tym drobunkym pismom podmienky...napr. niektore slubovane vysetrenia ...len pre urcitu kategoriu ludi 😠

duska1122
autor
15. júl 2009

aha dobre vediet tusim uz sa dnes neda nicomu verit. diki za radu

nadhera
15. júl 2009

mozno mimo temy, ale ked som pocula o zluceni vseobecnej so spolocnou...no vela ludi prestupi.ja som medzi nimi a aj mnohi moji znami ...sice po doktoroch nechodim,deticky nastastie zdrave /apolo/ ale uz som pocula o vseobecnej,necchem komentovat,aby to tu nevymazali. skoda,ze som do apola neprestupila skor, naozaj mali pre tehotne + babatka narodene kopec vyhod.

duska1122
autor
15. júl 2009

takze to je pravda? to som rada

krish
21. júl 2009

tak vcera to bola sestra vyplatit a vratila sa s este vacsim dlhom. v liste jej pisali 205 a nakoniec jej pracovnicka povedala sumu 370 vraj za rok 2007 co vtedy v unione ani poistena nebola. tomu sa hovori ze bordel!!!

eva7780
21. júl 2009

krish tak potom odkial vzali ten dlh 😕 ?asi v každej poistovni majú dobrý bordel

krish
21. júl 2009

ja neviem lebo v 2007 bola vo VSZP a bola dokonca studentka.

mataaaaa
21. júl 2009

ahojky, som rada ze neisom jedina co ma tiez dlh u zdravotky.. no ale mne dali splatkovy kalendat.. dokonca ze si sama napisem kolko zaplatim a kedy... mam spolocnu zdravotnu.. ale uz polroka sa tam chystam.. no uz by som tam mala zbehnut.. :D

ale holky drzim vam prsty.. aby ste to mali uz z krku ..D: