Dostanem dávku v nezamestnanosti po rodičovskej dovolenke v tomto prípade?

patrik
16. jún 2009

Opravte ma niekto, ak viete? Z práce dostanem výpoveď k 1.5.2009(+odstupné)ešte pred výpoveďou si rok(1.5.2008) platím maximálne nemocenské poistenie a poistenie v nezamestnanosti. Prvých 6 mesiacov dostanem z úradu práce dávku v nezamestnanosti(preto to zvýšenie poistného), aby bola dávka lepšia).Po týchto 6 mesiacoch nastúpim na RD+MD( 3roky), ak si budem platiť počas tohto obdobia poistenie v nezamestnanosti budem splĺňať podmienku , aby som opäť po ukončení RD(3roky)dostala dávku v nezamestnanosti prvých 6 mesiacov?Ďakujem za odpovede. 🙂

renca3
19. jún 2009

ja mam tiez otazku ohladne davky v nezamestnanosti. ma zena narok na davku po ukonceni RD? ukoncenim riadnej RD zaroven rozviazala pracovny pomer. momentalne je akoze na predlzenej RD. v septembri dieta nastupi do skolky. bola sa pytat na urade, vraj nema narok na davku v nezamestnanosti ako nezamestnana. vysvetli mi niekto preco?

lienocka235
19. jún 2009

renca

zena na RD nie je poistena v nezamestnanosti takze samozrejem tej pani anrok nevznika..
narok na davku v nezamestnanosti ma len ten kto

pri trvalom prac. pomere je poisteny v nezamestnanosti minimalne 1095 dni v obdobi poslednych 4 rokov

pri pracovnom pomere na dobu urcitu dva roky teda 730 dní

patrik to ci po prepusteni 1.5.2009 dostanes davku v nezamestnanosti je otazne chybaju dalsiie informacie neviem napr. ci si bola zamestnana v obdobi od 1.5.2005 do 1.5.2009 sustavne.. resp. kolko dni a otom dobrovolne platene poistenie v nezamestnanosti je mozne si uplatnit az ked ho platis dva roky 730 dní

patrik
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz