• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Hľadám daňového poradcu - potrebujem poradiť

6. júna 2009 
Hľadám daňového poradcu, potrebujem poradiť, či a ako zdaniť resp. dodaniť sumu zo životného poistenia, kt. som uplatnila ako odpočitateľnú položku, a teraz to poistenie ruším.
3. jún 2009 o 20:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
podľa mňa - podať dodatočné daňové priznanie za daný rok, kde už tú sumu nedáš do odpočitateľných položiek, v daňovom ti výjde rozdiel oproti riadne podanému daňovému priznaniu - nedoplatok, ten poslať na daňový úrad...

asi by bolo dobré k tomu napísať sprievodný list, lebo ak ma pamäť neklame, tak nedoplatok, ktorý takto vznikne sa nepenalizuje....
4. jún 2009 o 08:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
Jadus, ale to bolo v roku 2005, potom som si to uz nedavala do odpocit. poloziek, a teraz to chcem zrusit.
Tak neviem, ci podat opravne dan. priznanie za ten dany rok, alebo ako.... Lebo nasej mzdarke to musim vysvetlit po lopate.
4. jún 2009 o 12:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dupinka,
sa mi zdá, že sa to dá vyrovnať v DP do 5rokov od ukončenia ziv. poistenia. No to píšem len z hlavy, chcelo by to pozriet do zákona, lebo som to ešte nerobila. Tak ak krpec dovolí, pozriem a napíšem ti odkaz na zákon :slight_smile:
4. jún 2009 o 13:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak nie do 5rokov ale do 3rokov. Pozri zákon o dani z príjmov § 11 ods.12+13
4. jún 2009 o 13:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
Gapa, takze mi staci navysit zaklad dane o tu sumu, kt. som si v tom danom roku (bolo to len jeden rok) dala ako odpocitatelnu polozku??
5. jún 2009 o 18:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
myslím, že áno a podla toho stačí, ak to urobíš napr. v DP za r.2009 t.j. až v r.2010.
6. jún 2009 o 13:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tvoj príspevok