• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Jaká zdravotní pojišťovna je nejlepší?

24. júla 2008 
Caute, zajimalo by me, jaka zdravotni pojistovna je pro vas nejlepsi a proc. Ted do 30.08. je cas na zmenu pojistovny, ale nemuzu se rozhodnout, ke ktere prejit....
22. júl 2008 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Myslim na Slovensku... :slight_smile:
22. júl 2008 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som bola vo vseobecnej zdravotnej poistovni.Potom ma kamaratka nahovorila aby som sa dala do Union poistovne a to bola moja velka chyba ze som sa dala na to nahovorit,lebo ma ziadny doktor nechcel vysetrit,lebo nemali uzavretu zmluvu s tou poistovnou.Tak ked bola prilezitost tak som nevahala a dala som sa do vseobecnej zdr.poistovne.
22. júl 2008 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme tiez vsetci vo vseobecnej a nikdy ziadny problem :wink:
22. júl 2008 o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u nas je cela rodina vo vseobecnej a zatial ziaden problem nebol.. nedavno som bola v Unione, zobrat nejake formulare pre otca a ta zenska sa ma hned pytala, ze v akej som poistovni.. ked som jej odpovedala, tak hned zacala svoju pesnicku, ze preco je Union najlepsia a ze mam tam prejst :angry:

no iste... :slight_smile:
22. júl 2008 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
všetci sme vo všeobecnej..Zatiaľ žiadny problém-a to sme často v nemocnici-babka+dedko-srdciari,také bežné ako pôrodnica,operácia žlčníka,rôzne vyšetrenia-nikdy som nepocítila,že by boli nejaké trenice medzi doktormi a poisťovňou..Ale keď som bola v nemocnici,tak nechceli brať Union-tak chudáci pacienti si pekne počkali na operácie,alebo obchádzali nemocnice,aby ich vôbec niekto hospitalizoval-teda žiadna výhra.
Neverím prechádzaniu z poisťovne do poisťovne.Pre nás je od začiatku všeobecná-aj keď nie je naj-naj a má samozrejme aj ona problémy-ako každá poisťovňa na Slovensku,ale ešte stále funguje a prepláca,takže to je asi dobré znamenie :grinning:
22. júl 2008 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som druhy rok v dovere - no problem, predtym som bola vo vseobecnej, v podstate tiez nebol problem - ono aka je poistovna zistis, az ked ti maju preplatit nejaky vacsi vykon, a to som nastastie zatial nepotrebovala

s unionom boli problemy hned po spusteni celeho toho humbuku s prihlasovanim do konca septembra (myslim, ze sa da prihlasit az do konca septembra, nie do konca augusta ako pises czechzuzana) - predtym sa dalo prechadzat priebezne, teraz len raz do roka k 1.1 - vela lekarov snimi vtedy nemalo uzavrete zmluvy, lebo na trhu zdravotnych poistovni boli novi, predpokladam, ze toto sa za tie dva roky utriaslo
22. júl 2008 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som v dovere a v porovnani so vseobecnou, v ktorej som bola predtym, je to supeeeer.
napr.: zmena adresy vo vszp ma stala 2 navstevy pobocky spojene so sialene dlhym stanim v rade, vypisovanie formularov a nechutne spravanie tej kozy za okienkom.
v dovere som vsetko vybavila cez telefon s prijemnou slecnou na infolinke

dovera mi preplatila 20tisicovu operaciu oci aj bez zdravotnej indikacie, proste mali zmluvu s danym zariadenim. vo vszp by som o takom niecom mohla len snivat.

dovera ma zazmluvnenych viac sukromnych centier a lekarov, ktorych teraz intenzivne vyuzivam, lebo odmietam s dietatom travit pol dna v cakarni kvoli blbbemu odporucaciemu listku. objednam sa na minutu a idem...
22. júl 2008 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som s Unionom zatiaľ nemala žiaden problém :wink:
22. júl 2008 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme vsetci v Appole zatial v poho. Ale jezase fakt pravda ze nezistis ktora poistovna je dobra pokial nie je cas na platenie
22. júl 2008 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som uz 13 rokov v dovere a nemenila by som...som max. spokojna a poistila som tam aj dcerku.
23. júl 2008 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
som vo všeobecnej a u dlhšiu dobu rozmýšľam že zmením ...ale do ktorej netuším :pensive:
23. júl 2008 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som tiez v dovere a pacilo sa mi ked sa marek narodil aky nam dali kufricek s malickostami pre mimi.
23. júl 2008 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak suhlasim s lefikou - v dovere som este nebola osobne, vsetko vybavujem cez net alebo telefon
vo vseobecnej som si odstala svoje :stuck_out_tongue_closed_eyes: (a po skonceni studia mi chceli nechat zaplatit spatne 2 roky poistenia, lebo som studovala dlhsie ako je schvalene - nechceli pochopit, ze ked studujem v zahranici asi sa nemozem riadit schvalenym planom vs na slovensku :stuck_out_tongue_closed_eyes: okrem toho ma nasr.. lebo som tam pravidelne kazdeho pol roka nosila potvrdenie, ze este studujem, obcas aj castejsie - pri zmene zakona - a vzdy bolo vsetko v poriadku, nakoniec ze dva roky doplatit, no skoro ma vystrelo, ale som tu tetusu ukecala, ze v ziadnom pripade)
23. júl 2008 o 17:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som tiez byvala poistena v dovere, ale neviem porovnat, lebo jednak uz sa ma to uz netyka a jednak som nikdy vo vseobecnej ani poistena nebola :sweat_smile: jedine si pamatam, ze par doktorov bolo stastnych, ze nie som vo vseobecnej, lebo uz mali precerpane nejake tie body ci co od vseobecnej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. júl 2008 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak čo sa týka prečerpaných bodov, tak tu som teraz narazila práve s Dôverou, u zubárky, majú strašne malé limity na mesiac, takže si celé, resp. skoro celé ošetrenie platím sama a nie je to práve malá suma, aj napriek tomu, že chodievam poctivo na preventívky a problém, ktorý teraz so zubami mám, som si nezavinila sama...ale inak s Dôverou žiaden problém nemám a sú tam poistené aj naše deti...
23. júl 2008 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A potvrdzujem, čo napísala lefika a emjee, pred dvoma týždňami sme riešili zmenu bydliska a išlo to vybaviť telefonicky, naproti tomu manžel, ktorý je u Apolla musel naklusať do pobočky osobne, lebo mu na info linke oznámili, že telefonicky to zrealizovať nejde...
23. júl 2008 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Tak diky moc, tak vypada to na tu Doveru.
24. júl 2008 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok