Kedy počas PN chodí kontrola z poisťovne?

mtina
3. apr 2009

Prosím Vás, nevie mi niekto poradiť? Čakám dvojčatá a momentálne som od 1.4. na PN. Lekárka mi povedala, že mi nemôže dať zatiaľ vychádzky, až po ďalšej návšteve u nej. (tá bude 22.4.) V podstate nemám žiadne problémy, len tým že to budú dvojky, tak by som sa mala šetriť.
Ako je to s kontrolou z poisťovne počas PN? Chodí aj poobede, alebo cez víkend?

elefanto
17. mar 2015

@chchna ja som mala kontrolu počas pracovného dňa o 13 hod , pani ma nekontrolovala,občiansky, len som musela mať pnku a podpísať jej to.

chchna
18. mar 2015

@elefanto dakujem za skvelu odpoved.

dena1973
18. mar 2015

@chchna No na to by som sa nespoliehala, ze nebude pytat doklad totoznosti. Kazdy clovek je iny. Niekto pyta, niekto nie... A nemusi to byt ta ista pani ako bola na kontrole u @elefanto ...
Preto by som navrhovala si radsej vybavit u lekara mimoriadnu vychadzku....je to istota....
A to, ze by si prisla odo dna kontroly na 1 mesiac o PN, tak to je iste na urcito...

lucymk
18. mar 2015

@chchna ja som nastastie nikdy ziadnu nemala,ale mam znamich co im prisli aj v nedelu ,alebo ku veceru v tyzdni

chchna
18. mar 2015

@dena1973 Netusila som ,ze sa da vybavit mimoriadna vychadzka a da sa aj na cely den alebo vikend?A u ktoreho lekara vseobecneho alebo odborneho?A treba uviest ajj dovod?Isla by som na vikend do kupelov ako samoplatca dalo by sa to?

dena1973
18. mar 2015

@chchna No to sa musis spytat osetrujuceho lekara....vsetko zavisi od diagnozy, s ktorou si na PN...

chchna
18. mar 2015

@dena1973 dakujem ,skusim sa spytat svojej lekarky,snat bude ochotna.Aspon nespravim nejaku hlupost,co by som mohla olutovat.

danielle37
18. mar 2015

kontroly chodia, ale občiansky od vás nemajú právo pýtať a vy nie ste povinný ho preukázať, ukážete len pn, takže vás môže hocikto suplovat

dena1973
18. mar 2015

@danielle37 Si si tym ista?

danielle37
18. mar 2015

@dena1973 ano, môžeš si to zistiť aj na info zdravotnej poisťovne. Od januára je v platnosti zákon o ochrane osobných údajov

lucymk
18. mar 2015

@chchna vychazky su vädsinou 2 hodiny pred obedom a 2 hodiny po obede povolene,ale skus sa opytat svojho obvodaka

danielle37
18. mar 2015

dá sa vybavit celodenné vychádzky

dodka258
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luma1
18. apr 2015

Mamule chcem sa spytat ked by mi dosla kontrola a nenajde ma doma necha mi papierik v schranke ci posle papierik postou? Dakujem 🙂 nemam na kladenke vychadzky ale dr mi vysvetlil ze v socialke ma nahlasene pre vsetky svoje pacientky vychadzky od 2h do obeda a 2 poobede a ze sa moze stat ze dojde kontrola len potom treba ist do socialky nahlasit ze mam vychadzky len nie v kladenke zapisane

dena1973
19. apr 2015

@dodka258 Podla toho, co si napisala som pochopila, ze by si zrejme chcela byt pocas PN doma. Ak je to tak, tak adresu, kde sa budes zdrziavat pocas PN uved u lekara tu domacu, ak tam pocas PN chces byt. Ak by si uz bola na PN a adresu kde sa pocas PN zdrziavas by si chcela zmenit, tak to je potrebne to nahlasit na SP odbor lekarskej posudkovej cinnosti - evidencia PN.

dena1973
19. apr 2015

@luma1 Nechaju ti listok v schranke.

luma1
19. apr 2015

@dena1973 dakujem velmi pekne

dena1973
19. apr 2015

@luma1 Nie je zaco.

placem
27. apr 2015

Ja som rok bola na PN a neprišla mi kontrola ani raz

monikaced
2. júl 2015

Kontrola chodi kedykolvek, cez tyzden aj cez vikend, pocas celej PNky moze dojst. Zazila som dokonca ze prisla este aj v ten den ked bola kamoska u lekara rano tak poobede jej prisla kontrola.

xenia2709
2. júl 2015

aj mne prisla kontrola rano,ked som mala vychadzky,ale bola som doma...vypytala si len papier od pnky a zapisala tam,ze tu bola a nic ine

kikundela
30. júl 2015

Ahojte..necitala som celu diskusiu....ale chcem sa opytat.....mam kolegynu, je pn uz asi mesiac...ale chodi na oar hodin aj tak do prace..... chcela by som vedietk ci mi neciete povedat ci z toho nemozu zametnavatelovi vzniknut nejake proble i...kedze je na pnma aj tak chodi do prace..dakujem

janinah
30. júl 2015

@kikundela len by ma zaujímalo...dôjde kontrola,ona bude v práci ,zamestnávateľ sa jej zastane resp. zaplatí to,čo nezaplatí sociálka? na mieste kolegyne neriskujem,na mieste zamestnávateľa tiež nie...

kikundela
30. júl 2015

@janinah ona proste chce pomoct, ale tiez chce aby jej prisla marodke a aby jej este zamestnavatel zaplatit to co tu tych oar hodin odrobi..... ako chodi do orace sama od seba...len by som chcela vediet ci z toho zametnavatel mebude problem potom keby nieco.... lebo mi to pride od nej takr prespekulovane trochi

janinah
30. júl 2015

@kikundela sorry,ale kolegyňa je "hlúpa",bud je chorá a robiť nemôže alebo je zdravá a robiť môže..a skôr či neskôr jej to niekto vyhodí na oči alebo v horšom prípade ju udá,ľudia sú závistliví 😒 a zamestnávateľ,ktorý prijal PN tlačivo a vie,že pracovník pracuje ? to čo za serioznosť?

emilia25
30. júl 2015

Baby a neviete náhodou ako to funguje keď mám socialku v cr a byvam v v sr aj doktora tu ns sr mám.pri prvom mi neprišla ani v cr kde som bývalá do 20 tyzdna potom sme sa uz presťahovali na sr teraz mi konci rodicak a v cr nemajú predlzeny rodicak a čakám ďalšie babo a návrat do prace nehrozí.

luma1
30. júl 2015

@emilia25 ja tiez nepatrim pod socialku v meste v ktorom zijem(sice ani niesom rovnaky pripad ako ty ze zahranicie) ale bolo mi povedane ze kontrola moze prist hocikedy aj z tohto mesta v ktorom zijem lebo ze oni su nejak prepojeny a nahlasuju si ale ci to je pravda neviem. Som pn uz 4ty mesiac zatial nebol nikto ale este budem dalsie 4m na pnke tak uvidim pri prvej pn (vtedy som bola pn len 3m a prisla kontrola 1x)

emilia25
30. júl 2015

@luma1 dakujem no snáď nepríde musím deti dávať do škôlky a aj do školy tak hádam mi vtedy neprídu.

abenys824
23. máj 2016

@elefanto ja som dlhodoba PN uz druhy krat (v MT) ale PNku mam koli tehotenstvu ,ale co viem zalezi od diagnozy co mi vravel DR...mne osobne ani pri prvom tehotenstve (pn cca 7mesiacov) a teraz pri druhom (uz 4mesiac pn) neprisiel nikto ,nikdy 😉

lydiaav
9. jún 2016

@abenys824 a akú máš dg.?