Kedy počas PN chodí kontrola z poisťovne?

mtina
3. apr 2009

Prosím Vás, nevie mi niekto poradiť? Čakám dvojčatá a momentálne som od 1.4. na PN. Lekárka mi povedala, že mi nemôže dať zatiaľ vychádzky, až po ďalšej návšteve u nej. (tá bude 22.4.) V podstate nemám žiadne problémy, len tým že to budú dvojky, tak by som sa mala šetriť.
Ako je to s kontrolou z poisťovne počas PN? Chodí aj poobede, alebo cez víkend?

dena1973
12. sep 2014

@zaluzia Nemáš začo.... 😉

silvia2013
2. jan 2015

Ja som bola PN pocas rizikových tehotenstiev a nikdy mi neprisili, ale je rpavda, ze som bola viackrat hospitalizovana, oni si pozru aj dg. lebo nie je rizikove tehotenstvo ako rizikove, teraz po 15rokoch od porodu som bola zasa PN ale s dvoma operaciami a za pol roka mi neprisla kontrola, a inak pocas týždna sa vieš dohodnut s lekarom a nie ej probelm aby ti dal zaznam do karty, že si bola na kontrole .))

silvia2013
2. jan 2015

Ja som bola PN pocas rizikových tehotenstiev a nikdy mi neprisili, ale je rpavda, ze som bola viackrat hospitalizovana, oni si pozru aj dg. lebo nie je rizikove tehotenstvo ako rizikove, teraz po 15rokoch od porodu som bola zasa PN ale s dvoma operaciami a za pol roka mi neprisla kontrola, a inak pocas týždna sa vieš dohodnut s lekarom a nie ej probelm aby ti dal zaznam do karty, že si bola na kontrole .))

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nepehana
6. feb 2015

chcela by som sa spýtať, či sa dá vybaviť, nejaká vychádzka dodatočne ked si na PN aj mimo stanovených vychádzok, napríklad ked má niekto z rodiny oslavu a ty je pozvaný??dakujem

dena1973
9. feb 2015

@nepehana Pokial ti to zdravotny stav dovoluje, tak si mozes poziadat o mimoriadnu vychadzku u svojho osetrujuceho lekara.....ak to povoli lekar, tak to budes vediet v pripade kontroly odovodnit....

nepehana
16. feb 2015

@dena1973 dakujem za info

denisocka
1. mar 2015

kočky, potrebovala by som poradit - ak potrebujem ist s dieťaťom na ošetrenie a som na PN , mam si pýtat od lekára kde som bola s dieťaťom potvrdenie ? diky

dena1973
1. mar 2015

@denisocka Ak by prišla kontrola v tom čase, keď budeš na vyšetrení s dieťaťom, tak doložíš potvrdenie o ošetrení....Môžeš si ho pýtať hneď resp. ak by bolo treba, tak sa dá vyžiadať aj dodatočne....v lekárskom zázname má lekár uvedené, že si tam v ten deň bola....

bejbika
1. mar 2015

sranda, nesranda, mne pred 10 rokmi, vtedy som mala operovanú nohu, prišla kontrola týždeň po ukončení maródky ..... ja veselo po dvore a oni sa votreli dnu ... že ... blablabla .... tak som ich vyviedla z omylu .... že aký majú poriadok v papieroch ..... aspoň raz som bola právom v práve .... doteraz na to s humorom spomínam ...... takže nie len počas maródky, ale asi aj po maródke (to už iba ironicky myslím).

libela
1. mar 2015

som tretí krát na rizikovom a asi pred mesiacom mi prišla prvý krát kontrola a aj to počas vychádzky.... čo už...

denisocka
1. mar 2015

@dena1973 potrebujem to vediet naisto,aby som bola i vnutrne v klude . Kedže s detmi furt saco treba a momentálne mame nejake kontrolne vysetrenia, na ktore som musela dost dlho cakať,kým mi dali termín a nerada by som sa dostala do puseru kvoli tomu

dena1973
1. mar 2015

@denisocka Tak ako som ti pisala....aby si bola v klude, tak si potvrdenie pytaj hned, ked tam budes....ale nie je nutne, ak o vysetreni je u lekara zaznam....

denisocka
1. mar 2015

dakujem !!!
@dena1973

dena1973
1. mar 2015

@denisocka nie je zaco...

susanne6
2. mar 2015

a mne moja obvodná lekárka na kontrole povedala, že posudkový lekár jej spomenul,že by ma možno bolo treba hospitalizovať, keďže som PN od októbra s krčnou chrbticou. chodím na rehabky a na neurológiu, kde by som ešte mala ísť na magnetickú po kontrole. Odpovedala som jej, že nemôžem za to,že sa na odborné vyšetrenie čaká aj viac ako 2 mesiace a na prednostné nemám. Tak mi obvodná poradila,aby som sa opýtala neurologičky, či by mi nevystavila nejaké vyjadrenie pre posudkového, že sa liečim len ambulantne, že hospitalizovať si nemôžem dovoliť, keďže mám 3 deti z toho jedno bábo a muža v práci. čo vy nato? mal už niekto takúto alebo podobnú skúsenosť???

irenkask
2. mar 2015

@susanne6
Tak to on má o teba obavy , aby ti nemuseli dať náhodou invalidný.
Nikto ťa nemôže donútiť na hospitalizáciu alebo na operáciu aj keby chcel.

susanne6
2. mar 2015

@irenkask tiež si myslím, len straší aby som rýchlo ukončila PN, myslím,že nárok má iba ma predvolať pred komisiu

lapalma
2. mar 2015

Som po operácii a kontrola bola u mňa už 3 razy....2x ma našli, raz som bola u Dr. - toto dokladovala ona ...prišli tesne po mojom príchode z nemocnice, to som nevládala ani k dverám. Upozornila som ich na svoj zlý stav....povedali OK a o 12 dní došli zas... 😒 ...Chápem, je to ich práca....ale toto je už HNUS ....minule som z vychádzky meškala 11 minút a skoro som z toho stresu chytila infarkt...

dena1973
3. mar 2015

@irenkask Neda mi nenapisat k tejto odpovedi komentar. Ja si myslim, ze az take obavy o nas lekari nenaju. Invalidne dochodky az tak radi nerozdavaju.....je k tomu dost zlhava a klukata cesta...takze viac pravdepodobnejsie je asi to, ze uz PN podla posudkoveho lekara trva dlho a chce, dosiahnut u obv. lekara ukoncenie PN.....@susanne6

irenkask
3. mar 2015

@dena1973
Áno, ale ja som mala podmienku na priznanie invalidného dôchodku že musím 1 rok bez prestávky maródovať.
A samozrejme že posudkoví robia tak, aby nemuseli priznať nikomu , teda aby PN netrvala ani ten jeden rok.

elefanto
11. mar 2015

niekto z Mt???? Mali ste kontrolu, teda skôr ma zaujíma v akom čase chodia, aj cez víkendy?Kontrolu som mala raz v pracovný deň cca o 13..len ma zaujímaju tie víkendy alebo dajtme tomu po ich pracovnej dobe? Pn som po závažnej diagnoze, vychádzky mám .Ďakujem

irenkask
11. mar 2015

@elefanto
To máš jedno, pretože ak ťa ktosi nahlási z pomsty alebo zo závisti tak musia prísť aj cez víkend aj večer.
Počula som o jednom prípade že spravili dokonca tak, že zazvonili, skontrolovali a odišli , potom kdesi čakali a dotyčný vyšiel vonku mimo vychádzky a oni ho čapli vonku , neviem čo bolo potom.
Nestojí ti za to porušovať čas vychádzok, mohla by si ľutovať. 😉

denisocka
11. mar 2015

u nás v okolí sa vraj stalo , ze prišla " čierna pani" ako to volali v nedelu ,ked boli ludia v kostole a potom šla do kostola a pekne si vyškrtavala peenkárov krestanov

dena1973
11. mar 2015

@denisocka To co je za "blud"??? Ako moze niekto si "vyskrtavat" ludi v kostole. Ved musi prist domov a ak sa nenachadza doma (ak je v tom case na PN) musi mu nechat nejaky doklad, ze bol dotycneho skontrolovat pocas PN doma..
....takto to nefunguje.....

denisocka
11. mar 2015

statlo sa to fakt,davnejsie, v jednej z okolitych obci. mozno je tomu uz viac rokov,ale stalena to nasi spominaju

dena1973
11. mar 2015

@denisocka Takto sa to urcite nerobi.... Jedine, ze bola doma a nenasla ich tam, tak im mohla nechat "pozdrav" a tam musi byt uvedeny aj cas kedy na kontrole bola....inak bez oznamenia sa to neakceptuje....

elefanto
11. mar 2015

preto sa pýtam Martinčanov ako im chodia kontroly. Jasné že to nechcem zneužívať a flákať sa ale ak sa náhodou niekde zdržím, aby som vedela či sa mám ísť potom dušu vypľut aby som stihla prísť domov 🙂

dena1973
12. mar 2015

@elefanto Radsej sa v case mimo vychadzok zdrziavaj doma, aby si si neposkodila. Ak je porusenie liecebneho rezimu, tak sa ukratis o mesiac platenej PN.

chchna
17. mar 2015

Preco o mesiac?Od toho dna by nemala byt platena. Som na PN prvy krat v zivote takze neviem ako to chodi,ale nikto z mojich znamych este kontrolu nemal,nevedel by mi niekto poradit,moj manzel bude mat oslavu narodenin v restavracii a rozmyslala som,ze ma doma za ten cas ,ak by prisla kontrola zastupi kamoska.Kontrola zisti,ze som to neni ja?