Kto platí zdravotné počas materskej u živnostníčky?

danielala
28. jún 2008

Ahojte maminky, mám prosbu o radu, ak sa sa niektorá vyznáte, lebo ja od začiatku materskej dostávam od každej inštitúcie rozdielne informácie. Nemôžem (kvôli príspevku na podnikanie) prerušiť živnosť, počas materskej som príjem nemala, teraz počas rodičovskej malý príjem mám, podľa zákona je to v poriadku. Na úrade mi bolo pri vybavovaní materskej povedané, že ako živnostníčka si musím aj počas materskej platiť zdravotné poistenie sama, tak som platila. Minulý týždeň mi bolo v Dôvere oznámené, že mi to mal platiť štát a vraj mám doložiť aj papier o priznaní rodičovského príspevku, lebo aj počas rodičovskej dovolenky má zdravotné platiť štát. Tak teraz už naozaj neviem, pobehala som internet, ale odpoveď na moju otázku nenašla, na úrade som nepochodila, pracovníčky ma posielajú od jedných dverí k druhým a tá, ktorá je vraj kompetentná, má dovolenku...

dali4
27. dec 2011

@esika dopadla som presne tak ako @matysek412 , platím si 10,40 a vrátili 131 euro... no platím to dalej. Ja som to najprv nechápala že prečo mi to vrátili... ale tak treba všetko robit zložito tu v tomto štáte.

matysek412
28. dec 2011

@dali4 No tak to si este naoyaj dobre dopadla, ze ti to vsetko vratili. Mne vratili len polovicu a k tomu dali take vyuctovanie, ktore nemalo ani hlavu ani patu - fakt som sa do toho nevyyznala - nechapala som co mi tam vlastne strhli (okrem dane 20 %) a to v matike som dobra. Proste to bolo tak formulovane, aby tomu nikto nerozumel a do poistovne som nesla, s malym dietatom sa tam tahat a od uradniciek vediet preco som dostala len polovicu - aj tak neverim, ze by som sa dopatrala. Ak by sa jednalo o vysoku sumu, tak si to vydupem, ale na toto som nemala nervy... Takze @esika ono by ti to vsetko mali vratit, ked budes podavat to zuctovanie, len mozno neuvidis plnu sumu, co si uhradila.Ono ak si platit nebudes, tak ti to aj tak pri rocnom zuctovani daju zaplatit, aby ti to mohli vratit 🙂 vravim, blazninec. A

@drosera neboj sa, tam nie su vysoke penale. Za par mesiacov asi ani ziadne. Bude si musiet doplatit a ked mu uznaju ze je student, tak by to mali yrusit - to platenie. No ale clovek nikdy nevie 😖

esika
28. dec 2011

@matysek412 DAKUJEEEEEM 🙂 🙂 🙂

stanka77777
10. feb 2012

Ahojte, ak by ste mali záujem, prečítajte si články o materskej a rodičovskej dovolenke na stránke najpravo.sk. V predmetných článkoch je množstvo potrebných informácií a cenných rád k problematike materskej a rodičovskej dovolenky a ku všetkému, čo s nimi súvisí.

Tu sú linky na vyššie spomenuté články:

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...